Golf 4 1.4 16v gaśnie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Browiec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt maja 19, 2015 22:54

Golf 4 1.4 16v gaśnie

Post autor: Browiec » wt maja 19, 2015 23:10

Witam. Mam problem z golfikiem. Około 3 miesiące samochód stał na parkingu, bo byłem za granicą. Po powrocie wymieniłem oleje.
Pojezdzilem 2 dni przez ten czas zrobiłem jakieś 400km i zaczęły się problemy. Jechałem obwodnica z godzine, 30 min w korku, wyjechałem z niego i po kilku km przy około 100kmh samochód nagle szarpnal i zdechł. Padło wspomaganie, zapaliła się kontrolka oleju. Próbowałem odpalić i się nie dało. Silnik kręcił, ale zapalić nie chciał. Coś jak by iskry nie dawało jak w dislu. Odpalić się dało po jakieś minucie. Następnie dobrze działał przez dobra godzinę i potem znów zaczął szarpać i gasnal. Nie ma reguły, że pada przy danej prędkości. Jak już padl 2x to potem padał co chwile 1-8 średnio minut. Dojechał do domu, postal do następnego dnia, odpaliłem wszystko pięknie. Przejechałem z 4km i nagle zaczął padać. Nie Przejechałem 100m i zaczął znów padać. I tak w kółko aż go zostawiłem na kilka h.dzis wieczorem wsiadłem w niego i jechałem przez około 60 min po mieście i zgasl tylko raz. Nie ma reguły ze przy danej prędkości. Na zimnym i ciepłym silniku to się dzieje. Co to może być? Wiem że nikt tutaj wróżka nie jest. Myślę nad wymiana filtra paliwa, może coś pomoc? Zawsze jak padnie to przez kilkanaście sekund nie idzie odpalić. Dopiero po około 3s-1min odpala. Nie raz pomaga dodanie gazu przy odpaleniu.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Golf 4 1.4 16v gaśnie

Post autor: Qto » wt maja 19, 2015 23:23

Browiec pisze:Wiem że nikt tutaj wróżka nie jest.
:bigok:
Browiec pisze: Myślę nad wymiana filtra paliwa, może coś pomoc?
na pewno nie zaszkodzi... czy tam jest przyczyna, wątpię. Silnik przerywałby...nagłe gaśnięcie nie wskazuje na problemy z paliwem

Warto podpiąć kompa i zobaczyć czy wypluje jakieś istotne błędy...warto też, przy takich wycieczkach zostawiać, komuś kluczyk aby przepalił auto co jakiś czas



Browiec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt maja 19, 2015 22:54

Golf 4 1.4 16v gaśnie

Post autor: Browiec » wt maja 19, 2015 23:54

No właśnie on zawsze przerwie momentalnie przed gaśnieciem albo nawet w czasie tego przerwania - szarpania gaśnie. I tak dosyć nawet szarpnie. Jak bym miał to porównać do czegoś to np. Na jedynce jadę i bym za szybko sprzęgło puścił lub dodalem za mało gazu,co za tym idzie szarpie i może zgasnac.
Nie jest tak, że jadę sobie elegancko i gaśnie nagle bez szarpniecia. Raz udało mi się odpalić z dwójki jak zgasł i spadła prędkość do około 30kmh, wtedy trochę poszarpal i odpalił.



Browiec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt maja 19, 2015 22:54

Golf 4 1.4 16v gaśnie

Post autor: Browiec » śr maja 20, 2015 09:34

A jeszcze bym się coś zapytał. Czy to normalne że Golf pali 11 litrów? Miasto i trasa mniej więcej po połowie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości