Rozładowany akumulator ? Polo 6n2 1.4 TDI

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
xxxGlaDxxx
...
...
Posty: 1200
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 23:50
Lokalizacja: Wrocław

Rozładowany akumulator ? Polo 6n2 1.4 TDI

Post autor: xxxGlaDxxx » ndz paź 27, 2013 17:27

Zakupiłem Polóweczkę 6n2 1.4 tdi 75 koni. Dotąd autko latało jak należy, jeździła nim moja mama. Jednak od jakichś 3 tygodni auto stało nie używane. Wsiadam, chce odpalić, a tu klops, kontrolki przygasają i zeruje mi się godzina. Pierwszy pomysł, akumulator out i pod prostownik na noc. Rano montuje akumulator, podłączam jak należy najpierw plus później minus, siadam do auta i zero reakcji, nic kompletnie nie działa. Zaniosłem aku do domu żeby podłączyć jeszcze raz pod prostownik i przy podłączaniu klem (niezależnie co pierwsze podłącze czy minus czy plus) to cholernie iskrzy i na amperomierzu na prostowniku wychodzi mi poza skale(od 0 do 10A). Jedyne co zauważyłem to jedna strona akumulatora jest tak jakby spuchnięta i przy ponownym podłączeniu do ładowania momentalnie złapał taka temperaturę ze się wystraszyłem. Czyżbym przeładował akumulator ładowaniem prądem 5A przez raptem 8h ? Aku na śmietnik czy to coś z autem nie tak ? Dodam, że aku to Bosch Silver 60aH 540A o blizej nie znanym mi stażu :bigok:



Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Rozładowany akumulator ? Polo 6n2 1.4 TDI

Post autor: Steryd126 » ndz paź 27, 2013 17:57

Pewnie ma zwarcie wenatrz akumulatora, wymien i bedzie ok, ja tez tak mialem, mimo ladowania nic. Najlepsze aku to min wlasnie bosch , varta



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Rozładowany akumulator ? Polo 6n2 1.4 TDI

Post autor: Qto » ndz paź 27, 2013 18:10

xxxGlaDxxx pisze:Aku na śmietnik
:bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości