Dziwny test akumulatora

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Dexter18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:49

Dziwny test akumulatora

Post autor: Dexter18 » pn mar 31, 2014 21:08

Witam, pojechałem dzisiaj do kolesia z reklamacją akumulatora i zaczął gadać ze może jakiś pobór lub coś i kazał odpiąć kleme ''-'' i z tego co mi wiadomo wpina sie szeregowo amperomierz i widać pobór prądu a on ustawił na wolty i mierzył pomiedzy "+" a karoserią na której teoretycznie nie powinno być masy, a miernik pokazywał jakieś tam napięcie nawe do 4V czasem. No i nie wiem czy robił ze mnie idiote czy z siebie ale pierwszy raz widze takie coś. A druga sprawa ze tez mnie zdziwiło ze pokazywało napięcie.
Napiszcie co o tym sądzicie.



dawmor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: sob gru 21, 2013 01:20

Dziwny test akumulatora

Post autor: dawmor » śr kwie 02, 2014 00:29

Po ustawieniu na V leci przez wszystko w samochodzie i idzie do plusa. Kiedyś czytałem na temat takiej metody sprawdzania, ale na temat jej prawidłowości się nie odezwę.



Dexter18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:49

Dziwny test akumulatora

Post autor: Dexter18 » śr kwie 02, 2014 21:31

Ale jak klema minus była odpięta to nie powinno być masy wiec dlaczego pokazywało małe napięcie?



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Dziwny test akumulatora

Post autor: Hubi14 » śr kwie 02, 2014 22:56

teoretycznie napięcia między plusem a budą ze zdjętą klemą minusową nie powinno być, bo nie fizycznego połączenia, więc albo Ty coś źle zlookałeś, albo gdzieś przewód plusowy jest przetarty i dotyka do budy, a nie robi zwarcia ani nic, bo może być przyrdzewiałe połączenie plusa z budą albo przez jakiś odbiornik po rezystancji idzie. Też się nigdy z taką metodą pomiaru nie spotkałem.



Dexter18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:49

Re: Dziwny test akumulatora

Post autor: Dexter18 » czw kwie 03, 2014 07:35

Zwarcia raczej nie ma bo by mi pokazywał jakiś pobór prądu na mi pokazuje 0,01A



Awatar użytkownika
rosper85
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: wt mar 24, 2009 23:47
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Dziwny test akumulatora

Post autor: rosper85 » czw kwie 03, 2014 12:12

Czytam tak ten temat i też pierwszy raz się spotkałem z taką metodą. Jednak ze swojego doświadczenia to po prostu dałbym sobie spokój z oddawaniem aku na gwarancji, niestety, ale każdy akumulator oddany na gwarancji z różnych przyczyn poddawany jest ekspertyzie. Niestety ale w 95% przypadków ta ekspertyza wypada w taki sposób, że dostaje się info, że aku był ładowany albo za małym prądem, albo za dużym, w wyniku czego taka reklamacja, którą teoretycznie gwarancja obejmuje, jest odrzucana. Sam po prostu bym nie próbował nawet oddawać aku na gwarancji, tylko kupił inny i wcale nie śpię na pieniądzach ani nic z tych rzeczy, tylko realna szansa, że akumulator uznany zostanie za wadliwy i dostaniemy nowy, jest tak znikoma, jak szansa wygrania w totka niestety.. pozdrawiam


[img]http://img217.imageshack.us/img217/3116/tdihi9gy3.jpg[/img] [img]http://img232.imageshack.us/img232/5782/eatsleepvwdp1.gif[/img]
[img]http://img176.imageshack.us/img176/4189/rosperpr9.jpg[/img]
Lubię jak kolumbryna po asfalcie płynie.. nie spodziewałbym się, że to kiedyś minie....

Dexter18
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 469
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 21:49

Dziwny test akumulatora

Post autor: Dexter18 » czw kwie 03, 2014 13:42

No oddalem gosciowi i mam czekac 2 tyg. Bo on odeslal go gdzies. Wujek kupil alunulator i byl ze 3razy w sklepie nawet prostownik kazali przywiezc i w koncu zamienili i od nowa dalo gwarancje. Moim zdaniem to najlepiej tani kupic bo nie zal jak sie popsuje a i tak prawie tyle samo wytrzyma co jakas centra



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości