problem z zapłonem. akumulator szybko się rozladowuje

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kamisio77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 13, 2015 12:18

problem z zapłonem. akumulator szybko się rozladowuje

Post autor: kamisio77 » pt lut 13, 2015 12:57

Witam.jestem nowy wiec jeżeli to nie ten dział to z góry wielkie sorry i jeżeli temat był poruszany to tez przepraszam. Ale mam problem z którym walczę od dłuższego czasu a mianowicie kupiłem ok roku temu akumulator i z początku w miarę to wwszystko chodziło a teraz od paru miesięcy jest tak ze akumulator nie wytrzymuje nawet jednego dnia.coś go rozladowuje. Musze odłączac klemy a i nieraz.i to nie pomaga.np przyjadę z roboty zagwarantuje auto ok 17 odłącze klemy i rano po założeniu zapali może za 4 razem a przeważnie pada całkowicie.co lepsze po podłączeniu prostownika i podladowaniau go zapali i pochodzi ok 5 min, gdy chce za ok 2 min uruchomić z powrotem silnik to nawet nie pprzekręci ogólnie padnięty.tak jakby alternator go rozładowywal.zaznaczę ze palec i kopułka są nowe.proszę o jakieś wskazówki i rady.pozdrawiam



Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: problem z zapłonem. akumulator szybko się rozladowuje

Post autor: amatorek » pt lut 13, 2015 16:26

Obstawiam słabe ładowanie ,skoro aku roczny, to powinien trzymać.(chyba że nieudany wyrób)
Sprawdz prąd ładowania, ok.14.4v,albo regler do wymiany albo altek.



kamisio77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 13, 2015 12:18

problem z zapłonem. akumulator szybko się rozladowuje

Post autor: kamisio77 » pn lut 16, 2015 13:55

Regulator napięcia w alternatorze wymieniony dwa dni temu na nowy i nadal ten sam problem.



Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: problem z zapłonem. akumulator szybko się rozladowuje

Post autor: amatorek » pn lut 16, 2015 19:06

amatorek pisze:Sprawdz prąd ładowania, ok.14.4v

od tego trzeba było zacząć,pasek klinowy, nie jest za lużny?



kamisio77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 13, 2015 12:18

problem z zapłonem. akumulator szybko się rozladowuje

Post autor: kamisio77 » pn lut 16, 2015 19:27

Zdaje sobie sprawę ze od tego ale znajomy mi załatwił po kosztach taki regler i dlatego kupiłem.zwierzę napięcie w najbliższym czasie.co do paska to jest ok.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

problem z zapłonem. akumulator szybko się rozladowuje

Post autor: Qto » wt lut 17, 2015 01:19

poczyść klemy i główne połączenia pod maską - masy, alternator, rozrusznik, akumulator...sprawdź ładowanie i pobór prądu na postoju...

jak problem nie minie to napisz jaki kupiłeś regulator napięcia i jaki masz aku...będziemy dumać dalej



krzysiek_GTI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: pn lis 25, 2013 14:46
Lokalizacja: Góra Dolny-Śląsk

problem z zapłonem. akumulator szybko się rozladowuje

Post autor: krzysiek_GTI » śr mar 04, 2015 01:52

kamisio77, kolego odkreć korki w aku i sprawdz ile jest kwasu , jak malo to dolej wody destylowanej, ja miałem ostatnio właśnie taki przypadek ze 3dni gdybałem czemu mi aku po nocy siada ze nie pali juz :hmm: , kombinowalem myslalem ze wzmacniacz łupie prad pozniej ze radio, a na końcu okazalo sie ze prawie 1l wody destylowanej weszko do aku , od tej pory akumulator trzyma bardzo dobrze , po postoju 6dni nawet nie ruszałem auta a stało na dworze ciągle , odpalił bez problemu , wiadomo kontrolki troszke przygasły ale zapalił dobrze ,dodam zze aku mam rok czasu, wiec radze ci sprawdzic to :bigok:


TEMAT ! White VW !Mercedes! http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=545560" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

kamisio77
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 13, 2015 12:18

problem z zapłonem. akumulator szybko się rozladowuje

Post autor: kamisio77 » pn mar 09, 2015 18:11

Witam.jest to aku żelowy.nie ma potrzeby uzupełniania elektrolitu



Awatar użytkownika
AmsterDLU
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 06:48
Lokalizacja: DLU

problem z zapłonem. akumulator szybko się rozladowuje

Post autor: AmsterDLU » pn mar 09, 2015 22:39

Info może Ci się przyda, miałem to samo, jeszcze za czasów jak posiadałem vento okazało się, że winny był rozrusznik, niby kręcił normalnie, ale gdzieś miał spora zawrę, pomogła wymiana rozrusznika, ponieważ przy próbach jego "renowacji" nic nie przynosiło efektu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości