komputer przestał działać

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Szum3k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt paź 28, 2014 10:41
Lokalizacja: Grajewo

komputer przestał działać

Post autor: Szum3k » pt mar 27, 2015 23:12

Nie znalazłem odpowiedzi na forum odnośnie mojego problemu więc założyłem nowy temat. Problem w tym, że dziś przełącznikiem w prawej manetce nie mogę przełączyć opcji spalanie chwilowe średnia prędkość itp. Do tej pory wszystko działało dziś byłem zmuszony wyciągnąć licznik wszystko stało się po ponownym złożeniu wyswietlacz pokazuje teraz tylko zegarek i nie reaguje na przyciski. Gdzie szukać przyczyny?


Moja Niepozorna Zabawka

GTI TURBO RED TUBE EDiTiOn

>>305KM/371NM<<

Obrazek

Temat z moim Golfikiem ;) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=561330" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

komputer przestał działać - pomocy

Post autor: Haki » pt mar 27, 2015 23:43

Odepnij wtyki ... zobacz czy przy ich zapinaniu - nie uwaliłeś któregoś z pinów ...
To samo we wtykach - czy wszystko wygląda jak należy --- wepnij wtyczki , zatrzaśnij i bez montowania zobacz jak działa zegar

Opisz co tam dłubałeś w zegarach


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Szum3k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt paź 28, 2014 10:41
Lokalizacja: Grajewo

komputer przestał działać - pomocy

Post autor: Szum3k » pt mar 27, 2015 23:51

Ogólnie nie ma szans żebym uszkodził coś w płycie licznika gdzie znajdują się układy scalone itp. rozbierałem licznik bo chciałem dowiedzieć się jakie żarówki muszę zakupić do podświetlenia bo jakoś słabo świecą podczas jazdy kiedy człowiek skupia się na jeździe i oderwie wzrok z przed maski na licznik to po prostu wszystko się zlewa mimo że rozjaśniacz jest na max. Niestety okazało się że są tam diody więc zegar poskładałem i poskręcałem do kupy no i po pierwszym podpięciu było ok a jak już poskładałem wszystko i poprzykręcałem to okazało się że fis nie działa ;/ To bardzo prawdopodobne że mogłem uwalić jakiś pin bo przewody z kostkami u mnie są strasznie krótkie i trzeba sporo się namęczyć żeby wsadzić je na miejsce. Postaram się jutro zobaczyć jak to wszystko wygląda ok. 20tej dam znać na forum jak to wygląda zrobię ewentualne fotki. Pozdrawiam


Moja Niepozorna Zabawka

GTI TURBO RED TUBE EDiTiOn

>>305KM/371NM<<

Obrazek

Temat z moim Golfikiem ;) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=561330" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

komputer przestał działać - pomocy

Post autor: Haki » sob mar 28, 2015 10:17

Temat o wymianie diodek SMD ... jest na forum ... ale jak nie czujesz się na siłach ... daj komuś kto to robił ... :bajer:

Czekamy na fotkę ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Szum3k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt paź 28, 2014 10:41
Lokalizacja: Grajewo

komputer przestał działać

Post autor: Szum3k » sob mar 28, 2015 21:09

Panowie odpiąłem licznik i piny są ok kostki też wiec myślę sobie składam i będę szukał dalej przyczyny jednak okazało się że rozłączenie licznika i ponowne podłączenie pomogło. Dzięki za chęci pomocy ! Pozdrawiam


Moja Niepozorna Zabawka

GTI TURBO RED TUBE EDiTiOn

>>305KM/371NM<<

Obrazek

Temat z moim Golfikiem ;) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=561330" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

komputer przestał działać

Post autor: Qto » sob mar 28, 2015 21:39

pewnie pomogło by też odłączenie aku... liczniki czasami łapią zawieszki...z temperaturą zewnętrzną, z rezerwą paliwa...różnie bywa. Grunt, że już działa :bigok:



Awatar użytkownika
Szum3k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt paź 28, 2014 10:41
Lokalizacja: Grajewo

komputer przestał działać

Post autor: Szum3k » ndz mar 29, 2015 00:26

Dokładnie. Właśnie czasami tak mam że na postoju wsazówka paliwa spada do 0 i piszczy że niby jest rezerwa natomiast kiedy ruszę to wszystko wraca do normy


Moja Niepozorna Zabawka

GTI TURBO RED TUBE EDiTiOn

>>305KM/371NM<<

Obrazek

Temat z moim Golfikiem ;) http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=561330" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

komputer przestał działać

Post autor: Haki » ndz mar 29, 2015 09:31

:bigok:


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 50 gości