Podgrzewane Fotele nie grzeją

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Piotkoz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 00:07

Podgrzewane Fotele nie grzeją

Post autor: Piotkoz » śr wrz 23, 2015 23:26

Witam mam sporawy problem otóż kupilem auto z nie działającymi podgrzewanymi fotelami , chcialbym je naprawić tylko nei wiem gdzie szukać czy istnieje jakiś czujnik temperatury ? który odpowiada za włączenie ich ? w którym on jest miejscu ? bezpiecznik jest cały kostki napewno podłączone .



Awatar użytkownika
Mario83
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: czw lip 03, 2008 17:25
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Podgrzewane Fotele nie grzeją

Post autor: Mario83 » czw wrz 24, 2015 07:32

Najczęściej przerywa się drut zatopiony w macie grzewczej, która jest pod materiałem w fotelu, ale czy u Ciebie z tym jest problem, to ciężko stwierdzić. Sam musisz poszukać, dorwać schemat i miernik i pomierzyć czy jest przejście na macie, bo wg mnie jest przerwana, gdyż to często się zdarza


Tam gdzie kończą się pomysły, ja zaczynam tworzyć :)

Awatar użytkownika
ankonian7
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: pn lis 25, 2013 22:26
Lokalizacja: Śląskie

Podgrzewane Fotele nie grzeją

Post autor: ankonian7 » czw wrz 24, 2015 08:59

viewtopic.php?f=143&t=480410

Dla mnie wygląda to tak, ze wystarczy abys sprawdził ciągłość obwodu tej maty. Tak jak kolega napisał, miernik i heja :hmm:


Kupię: -nakładki na pedały audi TT,

Piotkoz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw wrz 03, 2015 00:07

Podgrzewane Fotele nie grzeją

Post autor: Piotkoz » ndz wrz 27, 2015 22:35

Tak tak miernik to wiem :P
Wygrzebałem na na forum http://forum.vw-passat.pl/threads/7741- ... a-kierowcy" onclick="window.open(this.href);return false; Wypowiedź kolegi Dszyszko i nasuwa sie takie pytanie czy to też sie tyczy golfa , te same piny itp ?
Mialem podobny problem wiec opisze co i jak, roboty jest na jakies 2 godziny roboty w najgorszym przypadku.
Po pierwsze wyciagnij regulator temperatury (wlacznik) z konsoli i sprawdz czy cala jest mata, tzn czy pomiedzy zaciskami 2 i 6 jest rezystancja rzedu 4 Ohm, jesli jest taka wartosc to mata jest cala, jak nie czeka Ciebie rozbieranie siedzenia i naprawa maty.
Po drugie na zaciski 4 i 5 w polaczeniu z masa musi byc 12V, ze wzgledu na to ze siedzenie pasazera Ci grzeje, a oba regulatory sa "zmostkowane" wiec ten element mozna od razu wyeliminowac, ale tak dla informacji
Po trzecie sprawdz czy pomiedzy zaciskami 2 i 6 jest napiecie 12V (po wlaczeniu regulatora np na pozycje 5), jesli jest to znaczy ze czujnik temperaturu umieszczony w siedzeniu jest caly, jesli nie to prawdopodobnie ulamal c sie cienki przewod do ktorego podlaczony jest opisywany wyzej czujnik.
Najlepiej bedzie jak rozbierzesz sobie siedzenie i zdejmiesz pokrowiec, roboty nie ma duzo a ulatwi kontrole.
Po zdjeciu pokrowca zobaczysz mate, a na srodku siedzenia masz taki maly (srednicy okolo 5mm) krazek z dolutowanymi cienkimi przewodami czujnik temperatury.
Co do naprawy maty to nie ma duzo problemow, po prostu wizualnie postaraj sie znalezc ewentualnie przepalony przewod i go po prostu polacz i polutuj najlepiej. Najczesciej przyczyna przerwy jest samo polaczenie grubego przewodu zasilajacego z pod siedzenia z sama mata (polaczenia w miejscu polaczenia siedziska z oparciem, na siedzisku masz polaczenie maty siedziska i czujnika, a w oparciu masz polaczenie maty oparcia).
Ogolnie calosc polaczona jest w szereg, tzn mata siedziska jest razem z oparciem, wiec musisz zamknac caly obieg maty, tak zeby w przelaczniku byla rezystancja rzedu 4Ohm.
Aha jeszcze co do czujnika tego w siedzeniu, jesli ulamany jest przewod do tego czujnika, spokojnie mozna go zastapic innym przewodem, tylko w miare gietkim i w miare cienkim, zeby zmiejszyc jego rezystancje, gdyz przy duzym przekroju tego przewodu bedzie objaw taki ze powoli bedzie grzala sie mata.

Mysle ze powinno to wystarczy, jest to sprawa banalnie prosta tylko troche zabawy jest ale bez problemu mozna samemu to zrobic



Awatar użytkownika
kolunio21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: pn lut 07, 2011 20:21
Lokalizacja: TczeVW

Podgrzewane Fotele nie grzeją

Post autor: kolunio21 » sob sty 09, 2016 13:42

Panowie podłączę sie do tematu,
Fotel kierowcy grzeje mi tylko na 5 na reszcze biegów nie chce grzać co to może być ?



Awatar użytkownika
kolunio21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: pn lut 07, 2011 20:21
Lokalizacja: TczeVW

Podgrzewane Fotele nie grzeją

Post autor: kolunio21 » pn sty 11, 2016 19:00

Up.
Pomoże ktoś gdzie szukać przyczyny ? przełącznik podmieniłem nic to nie dało, sprawdziłem matę i ma przejsćie. po podpięciu miernika pod termistor rezystnacja się zmienia
Fotel pasażera działa normalnie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości