Centralny zamek, pytanko

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

blazenxd1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 27, 2016 17:34

Centralny zamek, pytanko

Post autor: blazenxd1 » śr sty 27, 2016 17:42

witajcie. pytanko mam odnośnie centralnego zamka. opowiem całą sytuację.

problem polega na tym że mam centralny zamek na kluczyk, kluczykiem mogę otwierać drzwi (mam 3 drzwiówkę) ale już zamknąć muszę ręcznie bo pompa "nie daje życia". stwierdziłem że może wtyczka zaśniedziała. owszem, była zaśniedziała. oczyszczona kontaktem, wpinam - dalej nic. wkoncu ją odpiąłem i rozebrałem, była zaśniedziała dość konkretnie w paru miejscach, ale oczyściłem. po podłączeniu - dalej nic. tylko otwiera a nie zamyka. podałem na lewo napięcie na szary kabel we wtyczce, myślałem że w drzwiach coś padło, ale pompka ani nie dychnie. na zielonym owszem pompuje jak szalona, ale na szarym - od zamykania - kompletne dno.

pierwsze pytanie: co mogło klęknąć w tej pompce? wizualnie nic nie wydaje się być uszkodzone, ale coś jest no bo działa tylko w jedną stronę...

drugie pytanie: mam pompkę z Toledo 1L z rocznika 94, tylko ona jest 3 pinowa. mój pomysł jest taki, żeby pociągnąć zielony, szary i brązowy kabel (sterujące od zamykania + masa) do tej pompki z toleda (na srodku masa, po lewej i prawej pin zamykanie i otwieranie, kwestia dojścia który od czego) i podlaczyc do niej wężyk. tamtej bym nawet nei demontował, bo do tamtej idzie więcej kabli nawet nie wiem w jakim celu ale mniejsza o to. ewentualnie połączyłbym trójnikiem wężyki tych dwóch pompek żeby "współgrały" bo wiadomo ta z golfa będzie mi wyła bez końca przy otwieraniu drzwi. czy taki pomysł wypali?



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Centralny zamek, pytanko

Post autor: Hubi14 » śr sty 27, 2016 19:09

może przewód jest gdzieś dalej uszkodzony



blazenxd1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 27, 2016 17:34

Re: Centralny zamek, pytanko

Post autor: blazenxd1 » śr sty 27, 2016 20:13

nie, podmieniałem pompkę na tą od kolegi i na innej wszystko gra.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Centralny zamek, pytanko

Post autor: Hubi14 » czw sty 28, 2016 17:50

to zimny lut mógł się zrobić, miałem tak w mojej tylko, że w MK2, zdjąłem dekiel, poprawiłem luty, blaszki podgiąłem i działa :)



Awatar użytkownika
mk1988
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 697
Rejestracja: sob cze 21, 2008 11:44
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Kontakt:

Centralny zamek, pytanko

Post autor: mk1988 » ndz sty 31, 2016 15:50

nie zaczynając tematu zapytam tutaj posiadając centralny zamek otwiera 4 drzwi i slychać że pompka dalej pracuje jeszcze jakiś czas ale gdy zamykam zamyka tylko 3 drzwi i pompka też dalej pracuje ... co do 1 drzwi bedzie to wina pompki czy siłownika?? bo to że wyje jeszcze jakiś czas to chyba też nic normalnego ?? mam drugą pompkę i zastanawiam się nad podmianą tylko kwestia tego czy to pomoże na któryś z opisanych przeze mnie problemów


byłe mk3 GT -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=478692&p=5810627#p5810627

blazenxd1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 27, 2016 17:34

Centralny zamek, pytanko

Post autor: blazenxd1 » czw lut 04, 2016 20:26

problem rozwiązany, wymieniłem pompkę na używaną ze szrotu i wszystko działa ;) kolego mk1988 prawdopodobnie masz nieszczelny wężyk od tych drzwi które się nie zamykają ;) stwierdzam to po długim działaniu pompki. temat chyba można zamknąć :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości