VW BORA Światła LED do jazdy dziennej

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

yahouy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 11, 2016 16:08

VW BORA Światła LED do jazdy dziennej

Post autor: yahouy » ndz gru 11, 2016 17:09

WITAM Forumowiczów i entuzjastów jedynej słusznej marki jakim jest VW.

Na pierwsze auto wybrałem VW BORA z silnikiem 2.0 z LPG w wersji Special.
Dlugo zbieralem na to auto i poki co jestem zadowolony, a Niemiec plakal jak sprzedawal

Jako prezent gwiazdkowy sprawilem sobie swiatla LED do jazdy dziennej: http://allegro.pl/drl-swiatla-lampy-do- ... 99181.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Sorki za wprowadzenie,
DO RZECZY:

Mam problem z podlaczeniem tychże światel, przezytalem mase tematow tutaj na forum, jednakze zatrzymuje sie w jednym momencie i nie wiem co dalej.
Sorki jezeli zalozylem nowy temat, a takowy juz bardzo podobny istnieje.

Podlaczylem bialy kabel tychże swiatel do postojowek, czarny do masy na akumulatorze, zostal mi czerwony kabel i wiem gdzie podlaczyc, ok w teori wiem, ze powinienem znalesc jakis plus, ale nie moge nigdzie go znalesc, po za tym nie wiem jak dojsc do kabiny, do bezpiecznikow.

Przez instalacje gazowa - mam strasznie malo miejsca pod maska. Czytalem ze niektorzy podlaczaja pod alternator, ale jak ? czy wtedy owe swiatla gasna po wlaczeniu postojowek ?

Bardzo prosze Was o pomoc, gdzie najlepiej - najskuteczniej i najszybciej podlaczyc owy czerowny kabel ?, bylbym wdzieczny za jakies zdjecie - rycine, jaka czesc wymontować, ewentualnie,gdzie dojsc z tym kablem, zostal mi jeden kabel i nie wiem co wykombinowac, a to prezent swiateczny.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: VW BORA Światła LED do jazdy dziennej - pomoc !!!

Post autor: amatorek » ndz gru 11, 2016 18:22

Witam,ten temat czytałeś
viewtopic.php?f=14&t=378063" onclick="window.open(this.href);return false;



yahouy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 11, 2016 16:08

VW BORA Światła LED do jazdy dziennej

Post autor: yahouy » pn gru 12, 2016 15:12

Czytalem ten temat, linki do zdjec juz wygasly, mialem rowniez zdemontowane czesci pod kierownica, jednakze i tak nie wiem jak sie dostac do kokpitu, od strony silnika. Mimo wszystko dziekuje. ktos cos ? ktos pomoze poczatkujacemu ? Bardzo prosze o pomoc, jestem juz strasznie zrezygnowany, wszystko jest - swiatelka osadzone - jeden czerwony kabelek..... Bede bardzo wdzieczny ! Pomozcie !



lg1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 20:16

Re: VW BORA Światła LED do jazdy dziennej

Post autor: lg1984 » pn gru 12, 2016 15:28

Ja u siebie mam podłączone pod niebieski kabelek od alternatora, Ledy załączają się po uruchomieniu silnika, tylko nie wiem czy w Pb jest takiego samego koloru kabelek jak w Dieslu.



yahouy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 11, 2016 16:08

VW BORA Światła LED do jazdy dziennej

Post autor: yahouy » pn gru 12, 2016 16:51

Dziękuję serdecznie, moglbys podeslac zdjecia jak masz to podłączone pod alternator?Bardzo proszę! Ktos jeszcze jakies sugestie? Pomóżcie!



lg1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 20:16

Re: VW BORA Światła LED do jazdy dziennej

Post autor: lg1984 » pn gru 12, 2016 18:07

Zdjęcie nic nie da bo jest ładnie schowany, że go nawet nie widać. Wpinałem się nie bezpośrednio przy altku tylko w wiązce na rozruszniku.



yahouy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 11, 2016 16:08

Re: VW BORA Światła LED do jazdy dziennej

Post autor: yahouy » pn gru 12, 2016 22:57

Ok rozumiem, tam jest masa kabli, wskazesz choc ten jeden wlasciwy ? moze wykonam jutro zdjecie - to cos pomoze



lg1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 20:16

Re: VW BORA Światła LED do jazdy dziennej

Post autor: lg1984 » pn gru 12, 2016 23:26

No przecież pisałem że u mnie w TDI'ku jest to niebieski kabelek, nie wiem czy takiego samego koloru jest w Pb. Musisz sprawdzić. A jak nie to dajesz czerwony od LEDów pod styk X (żółty) pod kierą przy przekaźnikach, tam jest plus po stacyjce. Z takim cienkim kabelkiem przejdziesz bez problemu do wnętrza przez jakąś gumową przelotkę



yahouy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 11, 2016 16:08

Re: VW BORA Światła LED do jazdy dziennej

Post autor: yahouy » wt gru 13, 2016 09:06

Ok dziekuje CI serdecznie. Mialem rozebrane plastiki pod kolumna kierownicza we wnetrzu kabiny, jednakze nie wiem jak przedostac sie z tym czerwonym kabelkem, rozumiem, ze pod jakas guma - plastikem, pokaze ktos na screenach co dokladnie nalezy zdemontowac ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

VW BORA Światła LED do jazdy dziennej

Post autor: Qto » wt gru 13, 2016 11:07

Jeśli to ma być zasilanie świateł to nie może być z niebieskiego kabelka...jeśli zasilanie przekaźnika to ok.

Nad pedałami idzie wiązka kabli pod maskę...



yahouy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 11, 2016 16:08

Re: VW BORA Światła LED do jazdy dziennej

Post autor: yahouy » wt gru 13, 2016 15:09

"Qto" Mozesz mnie poprowadzic, ktore kable/wiazka kabli nad pedalami ida pod maske ? jakas fotka ? Screenshot od strony komory silnika ? Bede bardzo wdzieczny - za cokolwiek ! Ktos jeszcze jakies sugestie ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

VW BORA Światła LED do jazdy dziennej

Post autor: Qto » wt gru 13, 2016 15:26

Zajrzyj nad pedały...nie sposób przeoczyć. Pod maską to jest koło serwa...



yahouy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz gru 11, 2016 16:08

Re: VW BORA Światła LED do jazdy dziennej

Post autor: yahouy » wt gru 13, 2016 16:28

Sorki ze ciagne za jezyk- moglbys sprecyzowac co to jest serv. i gdzie tego szukac?



lg1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 05, 2012 20:16

Re: VW BORA Światła LED do jazdy dziennej

Post autor: lg1984 » wt gru 13, 2016 19:43

Qto, czemu tak nie może być? Ja mam od prawie dwóch lat tak podłączone i jest ok... jeden kabelek do - aku, drugi do + postojówki, trzeci właśnie pod ten niebieski kabelek. Mam takie ledy http://www.nssc.eu/nssc-drl-810a-v2.php" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości