coś kradnie prąd w passacie b5 1.9tdi

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bernijol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt lip 09, 2013 17:46

coś kradnie prąd w passacie b5 1.9tdi

Post autor: bernijol » śr paź 12, 2016 14:55

Koledzy jak w temacie.Mam problem ze złodziejem prądu w moim pasku. Od początku. Zostawiłem samochód na dwa dni i dwie noce w ciągu których nie był odpalany i po tym czasie aku padł do zera, dodam że aku ma 3 miesiące jest to centra future 75a. nie było z nim przez ten czas problemu. Co udało mi się zdiagnozować to to że gdy podłącze szeregowo między instalację samochodu a aku multimetr ustawiony na pomiar amperów na podziałce do 10A pokazuje ubytek rzędu 0.57a to o wiele wiele za dużo! i teraz tak dziś wypiołem bezpieczniki na których udało mi się zlokalizować ubytek prądu ale nie wszystkiego bo na jednym było to 0.14a na drugim 0.19a po wypięciu tych bezpieczników nadal mam ubytek jakieś 0.38a mierzone znowu na instalacja aku. Sprawdziłem też oczywiście czy coś się nie świeci, sprawdzone też alternator w kierunku czy nie ma przebicia, odkręciłem poprostu przewód ten gruby od alternatora i zmierzyłem ubytek i nic to nie pomogło. Co jeszcze, przekazniki też wypinałem i sprawdzałem, ubytek nadal taki sam. Z tego co się orjętuję ubytek nie powinien być większy niż 0.05a max! u mnie jest to 0.5a po wyjęciu 2 bezpieczników nr.14 i 15 są to bezpieczniki 14od modułu komfortu a 15 to to co udało mi się wyczytać w necie to że 15zespół wzkazników automatyczna skrzynka przeładowania. Co kolwiek to znaczy. Pytanie do was. Gdzie jeszcze szukać złodzieja prądu bo już mi opcje się wyczerpały, czy moduł komfortu dalej by kradł prąd pomimo wyjecia bezpiecznika? Wiem że to częsty winowajca różnych dolegliwości w samochodach bo umiejscowiony jest w wilgotnym miejscu.Co poradzicie? Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Zero_Gravity
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: sob lip 12, 2014 16:44

coś kradnie prąd w passacie b5 1.9tdi

Post autor: Zero_Gravity » czw paź 13, 2016 19:38

Złodziejem prądu może być nawet radio. Źle podłączone radio nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki radio może pobierać prąd, a w szczególności radia alpine.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

coś kradnie prąd w passacie b5 1.9tdi

Post autor: grg474 » czw paź 13, 2016 20:25

Zero_Gravity, ma rację - skoro duży pobór komfortu to sprawdź jakie masz radio i jak podłączone (VW ma 3 przewody zasilania, w tym 2 stałe), w przypadku obcego radia trzeba wyjąć pin odpowiadający za SAFE


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości