Przekładka licznika z Passata do golfa i przekłamania?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

czinekisz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: śr sty 07, 2015 14:24

Przekładka licznika z Passata do golfa i przekłamania?

Post autor: czinekisz » ndz wrz 04, 2016 13:49

Chciałbym poruszyć temat przekładki licznika z passata do golfa. Bardzo dużo osób pisze (grupa Facebook) że to bezproblemowe i nie ma żadnych problemów. Kilka osób twierdzi że występują przekłamania, a jedna usilnie ciągle wspomina o gregu z forum golfa, "że nawet on nie dał rady". Może sam Greg się wypowie jak to jest? Sytuacja powtarza się już od kilku miesięcy.

Obrazek,

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Przekładka licznika z Passata do golfa i przekłamania?

Post autor: truckman » ndz wrz 04, 2016 13:58

Wtedy AKL jedzie 200 :hmm:


Obrazek

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Przekładka licznika z Passata do golfa i przekłamania?

Post autor: grg474 » ndz wrz 04, 2016 14:00

czinekisz pisze: a jedna usilnie ciągle wspomina o gregu z forum golfa, "że nawet on nie dał rady"
i ja odpowiem .... Liczniki 3B7 czyli passata W8 nie zamontujesz bo tam masz problem z prędkościa i temperaturą silnika ( poszukaj niemieckiego forum gdzie nawet wstawiali brakujące elementy porównując płyty licznika i nie dali rady)
Licznik passata 3B0 920 XX9 tylko dobrze zrobiony eprom bo inaczej będzie problem z predkosci immo itd .. (inna struktura epromu)
Licznik passata 3B0 920 XX6 lub 7 trzeba albo dopasować eprom albo zmienić część bo źle pokazuje prędkość i inaczej idzie temperatura zewnętrzna

a co do ostatniego tekstu zamieszczonego w zrzutach ekranu " czy Greg wie, że się nim zasłania" oświadczam, że greg nie wiedział i nadal nie wie kto nim się zasłania


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Przekładka licznika z Passata do golfa i przekłamania?

Post autor: Qto » ndz wrz 04, 2016 15:50

Ja mogę napisać że Greg ogarnął mi licznik 849 do silnika 1.4 i wszystko jest ok. Ktoś pisał na forum, że prawidłowo prędkość pokazuje tylko do 180km/h...ale ani mi się w to nie chce wierzyć ani nie mam jak sprawdzić na silniku 1.4 :los2:



Awatar użytkownika
Zero_Gravity
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: sob lip 12, 2014 16:44

Przekładka licznika z Passata do golfa i przekłamania?

Post autor: Zero_Gravity » ndz wrz 04, 2016 16:22

Według mnie to można podzielić na 2 grupy.

1. Kto chce więcej kombinować, proszę bardzo - droga wolna, kupuje licznik z passata.


2. Kto chce najmniej problemów, szuka odpowiedniego licznika - najprościej z bory/golfa i jest najmniej zachodu. Ale co za tym idzie, nie jest to najtańsze rozwiązanie.



czinekisz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 132
Rejestracja: śr sty 07, 2015 14:24

Re: Przekładka licznika z Passata do golfa i przekłamania?

Post autor: czinekisz » ndz wrz 04, 2016 16:26

Grg, jak chcesz wiedzieć kto to, zapraszam na PW.

Co do liczników, mam dwa liczniki z passata w dwóch golfach i wszystko działa jak trzeba. Ogarnął mi to kolega z forum Szamper. Sam się tam wypowiadał że "szkoda strzepic gębę " ale gość idzie w zaparte. Zauważyłem że praktycznie w każdym temacie dotyczącej przekładki jego argumentem jest "nawet Greg nie dał rady" tak, więc olać i "szkoda strzepic gębę"



Awatar użytkownika
ethe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: wt paź 25, 2011 23:40
Lokalizacja: Małopolskie

Re: Przekładka licznika z Passata do golfa i przekłamania?

Post autor: ethe » ndz wrz 04, 2016 16:47

Skrzak i ja pisaliśmy o tym tutaj viewtopic.php?f=14&t=549987" onclick="window.open(this.href);return false; wszystko wyjaśnione, może się to pokrywać z tym co grg474 napisał.


Było: Golf III 2.0 2E GTI
Było: Bora 1.6 AKL Sedan
Jest: Bora 1.9TDI ASZ Variant

dziurkacz11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 03, 2016 23:00

Przekładka licznika z Passata do golfa i przekłamania?

Post autor: dziurkacz11 » sob lut 17, 2018 11:00

Panowie,licznik z passata B5 FL do golfa 4 oczywiscie oba liczniki Diesel bo mam 1.9 TDI. Rok golfa to 2002r i nowego licznika taki sam . Numery nowego licznika : 3B0 920 947E. Po podlaczeniu wali bledami o ABS/ESP i poducha i nie widzi temp zew. Jak to ogarnąć? I ewntualnie jak potrzebny WSAD to z kad go wziac ? Z gory dzieki !



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości