zegary i komputer stawały, stawały aż stanęły

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

hecol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt cze 03, 2016 17:22

zegary i komputer stawały, stawały aż stanęły

Post autor: hecol » pt mar 10, 2017 18:04

Mam taki problem i już nie wiem gdzie szukać rozwiązania:

zegary (obrotomierz, prędkościomierz, wsk. paliwa, temp) wraz z wyświetlaczem komputera pokładowego stopniowo stawały, nieraz w czasie jazdy "wieszały się" na pewnych wskazaniach, potem wracały i działały dalej na żywo, nieraz działały po uruchomieniu auta pare minut i potem też wisiało wszystko itd.

Trwało to kilka miesięcy, w niezależnie róznych okolicznościach jazdy, coraz dłużej i częsciej, aż zupełnie stanęły praktycznie - tzn. teraz jak zaskocza i wskaża parametry to trwa 1-2 sekundy i znowu dalej wiszą, 99,9% czasu wiszą. Tak samo komputer pokładowy (wcześniej świecił na określonych wskazaniach, też zawieszony - teraz to nawet się on nie świeci - nic nie wyświetla)

Co ciekawe kiedy tak nagle padały wskazania to parametry tak długo wiszą jak w momencie ostatnich wskazań - np. stoje w miejscu a jest 70 km/h na prędkościomierzu.

Jedyne co działa to kontrolki od świateł, rezerwy paliwa itp. - poza tym cała deska rozdzielcza wisi. Podobnie podświetlenie zegarów itp - działa zawsze stabilnie, zasilanie dochodzi.


CO MAM ZROBIĆ ? Styki i przewody sprawne i sprayem do poprawy styków popryskane, bo myślałem że jakieś gniazdko poluzowane za zegarami wyciąga się.



Golf 4 1999r 1.9 TDI 110 KM hatchback 5D z komputerem pokładowym



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości