Tylna wycieraczka raz chodzi raz nie .

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomek0809
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: wt wrz 04, 2012 14:18

Tylna wycieraczka raz chodzi raz nie .

Post autor: tomek0809 » wt mar 11, 2014 17:58

Witam , mam problem z tylna wycieraczką w Golfie IV 3D hatchback . Mianowicie , podczas załączania tylnej wycieraczki raz działa , a raz nie . Podczas tego gdy nie chodzi słychać takie jakby cykanie z silniczka od wycieraczki . Dodam że silniczek jest sprawny gdyż pod zasilaczem 12V pracuje dobrze , bez zacinek , nawet go wymieniałem na inny i jest dokładnie to samo , częściej chodzi ale jak już nie działa to słychać to cykanie . Zamieniałem także przekaźnik 377 na inny i też jest ten sam objaw . Podczas mierzenia napięcia na kostce od silniczka to na 1 styku jest 12V , a masa jest na 4 styku . Podczas załączenia pracy wycieraczki , masa także pojawia się na 3 pinie , i jak załączymy spryskiwacze to pojawia się masa na 2 pinie. Sprawdziłem przewody pomiędzy klapa a resztą auta , i wszystkie przewody są całe , no może oprócz takiego białego grubszego który jest cały ale ma popękaną izolację . Co jeszcze mogę sprawdzić ?


Jeszcze jedno pytanie , ponieważ podczas spryskiwania tylnej szyby mam bardzo słabe ciśnienie , pewnie rozpiął ale przeciął się gdzieś przewód . Czy ktoś wie w których miejscach są łączenia tego przewodu od płynu ? Dodam że sprawdzałem gdzie wycieknie płyn podczas pracy ale z auta nic nie kapało.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Tylna wycieraczka raz chodzi raz nie .

Post autor: muszkatobiasz » wt mar 11, 2014 21:02

łączenie jest na lewym tylnym słupku pod tym szerokim plastikiem zaraz pod podsufitką i sprawdź dokładnie przewody na połączeniu klapa kasta



tomek0809
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: wt wrz 04, 2012 14:18

Tylna wycieraczka raz chodzi raz nie .

Post autor: tomek0809 » śr mar 12, 2014 18:50

Otóż pod właśnie tym boczkiem rozpiął się wężyk i zalał 2 kostki które strasznie zaśniedziały . Wężyk naprawiony , a kostki wymienione i pięknie chodzi . Dzięki za pomoc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości