Niedomykające się szyby w przednich drzwiach

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MKool
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt mar 27, 2007 21:22
Lokalizacja: Podlasie

Niedomykające się szyby w przednich drzwiach

Post autor: MKool » pt kwie 17, 2015 08:40

Witam,
Mam problem z dwiema przednimi szybami które nie zamykają się do końca tzn. pozostaje pięciomilimetrowa szpara. Bez znaczenia czy zamykam trzymając przycisk, czy nacisnę ten przycisk do drugiego poziomu i szyba zamyka się automatycznie, czy też z kluczyka - zawsze zamyka się do tego samego momentu czyli ok 5 mm przed górnym rantem i pozostaje szpara. Wcześniej nie miałem takiego problemu. Nawet jak szyba była zamknięta i naciskałem przycisk podnoszenia szyb to słychać było takie cykanie chyba z silniczka, który próbował jeszcze dopchnąć tę szybę. Obecnie jak naciskam podnoszenie nic nie słychać. Szyby tylne działają normalnie, zamykają się do końca.
W golfach V jest adaptacja szyb przez odpowiednie naciskanie i trzymanie przycisków otwierania/zamykania. Czy jest coś takiego w golfie IV?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Niedomykające się szyby w przednich drzwiach

Post autor: Qto » pt kwie 17, 2015 10:14

wciśnij przycisk opuszczania szyby i trzymaj aż otworzy się do końca...następnie zamknij, także nie przerywając trzymania przycisku. Zobacz czy pomogło...



MKool
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt mar 27, 2007 21:22
Lokalizacja: Podlasie

Niedomykające się szyby w przednich drzwiach

Post autor: MKool » pn kwie 20, 2015 09:00

Niestety nie pomogła ta procedura ani w drzwiach kierowcy ani pasażera.
Dziwne jest to, że te szyby zatrzymują się zawsze idealnie w tej samej pozycji bez znaczenia czy jadę od samego dołu czy też domykam 1,5 cm szparę.
Czy nie ma tam czasem jakiegoś czujnika w silniczku albo na zębatce? I dlaczego problem dotyczy obu przednich szyb? Wskazywałoby to na problem z modułem a nie bezpośrednio z czymś w drzwiach.
Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, chętnie przetestuję bo woda leje mi się do środka podczas deszczu :grrr:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Niedomykające się szyby w przednich drzwiach

Post autor: Qto » pn kwie 20, 2015 13:55

spróbuj odłączyć aku i ponownie zrobić to co wyżej napisane.



sobeeek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt mar 06, 2015 19:27

Niedomykające się szyby w przednich drzwiach

Post autor: sobeeek » pn kwie 20, 2015 23:30

U mnie szyba próbowała się domykać cały czas i klikało mi w czasie drogi, co strasznie wkur... Pomogła taka procedura:
Otwórz auto -> włóż kluczyk do drzwi kierowcy -> zamknij kluczykiem -> od razu otwórz kluczem i przytrzymaj w tej pozycji. Powinny opuścić się szyby, sprwawdź czy pomogło.



MKool
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: wt mar 27, 2007 21:22
Lokalizacja: Podlasie

[Rozwiązany]Niedomykające się szyby w przednich drzwiach

Post autor: MKool » wt maja 12, 2015 12:00

Problem w końcu został rozwiązany :pub: Okazało się, że przetarty był jeden kabelek w drzwiach kierowcy ale nie sposób sprawdzić gdzie on prowadzi.
Po zlutowaniu go, podłączeniu sterowania szybami i założeniu tapicerki drzwi problem nadal występował jednak po odpięciu akumulatora i ponownym podpięciu po ok 5 minutach szyby zamykają się już całkowicie. Przed lutowaniem procedura odłączenia akumulatora na 5 minut czy na cały weekend nie pomagała.
Skłania mnie to do myślenia, że jednak jakiś czujnik gdzieś tam jest jednak z drugiej strony dlaczego miałby mieć wpływ na obie przednie szyby?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Niedomykające się szyby w przednich drzwiach

Post autor: Qto » wt maja 12, 2015 19:50

podaj chociaż kolor kabla...to coś pomyśłimy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 53 gości