BORA: Problemy z centralnym, oświetleniem i zegarami.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sobeeek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt mar 06, 2015 19:27

BORA: Problemy z centralnym, oświetleniem i zegarami.

Post autor: sobeeek » pt mar 06, 2015 19:38

Cześć. Na początku chciałbym zaznaczyć, że zapoznałem się już z tym tematem --> viewtopic.php?t=122053

W moim aucie, sprawa wygląda tak:
- w prawych drzwiach kierowcy działa kopertówka, centralny z pilota drzwi nie zamyka, brzęczek nie brzęczy, na zegarach po otwarciu drzwi nie ma komunikatu, że drzwi otwarte.
- w drzwiach pasażera przód nie działa kopertówka, centralny zamyka, po otwarciu drzwi na zegarach widać, że są otarte.
- drzwi tył (obie strony) centralny z pilota raz zamyka raz nie, zazwyczaj nie.
Oświetlenie wewnątrz auta kiedy jest ustawione, że ma palić się po otwarciu drzwi szaleje. Faktycznie pali się po otwarciu drzwi, czasem nawet zgaśnie jak zamknę drzwi, jeśli jest w takiej pozycji potrafi zapalać się na chwile w czasie jazdy, a po zamknięciu z pilota gaśnie, ale również w nocy potrafi się zacząć świecić (raz nawet rozładowało mój i tak słaby aku).
- w drzwiach kierowcy nie działa panel sterowania szybami (wszystkie elektryczne) chyba nie dochodzi do niego prąd bo nawet nie jest podświetlony. W pozostałych drzwiach szyby działają ale podczas jazdy przyciski mrugają do mnie :hmm:

Zegary - kasuje się licznik dzienny oraz godzina, i to jest tak, że raz kasuje się dwa razy dziennie a czasami potrafi skasować się raz na tydzień.

Co do samych mikrostyków, czy wystarczy zamówić coś takiego (o ile trzeba je wymieniać) http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-vw-au ... 74719.html i od zamka wypiąć stary i wpiąć taki?

PS. Odłączenie radia nic nie zmieniło. Auto Bora 2002r



sobeeek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt mar 06, 2015 19:27

BORA: Problemy z centralnym, oświetleniem i zegarami.

Post autor: sobeeek » pt mar 06, 2015 21:51

Oto jakie kody błędów udało mi się odczytać z vaga.
01336 - Grupowa magistrala danych układu komfortu. Brak sygnału, brak komunikacji, wadliwy.
01334 - Sterownik drzwi tylnych prawych (J389). Uszkodzony. Wadliwy. Za małe napięcie zasilania. Za wysokie napięcie zasilania. Brak komunikacji.
01333 - Sterownik drzwi tylnych lewych (J388). Uszkodzony. Wadliwy. Za małe napięcie zasilania. Za wysokie napięcie zasilania. Brak komunikacji.
01332 - Komputer J387 sterujący drzwiami po stronie pasażera. Uszkodzony. Brak komunikacji. Za wysokie napięcie zasilania. Za małe napięcie zasilania. Brak sygnału.
01331 - Komputer sterujący drzwiami po stronie kierowcy (J386). Uszkodzony. Brak sygnału. Brak komunikacji. Za wysokie napięcie zasilania. Za małe napięcie zasilania.
01299 - Interfejs diagnostyczny magistrali danych Gateway (J533). Brak sygnału. Niezrozumiały sygnał. Brak komunikacji. Brak lub nieprawidłowe nastawy / adaptacja.
01332 - Komputer J387 sterujący drzwiami po stronie pasażera. Uszkodzony. Brak komunikacji. Za wysokie napięcie zasilania. Za małe napięcie zasilania. Brak sygnału.
01359 - Przełącznik zamykania od wewnątrz; strona pasażera (E198). Niedopuszczalna wartość sygnału./ Zwarcie z masą. Niezrozumiały sygnał.
00929 - Jednostka zamykająca F221 centralnego zamka po stronie pasażera. Niedopuszczalna wartość sygnału. Niezrozumiały sygnał.
01333 - Sterownik drzwi tylnych lewych (J388). Uszkodzony. Brak komunikacji. Za małe napięcie zasilania. Za wysokie napięcie zasilania. W jednoprzewodowym trybie pracy.
00930 - Jednostka zamykająca F222 centralnego zamka, tylna lewa. Niedopuszczalna wartość sygnału. Nieprawidłowe wyposażenie.
01334 - Sterownik drzwi tylnych prawych (J389). Uszkodzony. Wadliwy. Za małe napięcie zasilania. Za wysokie napięcie zasilania. Brak komunikacji.
00931 - Jednostka zamykająca F223 centralnego zamka, tylna prawa. Niedopuszczalna wartość sygnału. Nieprawidłowe wyposażenie.
01336 - Grupowa magistrala danych układu komfortu. Brak sygnału. Brak komunikacji. Wadliwy.
01330 - Centralny sterownik układu komfortu (J393). Uszkodzony. Brak komunikacji. Za wysokie napięcie zasilania. Za małe napięcie zasilania. Brak sygnału.
00603 - Silnik wykonawczy klapy przestrzeni nóg / odmrażania (V85). Uszkodzony.
01271 - Silnik nastawczy klapy temperatury (V68). Uszkodzony.
01272 - Silnik nastawczy klapy centralnej (V70). Uszkodzony.

a więc.. czy błąd:
01330 - Centralny sterownik układu komfortu (J393). Uszkodzony. Brak komunikacji. Za wysokie napięcie zasilania. Za małe napięcie zasilania. Brak sygnału.

może powodować pozostałe błędy? takie jak:
01334 - Sterownik drzwi tylnych prawych (J389). Uszkodzony. Wadliwy. Za małe napięcie zasilania. Za wysokie napięcie zasilania. Brak komunikacji.
01333 - Sterownik drzwi tylnych lewych (J388). Uszkodzony. Wadliwy. Za małe napięcie zasilania. Za wysokie napięcie zasilania. Brak komunikacji.
01331 - Komputer sterujący drzwiami po stronie kierowcy (J386). Uszkodzony. Brak sygnału. Brak komunikacji. Za wysokie napięcie zasilania. Za małe napięcie zasilania.
01332 - Komputer J387 sterujący drzwiami po stronie pasażera. Uszkodzony. Brak komunikacji. Za wysokie napięcie zasilania. Za małe napięcie zasilania. Brak sygnału.

Czy może być za słabe napięcie zasilania na module i powoduje resztę błędów? Bo moduł komfortu był wymieniany i jest na pewno dobry. Tak samo jak silniczki w drzwiach bo były przekładane do innego auta, razem z panelem sterującym (tym z drzwi kierowcy).



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

BORA: Problemy z centralnym, oświetleniem i zegarami.

Post autor: ROBAL_26 » pt mar 06, 2015 22:13

sobeeek, na pierwszy ogień ,do sprawdzenia ,bezpieczniki , przewody w przelotkach(gumowych harmonijkach),zimne luty w zamkach , co do lampki możliwe że styki w lampce są już wypracowane i styki raz łączą a raz nie-lampka do rozebrania i przeczyszczenia ,mikrostyki często są uszkodzone mechanicznie (oberwany-wytarty cycek) niż elektrycznie aby zaoszczędzić sobie roboty i problemu różnica w roztawach mocujących ja wymieniałem u siebie tylko te górne części i wszystko śmiga już ponad pół roku http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-vw-au ... 71499.html" onclick="window.open(this.href);return false;
w zamku popraw również luty w miejscu lutowania wtyczki do płytki zamka .ok
I później skanowaniem kompem i będziemy wiedzieli czy coś się zmieni a na pewno się dużo zmieni , :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

sobeeek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt mar 06, 2015 19:27

BORA: Problemy z centralnym, oświetleniem i zegarami.

Post autor: sobeeek » pt mar 06, 2015 22:20

jeśli chodzi o lampkę to o której mówisz? Bo mi wariują wszystkie przód nad głową i obie z tyłu. Rozbierac będę jak będzie cieplej czyli tak.

Bezpieczniki sprawdzone - ok.
przewody w przelotce w drzwiach kierowcy - ok.
nie rozbierałem mikrostyków i nie wiem jak działają, lepiej wymienić czy próbować ratować?
jak dostane się do zamka to spróbuję przelutować.



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

BORA: Problemy z centralnym, oświetleniem i zegarami.

Post autor: ROBAL_26 » pt mar 06, 2015 22:32

sobeeek, te wariacje mogą być za sprawą mikrostyków , co do przewodów to trzeba było odwinąć wiązkę i rozciągając każdy pojedynczo sprawdzać ,bo izolacja może być cała ale żyła będzie w środku pęknięta ,miałem tak u siebie jak mi obrysówka w drzwiach mrygała przy otwieraniu i zamykaniu przy wsiadaniu-wysiadaniu , co do zamka to będziesz musiał mieć specjalny klucz splin-gwiazdka 12-kątna fi 10 jak dobrze pamiętam musisz pamiętać o wyjęciu na sam pierw wkładki bo inaczej nie odbezpieczysz linki od zew.klamki .ok wracając do mikrostyków to jeśli nie jest uszkodzony ten półksiężyc co łapie za rygiel (bo może być że on uszkodził mikrostyk ) to wystarczy że zrobisz jak pisałem wcześniej .ok w necie jest pełno o tym. :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

sobeeek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt mar 06, 2015 19:27

BORA: Problemy z centralnym, oświetleniem i zegarami.

Post autor: sobeeek » pt mar 06, 2015 23:09

Sprawdzałem tak właśnie jak mówiłeś, ale tylko przewody w przelotce drzwi kierowcy. Ok zrobi się cieplej to poszukamy ;)



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

BORA: Problemy z centralnym, oświetleniem i zegarami.

Post autor: ROBAL_26 » pt mar 06, 2015 23:11

sobeeek, nie wiem jak w G4 ale w Octavii lubią z tyłu przewody pękać przy samym słupku bo są tak naciągnięte na styk że zginają się w jednym miejscu i potrafią pękać przy samej wtyczce.ok :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

sobeeek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt mar 06, 2015 19:27

BORA: Problemy z centralnym, oświetleniem i zegarami.

Post autor: sobeeek » sob mar 07, 2015 15:49

W tylnych drzwiach tak? Sprawdzę ;)



sobeeek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt mar 06, 2015 19:27

BORA: Problemy z centralnym, oświetleniem i zegarami.

Post autor: sobeeek » pn mar 09, 2015 22:07

Czy wie ktoś coś na temat tego bezpiecznika który znajduję się (podobno) przy przekaźnikach niedaleko modułu komfortu? Mogą dziać się cyrki przez ten bezpiecznik? Wiem, że kiedyś tamtędy lała się woda, może przyśniedział? I ile Amper tam jest bezpiecznik?



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

BORA: Problemy z centralnym, oświetleniem i zegarami.

Post autor: ROBAL_26 » pn mar 09, 2015 22:11

sobeeek, ogólnie nad tym miejscem w ścianie grodziowej jest na podszybiu skrzynka z wtyczkami gdzie łączy się instalacja z kabiny z instalacją w komorze silnika , musiało dość do rozszczelnienia także wszystko jest możliwe ,a więc musisz tam zajrzeć ,ok :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

Awatar użytkownika
AmsterDLU
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz kwie 29, 2012 06:48
Lokalizacja: DLU

BORA: Problemy z centralnym, oświetleniem i zegarami.

Post autor: AmsterDLU » pn mar 09, 2015 22:33

Miałem podobnie u siebie, w module komfortu poprawiłem luty pod przekaźnikiem i parę innych lutów, zresztą opisane w temacie są w temacie viewtopic.php?f=140&t=430426#p52000701 - u mnie pomogło, a też miałem cyrki z oświetleniem, z alarmem i z centralnym zamkiem.



sobeeek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt mar 06, 2015 19:27

Re: BORA: Problemy z centralnym, oświetleniem i zegarami.

Post autor: sobeeek » wt mar 10, 2015 01:12

Ale ja podmieniałem moduł i nic to nie dało ;)



sobeeek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt mar 06, 2015 19:27

Re: BORA: Problemy z centralnym, oświetleniem i zegarami.

Post autor: sobeeek » wt mar 10, 2015 20:24

Dziś przeglądałem wszystkie przewody razem z elektrykiem w robocie, do sterownika silnika szyb dochodzi jednak niecałe 11V. Przez bezpieczniki jest normalnie przejście (elektryk korzystał z jakiegoś tam programu i sprawdził co gdzie idzie). Bezpieczniki nr 14 i 6.

ROBAL_26 pisze:sobeeek, ogólnie nad tym miejscem w ścianie grodziowej jest na podszybiu skrzynka z wtyczkami gdzie łączy się instalacja z kabiny z instalacją w komorze silnika , musiało dość do rozszczelnienia także wszystko jest możliwe ,a więc musisz tam zajrzeć ,ok :bigok:
Jak się do tego tam zabrać? Trzeba podszybie ściągnąć? Masz jakieś foto?
Nie mam już kompletnie pomysłu, wszystkie bezpieczniki, wiązki przejrzane a dalej nic.. A co do tego podszybia to kiedyś miałem niedrożne odpływy w podszybiu. mogło tam coś zgnić? Czy raczej woda tam się nie dostaje?



Awatar użytkownika
ROBAL_26
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 733
Rejestracja: ndz lip 20, 2014 18:50
Lokalizacja: Karsibór k.Wałcza

BORA: Problemy z centralnym, oświetleniem i zegarami.

Post autor: ROBAL_26 » wt mar 10, 2015 20:57

sobeeek, w tym wątku z naszego forum jest pokazane na fotkach jak się dostać i gdzie dokładnie znajduje się ta skrzynka .ok
viewtopic.php?f=14&t=483639" onclick="window.open(this.href);return false;
:bigok:
Co do waszego stwierdzenia i sprawdzenia instalacji to to niecałe 11V to jest trochę za mało i być może że nie ma gdzieś dokładnego styku ,mogliście dla sprawdzenia zobaczyć jeszcze jak jest przy uruchomionym silniku , czy napięcie wzrośnie .ok :bigok:


Był ATD 101KM 240NM jest ARL+ 185KM 371NM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości