Wolno spada spalanie na MFA

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dzygit
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt mar 07, 2008 22:35
Lokalizacja: Wrocław

Wolno spada spalanie na MFA

Post autor: dzygit » wt maja 12, 2015 21:03

Problem tego typu że na wskazaniach MFA za wolno spada średnie spalanie. Pacjent Skoda octavia ASV. Porównując z takim samym autem i identycznym wyposażeniem na testowym odcinku drogi od momentu zresetowania MFA do mety ja mam spalanie 8,7l a kolega 6,8. Jadąc z tą samą prędkością w tych samych warunkach. Od chwili ruszenia spalanie malejące według MFA u mnie 19L-16L-12L-10L-8,7L. U kolegi 18L-15L-12L-9L-6.8L żeby osiągnąć niższe spalanie muszę przejechać nieco dłuższy odcinek drogi.
Pytanie takie , które komórki we wsadzie zegarów odpowiedzialne za wskazanie średniego spalania? Chcę porównać wsady z dwóch aut, może potrzebna kalibracja MFA. Wsad mam zgrany lecz nie mogę tu dodać ponieważ odrzuca plik bin.


Nie ma nic niemożliwego dla człowieka, jeśli nie musi tego sam robić.

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Wolno spada spalanie na MFA

Post autor: Haki » wt maja 12, 2015 22:43

dzygit, a sprawdzałeś to z realnym spalaniem ?


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

dzygit
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt mar 07, 2008 22:35
Lokalizacja: Wrocław

Wolno spada spalanie na MFA

Post autor: dzygit » śr maja 13, 2015 18:15

Otóż to. Realne spalanie pokrywa się ze wskazaniem MFA. Chodzi tylko że za wolno przelicza komputer. Czy za przeliczanie spalania jest odpowiedzialny komp w zegarach czy ECU silnika?


Nie ma nic niemożliwego dla człowieka, jeśli nie musi tego sam robić.

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Wolno spada spalanie na MFA

Post autor: grg474 » śr maja 13, 2015 18:59

liczy licznik, na podstawie sygnału. Zawsze możesz skorygować spalanie. Po drugie jeśli spalanie na liczniku masz chwilowe w litrach na godzinę, to włączyć silnik na postoju, wejść VAGiem w sterownik silnika i w blokach pomiarowych sprawdzić jakie jest spalanie - porównać to z tym co pokazuje na zegarach i ewentualnie skorygować


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

dzygit
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt mar 07, 2008 22:35
Lokalizacja: Wrocław

Wolno spada spalanie na MFA

Post autor: dzygit » śr maja 13, 2015 19:54

Właśnie o to chodzi że wskazane spalanie MFA pokrywa się ze spalaniem "z tankowania". Po wyjechaniu całego zbiornika z wyliczeń wychodzi średnia 7,6L. A z MfA 7,3L. W załączniku wstawiam zrzut z ekranu pliku bin w którym jest zaznaczone komórki prędkości. Bawiłem się w dopasowywanie licznika do Passata z angola. Czy ktoś podpowie które komórki są odpowiedzialne za wskazania MFA? Plik mogę podesłać na PW, bo tu nie wchodzi.
Obrazek


Nie ma nic niemożliwego dla człowieka, jeśli nie musi tego sam robić.

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Wolno spada spalanie na MFA

Post autor: grg474 » śr maja 13, 2015 22:56

dzygit pisze:Pacjent Skoda octavia ASV. Porównując z takim samym autem i identycznym wyposażeniem na testowym odcinku drogi od momentu zresetowania MFA do mety ja mam spalanie 8,7l a kolega 6,8. Jadąc z tą samą prędkością w tych samych warunkach. Od chwili ruszenia spalanie malejące według MFA u mnie 19L-16L-12L-10L-8,7L. U kolegi 18L-15L-12L-9L-6.8L
a teraz piszesz
dzygit pisze:Bawiłem się w dopasowywanie licznika do Passata z angola.
to w końcu jak - takie same te skody czy jedna z innym licznikiem...


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

dzygit
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt mar 07, 2008 22:35
Lokalizacja: Wrocław

Wolno spada spalanie na MFA

Post autor: dzygit » czw maja 14, 2015 06:37

Skody takie same. Licznik montowałem w Passacie podałem jako przykład.Chcę tylko wiedzieć które komórki we wsadzie licznika są od MFA.


Nie ma nic niemożliwego dla człowieka, jeśli nie musi tego sam robić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości