Multi Color MFA

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
19ARL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn maja 12, 2014 22:10
Lokalizacja: Gdzieś

Re: Multi Color MFA

Post autor: 19ARL » wt lut 16, 2016 22:37

czinekisz pisze:Panowie, prawdopodobnie został tam użyty wyświetlacz od. zestawu Arduino, który jest do zastosowań domowych, myslycie że jak decha w lato nagrzeje się do 50-60 stopni to ile wytrzyma ten wyświetlacz?
Skąd to prawdopodobieństwo?


Obrazek
ObrazekObrazek

czinekisz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: śr sty 07, 2015 14:24

Re: Multi Color MFA

Post autor: czinekisz » wt lut 16, 2016 23:23

Takie że bawię się takimi chińskimi zabaweczkami i mam pojęcie o jakości tych "części".
A o temacie czytałem już jakieś 2,5 roku temu, jak gość jeszcze go ogarniał na pajączku.



kabal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr sie 31, 2011 10:45
Lokalizacja: Nisko

Multi Color MFA

Post autor: kabal » śr mar 16, 2016 02:42

Witam.

I jak Panowie sytuacja w tym temacie? Coś już się wyklarowało?
Jestem również zainteresowany zakupem tego gadżetu.

Fotki i filmik z funkcjami w języku PL o których była mowa wcześniej można gdzieś oglądnąć?


BTW - pisałem z tydz temu privy co do niektórych ale nie doczekałem się odpowiedzi, dlatego ponawiam pytania tutaj.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Grethold
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lis 08, 2015 18:28

Multi Color MFA

Post autor: Grethold » wt mar 29, 2016 00:54

Tyle dni i nikt nie wrzucił tego filmu? Temat umarł a jest jednym z ciekawszych w tym dziale. Komputer ciekawszy nawet od HyperFISa.



Awatar użytkownika
chris2611
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 23:52
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Multi Color MFA

Post autor: chris2611 » czw mar 31, 2016 01:42

Ktoś temat założył.
Ktoś inny narobił smaku że ogarnie wszystko i że zamówi i pokaże jak to działa.
A tymczasem nadeszła wiosna a ktoś inny milczy w temacie...
Z temacie który jest bardzo ciekawy-tym bardziej że nasze wyświetlacze fis nie lubią ciepła i umierają wtedy...

Wysłane z Wielkiego Zderzacza Hadronów



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Multi Color MFA

Post autor: riccardoa » czw mar 31, 2016 06:17

Coś wątki na ten temat trafiają na długo do szuflady.



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Re: Odp: Multi Color MFA

Post autor: tauka » czw mar 31, 2016 21:58

chris2611 pisze: Z temacie który jest bardzo ciekawy-tym bardziej że nasze wyświetlacze fis nie lubią ciepła i umierają
Jak dobrze doczytasz, to najpewniej wyswietlacze które są w tym projekcie stosowane jeszcze bardziej nie lubią ciepła i zimna...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Obrazek

Awatar użytkownika
chris2611
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 23:52
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Odp: Multi Color MFA

Post autor: chris2611 » czw mar 31, 2016 23:36

tauka pisze:
chris2611 pisze: Z temacie który jest bardzo ciekawy-tym bardziej że nasze wyświetlacze fis nie lubią ciepła i umierają
Jak dobrze doczytasz, to najpewniej wyswietlacze które są w tym projekcie stosowane jeszcze bardziej nie lubią ciepła i zimna...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
To czemu nie zastosować wyświetlaczy które były stosowane w nawi MFD? One mają tyle lat co auto a nie dają się ciepłu. Mimo iż nagrzewają się często bardziej przez wzmacniacz to ich ekrany są ok.



Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Multi Color MFA

Post autor: hayperekpo » czw mar 31, 2016 23:56

chris2611 pisze:To czemu nie zastosować wyświetlaczy które były stosowane w nawi MFD? One mają tyle lat co auto a nie dają się ciepłu. Mimo iż nagrzewają się często bardziej przez wzmacniacz to ich ekrany są ok.

Tylko wtedy taki wyświetlacz nie będzie kosztował 50pln tylko 3-4 razy tyle.


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Awatar użytkownika
chris2611
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 23:52
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Multi Color MFA

Post autor: chris2611 » pt kwie 01, 2016 00:26

hayperekpo pisze:
chris2611 pisze:To czemu nie zastosować wyświetlaczy które były stosowane w nawi MFD? One mają tyle lat co auto a nie dają się ciepłu. Mimo iż nagrzewają się często bardziej przez wzmacniacz to ich ekrany są ok.

Tylko wtedy taki wyświetlacz nie będzie kosztował 50pln tylko 3-4 razy tyle.
A jeśli są ludzie którzy są w stanie zapłacić za jakość? Jeśli mam co chwila kupować inne zegary, programować je itp. bo wyświetlacz pada, lub wymieniać wyświetlacz to za chwilę wydam te same pieniądze a dodatkowo stracę czas i nerwy że nic nie widać na tym...



kabal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr sie 31, 2011 10:45
Lokalizacja: Nisko

Re: Odp: Multi Color MFA

Post autor: kabal » pt kwie 01, 2016 01:35

czinekisz pisze: Panowie, prawdopodobnie został tam użyty wyświetlacz od. zestawu Arduino, który jest do zastosowań domowych, myslycie że jak decha w lato nagrzeje się do 50-60 stopni to ile wytrzyma ten wyświetlacz?
tauka pisze: Jak dobrze doczytasz, to najpewniej wyswietlacze które są w tym projekcie stosowane jeszcze bardziej nie lubią ciepła i zimna...
Szanowni Koledzy
Hmm.. odn zimna to chyba nie powinno być problemu - jeśli działa to u sąsiadów zza wschodniej granicy (a tam zakładam że mają jeszcze zimniej niż u nas :bajer: ) to i u nas w zimie nie powinno być problemów.
Pozostaje tylko kwestia zachowania tego wyświetlacza przy wyższych temperaturach (mimo tego ja jestem skłonny zaryzykować i przetestować to u nas).

@19ARL
Nadal jesteś w kontakcie z sprzedającym? Zamówiłeś może "sztukę" dla siebie?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
hayperekpo
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2719
Rejestracja: sob kwie 07, 2007 13:41
Lokalizacja: Kraków/GOP

Multi Color MFA

Post autor: hayperekpo » pt kwie 01, 2016 14:41

chris2611 pisze:A jeśli są ludzie którzy są w stanie zapłacić za jakość?
Bierz poprawkę, że takich jak Ty jest może 10% z całej liczby chętnych. Pozostałe 90% oczekuje cudów za grosze.
Zakładając że ktoś Ci w ogóle sprzeda taki LCD w detalu (przez detal rozumiem <1000 sztuk). Cena spowoduje, że zamiast 100 chętnych jest nagle ledwie 10. Zamiast 100 sztuk zamawiasz 10 sztuk i cała zabawa finansowo bierze w łeb.
kabal pisze: jeśli działa to u sąsiadów zza wschodniej granicy (a tam zakładam że mają jeszcze zimniej niż u nas :bajer: ) to i u nas w zimie nie powinno być problemów.
Pozostaje tylko kwestia zachowania tego wyświetlacza przy wyższych temperaturach (mimo tego ja jestem skłonny zaryzykować i przetestować to u nas).
Działać będzie na pewno - pytanie jak długo i czy dłużej niż oryginalny FIS.


Obrazek
Zanim zapytasz na PW, skorzystaj z forumowej szukajki, FAQ i wujaszka Google

Awatar użytkownika
chris2611
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 341
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 23:52
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Multi Color MFA

Post autor: chris2611 » pt kwie 01, 2016 15:51

hayperekpo pisze:
chris2611 pisze:A jeśli są ludzie którzy są w stanie zapłacić za jakość?
Bierz poprawkę, że takich jak Ty jest może 10% z całej liczby chętnych. Pozostałe 90% oczekuje cudów za grosze.
Zakładając że ktoś Ci w ogóle sprzeda taki LCD w detalu (przez detal rozumiem <1000 sztuk). Cena spowoduje, że zamiast 100 chętnych jest nagle ledwie 10. Zamiast 100 sztuk zamawiasz 10 sztuk i cała zabawa finansowo bierze w łeb.
kabal pisze: jeśli działa to u sąsiadów zza wschodniej granicy (a tam zakładam że mają jeszcze zimniej niż u nas :bajer: ) to i u nas w zimie nie powinno być problemów.
Pozostaje tylko kwestia zachowania tego wyświetlacza przy wyższych temperaturach (mimo tego ja jestem skłonny zaryzykować i przetestować to u nas).
Działać będzie na pewno - pytanie jak długo i czy dłużej niż oryginalny FIS.
Pewnie masz rację. Szkoda ze tak to działa.
Kupiłem niedawno golfa mk4 z 2001r.
Rozmawiałem ze znajomym który stwierdził że 13.000zł to zdecydowanie za dużo jak na ten rok i przebieg...
I tak potem wygląda ten rynek. Ze auto za 7tys zł.znajdzie kupca a potem rozczarowanie że golfy się sypia i że to Syf... Ale dać więcej za dobrze utrzymane auto praktycznie nikt nie chce bo przecież można kupić taniej... Dopóki cena będzie JEDYNYM wyznacznikiem dopóty będzie tak to wyglądało.
Taka moja dygresja nt.

Wysłane z Wielkiego Zderzacza Hadronów



Awatar użytkownika
19ARL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pn maja 12, 2014 22:10
Lokalizacja: Gdzieś

Multi Color MFA

Post autor: 19ARL » ndz kwie 03, 2016 15:37

Mam kontakt ze sprzedającym, gdy wszystko będzie ukończone dam znać :)


Obrazek
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości