Przekładka ksenonów z angola+el szyby tył + el siedzenia

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

krzysiek8008@
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt sie 08, 2014 22:12
Lokalizacja: OGL & SRC

Przekładka ksenonów z angola+el szyby tył + el siedzenia

Post autor: krzysiek8008@ » czw wrz 11, 2014 12:46

A wiec tak jestem posiadam 2 golfów IV nr 1 to 1,4 16v nr 2 to angol 1,6 16v HIGHLINE z angola przełożyłem już silnik i licznik na ful fis i tempomat ,teraz przyszedł czas na tył szyby i el siedzenia i ksenon, moje pytanie czy podstawowe 1 4 16v z 98 miało wyjścia na el szyby tył, ksenon i el siedzenia z poduchami ( kostki), chodzi oto czy trzeba przekładać całą instalacje czy można powpinać brakujące części w stara ?



Awatar użytkownika
krissMK4
TDI - The Devil Inside
TDI - The Devil Inside
Posty: 664
Rejestracja: pt cze 24, 2011 15:29
Lokalizacja: Lipsko

Przekładka ksenonów z angola+el szyby tył + el siedzenia

Post autor: krissMK4 » czw wrz 11, 2014 16:07

Xenon z angola odpada , odbłyśniki kierują światło w inną stronę , bardzo byś oślepiał , siedzenia ok , musisz przekładać całe wiązki pod podgrzewane fotele , pod ele szyby itd


Obrazek

Znajdź przyczynę, rozwiąż problem
Bo inaczej za daleko nie pojedziesz już tym golfem ;)

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Przekładka ksenonów z angola+el szyby tył + el siedzenia

Post autor: grg474 » czw wrz 11, 2014 18:45

krissMK4 pisze:Xenon z angola odpada , odbłyśniki kierują światło w inną stronę ,
no nie do końca - sprawdź czy jest oryginalny - jak tak jest on przestawialny na Europę - w lampie jest przesuwny lement
krzysiek8008@ pisze:moje pytanie czy podstawowe 1 4 16v z 98 miało wyjścia na el szyby tył,
a to 1,4 miało elektrykę szyb? Jak miało to ma, jak nie miało to nie ma


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

krzysiek8008@
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt sie 08, 2014 22:12
Lokalizacja: OGL & SRC

Przekładka ksenonów z angola+el szyby tył + el siedzenia

Post autor: krzysiek8008@ » czw wrz 11, 2014 21:40

Ksenon i spryskiwacze ksenonu ogarnąłem, ale masakra OD 13 DO 21 SIĘ PAPRAŁEM z tym ,co do ksenonu to pochwała dla ciebie, bo na to bym nie wpadł, prosta sprawa była i mamy Europe.



A wiec ma Climatronica i el szyby tylko z przodu,jeśli ktoś może podpowiedzieć czy 98 miało wyjścia na tył jak jest przód el będę wdzięczny, co do tych siedzę są to Skóry z poduchami , teraz pytanie co trzeba przełożyć żeby te poduchy działały i ta elektryka do siedzeń , bo w moim golfie nie było ani el siedzeń a tym bardziej poduszek, jakie elementy wpiąć?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Przekładka ksenonów z angola+el szyby tył + el siedzenia

Post autor: grg474 » czw wrz 11, 2014 21:49

krzysiek8008@ pisze:A wiec ma Climatronica i el szyby tylko z przodu
bez żartów - nie widziałem oryginalnego golfa z szybami el. tylko z przodu, passata, a4 owszem. Przód ma panel po stronie kierowcy czy takie 2 śmieszne przyciski w miejscu korbek?
krzysiek8008@ pisze:bo w moim golfie nie było ani el siedzeń a tym bardziej poduszek, jakie elementy wpiąć?
z dawcy wycinasz wiązkę dla foteli
krzysiek8008@ pisze: teraz pytanie co trzeba przełożyć żeby te poduchy działały i
powiem jak ja ostatnio robiłem. Z dawcy wyciąłem wiązkę od airbag. Część kabli przepinowałem do nowego modelu wtyczki airbag, a część pociągnąłem. Z dawcy poszedł też sterownik airbag i czujniki uderzeń bocznych. Pamiętaj że biorca jest angolem więc musisz obrócić wiązkę lub ją przepinować


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

krzysiek8008@
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt sie 08, 2014 22:12
Lokalizacja: OGL & SRC

Przekładka ksenonów z angola+el szyby tył + el siedzenia

Post autor: krzysiek8008@ » czw wrz 11, 2014 22:09

Co do szyb jest panel , w miejscu gdzie są guziki do tylnych szyb w każdym innym w moim są zaślepki,poza tym auto było jakimś vanem czy coś w tym stylu bo miało kratę i nie było kanapy co do auta kupiłem je wieki temu w Holandii z firmy w której kiedyś pracowałem, a powiedz mi jeszcze gdzie są te czujki uderzeniowe od bocznych poduszek.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Przekładka ksenonów z angola+el szyby tył + el siedzenia

Post autor: grg474 » czw wrz 11, 2014 22:11

wyjmij fotele kierowcy i pasażera, odepnij osłonę progu, podwiń wykładzinę, zobaczysz pod fotelem który wyjąłeś pod wykłądziną czarną blachę - od strony przodu samochodu do blachy przykręcony jest czujnik


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

krzysiek8008@
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt sie 08, 2014 22:12
Lokalizacja: OGL & SRC

Przekładka ksenonów z angola+el szyby tył + el siedzenia

Post autor: krzysiek8008@ » czw wrz 11, 2014 22:16

No to dzięki za wszystkie podpowiedzi, bo dożo mi pomogłeś i zaoszczędziłem masę czasu na szukanie i kombinowanie, mam nadzieje ze jutro to ogarnę do końca, jednak forum jest bardzo przydatne :pub:



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Przekładka ksenonów z angola+el szyby tył + el siedzenia

Post autor: grg474 » czw wrz 11, 2014 22:23

krzysiek8008@, to jeszcze jedno - ile pinów ma wtyczka sterownika airbag lub numer sterownika w jednym a w drugim. Jak różne liczby to daj adres mail


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

krzysiek8008@
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt sie 08, 2014 22:12
Lokalizacja: OGL & SRC

Przekładka ksenonów z angola+el szyby tył + el siedzenia

Post autor: krzysiek8008@ » pn wrz 22, 2014 22:43

To to wiedziałem jak ogarnąć, w każdym razie ogarnięty na 100% na higiline , pozdrawiam i dzięki za pomoc bo bardzo się przydała.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości