problem z fabrycznym, oryginalnym xenonem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rafal15rs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 18:59
Lokalizacja: Mazowieckie

problem z fabrycznym, oryginalnym xenonem

Post autor: rafal15rs » ndz cze 22, 2014 15:41

witam, posiadam golfa iv ktory ma ksenony od nowości, problem polega na tym, że lampa od strony pasażera nie zapala się zawsze(tzn światło mijania, to w soczewce), jeśli się nie zapala to wyłączam i włączam światła aż ta lampa załapie, czasami zapali sie za 3 razem, czasem za 10 lub nawet za 15. w lampach mam oryginalne żarniki OSRAM barwa 4300k. lampa zazwyczaj nie zapala się po dłuższym postoju czyli zazwyczaj rano, ale i wieczorem tez jak auto nie jezdzilo w dzień.
golf jest z 2002 roku i jest to wersja już po lifcie. xenony to ten nowszy model z przetwornicami przy lampie a nie na blotniku. przy diagnostyce na komuterze pokazuje blad z systemem/modułem zapolonowym lamp cos takiego(nie widzialem tego, poprostu ze słuchu wiem jak mechanik mowil bo przy okazji kazalem mu sprawdzic jak cos innego mi naprawiał).

Moje pytanie jest takie czy to bedzie zapłonnik czy może przetwornica albo jeszcze cos innego..?
Ja obstawiam zapłonnik a wy ? :crazy:


Moje MK4

Obrazek

Awatar użytkownika
kamil_leon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz maja 12, 2013 20:54
Lokalizacja: Warszawa WJ
Kontakt:

problem z fabrycznym, oryginalnym xenonem

Post autor: kamil_leon » ndz cze 22, 2014 16:03

Nie ma co obstawiać. Zamień żarniki stronami i będziesz wiedział czy żarnik czy przetwornica.


Pozdro!

Awatar użytkownika
rafal15rs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 18:59
Lokalizacja: Mazowieckie

problem z fabrycznym, oryginalnym xenonem

Post autor: rafal15rs » ndz cze 22, 2014 16:21

nie obstawiam zadnego zarnika... kupilem auto byly jakies chinole 8000k, 2 tygodnie temu zalozylem oryginał osram 4300 czyli takie jakie powinny byc w tych lampach i jest to samo, zarniki nie maja nic do tego.. ktos mial podobny problem jak ja ? i czy u was to byla przetwornica czy zapłonnik ?


Moje MK4

Obrazek

Awatar użytkownika
kamil_leon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz maja 12, 2013 20:54
Lokalizacja: Warszawa WJ
Kontakt:

problem z fabrycznym, oryginalnym xenonem

Post autor: kamil_leon » ndz cze 22, 2014 17:10

Czy na tych chińskich żarnikach było to samo?
Nie zmienia to faktu, że nie ma co obstawiać, trzeba sprawdzić. Zamieniając elementy stronami, drogą eliminacji dojdziesz najszybciej co jest nie tak. Lub VAG, w WWA mogę pomóc.


Pozdro!

Awatar użytkownika
rafal15rs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 18:59
Lokalizacja: Mazowieckie

problem z fabrycznym, oryginalnym xenonem

Post autor: rafal15rs » ndz cze 22, 2014 17:25

kolego mam wrażenie, ze nie przeczytales ze zrozumieniem mojego pierwszego posta....


Moje MK4

Obrazek

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

problem z fabrycznym, oryginalnym xenonem

Post autor: Fastener » ndz cze 22, 2014 17:58

Kolego rafal15rs zamień żarniki stronami żeby się upewnić, ale obstawiam starter xenonu. Jak jesteś ciekawy co i jak to napisz,



Awatar użytkownika
kamil_leon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz maja 12, 2013 20:54
Lokalizacja: Warszawa WJ
Kontakt:

problem z fabrycznym, oryginalnym xenonem

Post autor: kamil_leon » ndz cze 22, 2014 18:19

rafal15rs, powiem więcej zagłębiłem się w temat tak, że przeczytałem cały Twój temat. Problem miał już poprzedni właściciel i widzę, że nadal nie potrafisz sobie z tym poradzić.
Kilka osób pisało to samo co ja - podmieniaj stronami żarniki startery i przetwornice - w ten sposób najszybciej się dowiesz, który z elementów jest wadliwy.
Jak nie masz umiejętności lub Ci się nie chce to odstaw auto do mechanika i odbierz gotowe.

Forum jest od tego, żeby pomóc ale nie zrobić za Ciebie. Jak ktoś coś pisze to zazwyczaj (podkreślam zazwyczaj) wie o czym mówi.


Pozdro!

Awatar użytkownika
rafal15rs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 18:59
Lokalizacja: Mazowieckie

problem z fabrycznym, oryginalnym xenonem

Post autor: rafal15rs » ndz cze 22, 2014 19:26

no oki :)
w piatek zdjąłem zderzak ale koniec koncow mialem problem z wypieciem wtyczki z lampy bo sie troche zapiekla, dzis na spokojnie udalo mi sie ja wyjac ale za zlozonym aucie, we wtorek jeszcze raz zdejmuje zderzak i to ogarne. kolego takie przekladki to nie takie hop siup. zeby wyjac np. zaplonnik trzeba przeciac od niego kable i po wlozeniu do innej lampy je zlutowac(a po takim czyms sie kabelki przepalaja podobno) lub stłuc szklo lampy(choc nie wiem czy te lampy da sie rozkleić).
jakos sobie poradze, ale naczytałem sie duzo na forum i wymienilem duzo PW z innymi uzytkownikami i jestem, pewny ze przy takich objawach jest to starter/zapłonnik xenonu. nawet na innych forach np bmw pisza to samo ze przy takich objawach to zaplonnik. rozbiore lampe zobacze jaki numer jest na zaplonniku i taki kupie. przy okazji wymienie postojowki :)


Moje MK4

Obrazek

Awatar użytkownika
kamil_leon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz maja 12, 2013 20:54
Lokalizacja: Warszawa WJ
Kontakt:

problem z fabrycznym, oryginalnym xenonem

Post autor: kamil_leon » wt cze 24, 2014 16:41

Jak tam rafal15rs, udało się coś zdziałać?


Pozdro!

Awatar użytkownika
rafal15rs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 18:59
Lokalizacja: Mazowieckie

problem z fabrycznym, oryginalnym xenonem

Post autor: rafal15rs » pt cze 27, 2014 01:25

wymieniłem zapłonnik i dalej to samo...
teraz dopiero wpadłem na taki pomysł, zeby z obu lamp wywalic przetwornice i zapłonniki a kupić jakis zestaw hid d2s i podłączyc go pod lampe i na nim jezdzic z moimi oryginalnymi zarnikami osram. mysle ze wtedy nie byloby problemu juz z tymi ksenonami a wydaje mi sie ze i policja by sie nie czepiała bo z wyglądu nie budzi zastrzeżeń, z reszta na oryginale czy na zestawie hid chyba tak samo bedzie to działało i swiecilo.
Obrazek
Obrazek


Moje MK4

Obrazek

Awatar użytkownika
kamil_leon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz maja 12, 2013 20:54
Lokalizacja: Warszawa WJ
Kontakt:

problem z fabrycznym, oryginalnym xenonem

Post autor: kamil_leon » sob cze 28, 2014 00:19

Generalnie jeżeli masz ori xenon to wolałbym go doprowadzić do ładu niż "łatać" auto chińskimi przetwornicami.
Jednak tak jak piszesz jest to sposób rozwiązania Twojego problemu.

Może tylko mi się wydaje, ale dziwnie żółtą barwę ma ten żarnik na zdjęciach. Jak żarówka halogenowa.


Pozdro!

Awatar użytkownika
rafal15rs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 18:59
Lokalizacja: Mazowieckie

problem z fabrycznym, oryginalnym xenonem

Post autor: rafal15rs » sob cze 28, 2014 22:50

jak na razie na nowym zaplonniku lampa sie zapala, od razu po zamontowaniu tylko za 2 razem odpalila 2 razy, tak to teraz jest dobrze,
"Może tylko mi się wydaje, ale dziwnie żółtą barwę ma ten żarnik na zdjęciach. Jak żarówka halogenowa. " - są to oryginalne żarniki OSRAM 4300k. Takie wychodziły w golfach IV fabrycznie, tzn 4300k, fabrycznie były żarniki PHILIPSa. ale to to samo praktycznie. na zdjęciu tak wygląda tylko. w realu troche inaczej. wiesz wiekszosc osob kojarzy ze jak jest ksenon to swieci na bialo albo niebieskawo, nie mówie ze ty tak myslisz ale wg mnie wiekszosc ludzi tak uwaza.
jak kupiłem golfika miałem w nim chinskie żarniki 8000k i swieciły tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
moze i ładniej i bardziej szpanersko ale w nocy ujowo oswietlały


Moje MK4

Obrazek

szczyku

Re: problem z fabrycznym, oryginalnym xenonem

Post autor: szczyku » sob cze 28, 2014 23:02

Ja mam u siebie zarniki 4300k philipsa i swieva calkiem inaczek niz twoje. Czyli jak xenon a nie lampa halogenowa.



Awatar użytkownika
rafal15rs
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 190
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 18:59
Lokalizacja: Mazowieckie

problem z fabrycznym, oryginalnym xenonem

Post autor: rafal15rs » sob cze 28, 2014 23:37

daj fote


Moje MK4

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości