Licznik nie reaguje na stacyjke (1.9 TD)

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Radnaro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: ndz gru 18, 2011 17:01
Lokalizacja: Łódź

Licznik nie reaguje na stacyjke (1.9 TD)

Post autor: Radnaro » wt maja 06, 2014 22:03

Witam

Mój znajomy ma problem ze swoim MK3.
Dwa dni temu po przekręceniu kluczyka licznik wgl nie reagował (zero kontrolek itd. - zegarek działa cały czas), przez co nie mógł odpalić.
Z tego co wiem gorący był przekaźnik 18 (ten co daje prąd ze stacyjki na licznik itd). Wymienił go i licznik ożył. Pojeździł 1 dzień i dzisiaj znowu to samo.
Podjechałem i sprawdziłem to, bezpieczniki są ok, kable nie są jakieś podejrzane ani nic. Niestety po ponownej wymianie przekaźnika licznik nadal nie reaguje. słysze że po przekręceniu kluczyka ten przekaźnik pstryka ale an liczniku nic sie nie dzieje.

Niebardzo mam pomysł co sie stało. Obstawiał że stacyjka strzeliła ale nie mam pewności. Jakbym miał pewność to bym mógł to pod blokiem wymienić.

Czy to faktycznie wina stacyjki? da rade to jakoś sprawdzić? czy problem leży zupełnie gdzie indziej?
Czy to może kostka stacyjki? tlykow teyd trzeba wyciągać kolumne ( z tego co widze w poradniku wymiany kostki) a tege pod blokiem troche nie chce robić ;/

Z góry dziękuje za pomoc



Awatar użytkownika
achamerski
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 167
Rejestracja: czw paź 21, 2004 15:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Licznik nie reaguje na stacyjke (1.9 TD)

Post autor: achamerski » śr maja 07, 2014 08:18

przekaznik 18 jest raczej od wyposazenia dodatkowego, czyli nawiewy, wycieraczki i ogrzewanie tylnej szyby. Pewnie przyczyną jest stacyjka i brak napiecia na styku 15 i zeby sprawdzic, czy jest tam napiecie mozna sprawdzic czy jest klakson po przekreceniu kluczyka


LEDy do każdego auta/ŚWIATŁA DZIENNE/indywidualne projekty/RABATY dla forumowiczów.
Zapraszam do mojego wątku w dziale GIEŁDA

Obrazek

Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Licznik nie reaguje na stacyjke (1.9 TD)

Post autor: Jarek_NS » czw maja 08, 2014 08:30

Najprawdopodobniej wyłącznik zapłonu pod stacyjką jest padnięty. Zamiennik kupisz za kilkanaście złotych ale długo ci nie posłuży. Założyłem kiedyś w polo siostry i miesiąc wytrzymał.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości