[mk4] Oświetlenie wnętrza raz świeci raz nie.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rafal0325
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 23, 2010 19:37
Lokalizacja: Katowice

[mk4] Oświetlenie wnętrza raz świeci raz nie.

Post autor: rafal0325 » pt sie 15, 2014 23:13

Jestem po wymianie zamków w drzwiach przednich(zamienniki) oraz naprawie zamka w klapie(wszystko robione u elektryka).
Zamek od strony pasażera nie zapalał lampki w drzwiach oraz nie powodował włączenia oświetlenia w kabinie.
Zamek od strony kierowcy niby działał dobrze ale juz fiksował ponieważ po kilkukrotnym naciśnięciu zamkniętej kłódki na pilocie otwierał drzwi kierowcy.
Zamek drzwi miał objawy takie jak drzwi pasażera.
Teraz mam kilka pytań:
1.Dlaczego oświetlenie wnętrza po otwarciu drzwi oraz pilotem czasem świeci a czasem nie,nie zaświeca się nawet przy ręcznym włączeniu lampek.
2.Przed wymianą zamka drzwi kierowcy po ich nie domknięciu drzwi się zamykały(rygiel opadał) a przy próbie otwarcia włączała się syrena,po wymianie zamka ta funkcja nie działa.
3.Zamek klapy po naprawie(podobno przeczyszczono styki) zapala już lampkę w bagażniku ale nadal powoduje bo około 20sek zamknięcie wszystkich zamków oraz na liczniku nie pojawia się komunikat otwarcia klapy oraz sygnał dźwiękowy.
Ostatnio zmieniony śr sie 20, 2014 00:04 przez rafal0325, łącznie zmieniany 1 raz.



chris4286
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 364
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 13:45
Lokalizacja: Ropa

[mk4] Oświetlenie wnętrza raz świeci raz nie.

Post autor: chris4286 » pn sie 18, 2014 02:18

polecam dzwignąć dywany od strony kierowcy i przejrzenie instalacji do modułu komfortu. i sam moduł. pozdrawiam



Cytryn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 20:42
Lokalizacja: Kraków

[mk4] Re: Oświetlenie wnętrza raz świeci raz nie.

Post autor: Cytryn » pn sie 18, 2014 10:31

Hej, mam podobny problem - od jakiegoś czasu oświetlenie raz działa a raz nie, z tym, że u mnie jeśli nie działa to nie działa wszystko co jest w podsufitce łącznie z oświetleniem bagażnika (kombii) i lampkami pod osłonami przeciwsłonecznymi, nie miałem jeszcze czasu się temu przyjrzeć, ale stało się to bardzo denerwujące i będę musiał podjechać do jakiegoś fachowca :) Czy u ciebie też gaśnie wszystko?



Awatar użytkownika
Yokerman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: wt lut 08, 2011 22:50
Lokalizacja: okolice Nałęczowa

[mk4] Oświetlenie wnętrza raz świeci raz nie.

Post autor: Yokerman » pn sie 18, 2014 16:50

Witam, proponuje sprawdzenie wiązki od świateł w podsufitce, u mnie światła się nie zapalały ponieważ padł mikrowłącznik w zamku u kierowcy a u pasażera nie stykał i raz światło było raz nie było, częście za fiksowanie światła odpowiada tak każdemu znany moduł komfortu pod wykładzinką który fiksuje bo ma lub miał mokro... słyszałem też że ściekająca woda z pod szyby po przekaźnikach i ściankach nadkoli(pod plastikami przy zawiasach drzwi przednich jest mnóstwo kabli) tez mogą narobić problemów...


był: Vento 1.8 AAM CLX 95r.
Golfik III 1.9TDi AFN CL 97r.
Volvo S70 2.5TDi AEL limited 00r.
Passat B5 1.9TDi AFN 98r.
jest: Audi A4 B5 1.9 TDi AFN 98r.

orel11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 15, 2013 21:09
Lokalizacja: WLKP

[mk4] Oświetlenie wnętrza raz świeci raz nie.

Post autor: orel11 » pn sie 18, 2014 19:09

Bora i golf nie maja modułu komfortu pod wykładziną jak passat wiec nie zamoknie.Powodem waszych problemow mogą być przekazniki w module komfortu bo u mnie to samo sie dzieje,ale jeszcze nie patrzyłem co to.



rafal0325
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 23, 2010 19:37
Lokalizacja: Katowice

[mk4] Re: Oświetlenie wnętrza raz świeci raz nie.

Post autor: rafal0325 » wt sie 19, 2014 00:22

Cytryn pisze:Hej, mam podobny problem - od jakiegoś czasu oświetlenie raz działa a raz nie, z tym, że u mnie jeśli nie działa to nie działa wszystko co jest w podsufitce łącznie z oświetleniem bagażnika (kombii) i lampkami pod osłonami przeciwsłonecznymi, nie miałem jeszcze czasu się temu przyjrzeć, ale stało się to bardzo denerwujące i będę musiał podjechać do jakiegoś fachowca :) Czy u ciebie też gaśnie wszystko?
Tak u mnie gaśnie wszystko i ręczna próba zapalenia nie pomaga.



rafal0325
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 23, 2010 19:37
Lokalizacja: Katowice

[mk4] Re: Oświetlenie wnętrza raz świeci raz nie.

Post autor: rafal0325 » wt sie 19, 2014 00:25

orel11 pisze:Bora i golf nie maja modułu komfortu pod wykładziną jak passat wiec nie zamoknie.Powodem waszych problemow mogą być przekazniki w module komfortu bo u mnie to samo sie dzieje,ale jeszcze nie patrzyłem co to.
Moduł komfortu znajduje się pod fotelem.Tu jest coś o tym module viewtopic.php?f=140&t=430426&hilit=przeka%C5%BAnik+nec" onclick="window.open(this.href);return false;



orel11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 15, 2013 21:09
Lokalizacja: WLKP

[mk4] Oświetlenie wnętrza raz świeci raz nie.

Post autor: orel11 » wt sie 19, 2014 07:01

Pod żadnym fotelem tylko koło skrzynki bezpieczników pod deska rozdzielcza z lewej strony.U mnie są podobne objawy i jak pisałem wyżej ,prawdopodobnie jest to wina przekaznika w module.



rafal0325
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 23, 2010 19:37
Lokalizacja: Katowice

[mk4] Re: Oświetlenie wnętrza raz świeci raz nie.

Post autor: rafal0325 » czw sie 21, 2014 12:43

orel11 pisze:Pod żadnym fotelem tylko koło skrzynki bezpieczników pod deska rozdzielcza z lewej strony.U mnie są podobne objawy i jak pisałem wyżej ,prawdopodobnie jest to wina przekaznika w module.
Zwracam honor masz racje pod deską rozdzielczą.



Cytryn
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 20:42
Lokalizacja: Kraków

[mk4] Oświetlenie wnętrza raz świeci raz nie.

Post autor: Cytryn » śr wrz 03, 2014 13:45

Czy coś udało się zdziałać? Będę musiał rozebrać plastiki pod kierownicą (wymieniam czujnik przyspieszenia bocznego, który jest obok) i skoro już się tam dostanę mógłbym podziałać z modułem komfortu, tylko nie bardzo dalej rozumiem, czy on sam będzie do wymiany?



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

[mk4] Re: Oświetlenie wnętrza raz świeci raz nie.

Post autor: Waqa » śr wrz 03, 2014 23:08

orel11 pisze:Pod żadnym fotelem tylko koło skrzynki bezpieczników pod deska rozdzielcza z lewej strony.U mnie są podobne objawy i jak pisałem wyżej ,prawdopodobnie jest to wina przekaźnika w module.
komfort jest na kolumnie kierowniczej.
rozebrać komfort i sprawdzić luty (najlepiej pod lupą). miałem to samo.

Obrazek
Obrazek

niestety wkradł się błąd i zimny lut jest obok zaznaczonego. widać na fotce :bigok: po przylutowaniu- jak ręką odjął :grin:



rafal0325
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: wt lis 23, 2010 19:37
Lokalizacja: Katowice

[mk4] Re: Oświetlenie wnętrza raz świeci raz nie.

Post autor: rafal0325 » czw wrz 04, 2014 06:14

U mnie znowu się coś dziwnego dzieje z tym oświetleniem,gdy odpalę auto zaraz wyskakuje komunikat otwartej tylnej klapy mimo że jest zamknieta,oświetlenie kabiny oraz lampki drzwi nie świecą a co NAJLEPSZE to gdy teraz próbuję zaświecić którąś z lampek przy lusterku to tez wyskakuje komunikat otwartej klapy,gdy otwieram drzwi na włączonym zapłonie również pojawia się komunikat otwartej klapy.



Awatar użytkownika
Robson91
VW Baron
VW Baron
Posty: 3352
Rejestracja: pn cze 11, 2012 11:51
Lokalizacja: Małopolskie

[mk4] Oświetlenie wnętrza raz świeci raz nie.

Post autor: Robson91 » sob gru 13, 2014 00:06

witam odgrzeje trochę bo mam podobny problem, otwarcie drzwi zapala światło itd także mikro dobre ale ręczne włączenie lampek czasami nie odpala i wtedy otwarcie drzwi też nie pomaga, nawet podświetlenie słoneczek nie działa, a zaraz mu się odwidzi i zapala, ostatnio dojrzałem jeszcze jeden objaw otóż w nocy jak jadę to żarówki w lampce z przodu delikatnie mrugną tak jakby coś nie stykało i przez chwilę pojawiał się prąd na ktoś jakiś łopatologiczny sposób jak to zrobić a nie zepsuć?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=533635" onclick="window.open(this.href);return false; powoli do przodu...

Obrazek

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

[mk4] Oświetlenie wnętrza raz świeci raz nie.

Post autor: Fastener » czw lut 12, 2015 22:44

Witam mam podobny problem. Po otwarciu drzwi włącza się oświetlenie wnętrza jednak gdy chce włączyć ręcznie oświetlenie w środku czy na podsufitce z przodu czy na bokach to nie działa... Co może być problemem ? bezpieczniki sprawdzone , mikrostyki sprawne. Dodam, że oświetlenie ze słoneczka też nie działa...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości