Zegary Ibiza/Cordoba do Golfa 3

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Rool AEX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz sty 29, 2017 18:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Zegary Ibiza/Cordoba do Golfa 3

Post autor: Rool AEX » ndz mar 26, 2017 21:02

Na początku Pozdrawiam to mój pierwszy temat na forum :grin: i jeżeli mam zły dział z tematem, to bym poprosił o przeniesienie do właściwego :)
Od niedawna posiadam Golfa3 i staram się go powoli oganiać... Więc zacząłem od zegarów, gdyż irytuje mnie fakt braku podświetlania i martwego obrotka, obecnie obroty mam na trybie serwisowym.
Zastanawiam się za zakupem nowego licznika "ja mam Motometer" i jakoś tak jakoś wpadły w oko i fakt że mam po nie blisko :D zegary z Ibiza/Cordoba. Wiem że indeks km/h musi być ten sam, czyli 0-220, zegary od wersji benzynowej, coś jeszcze trzeba z nimi robić?? Czy działają na zasadzie Plug&Play??
Pozdro


...I ujrzał Pan pracę Moją i był zadowolony, a potem zapytawszy o silnik. Usiadł i zapłakał....

Z listu św. Pawała Apostoła do Gazownika

Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Zegary Ibiza/Cordoba do Golfa 3

Post autor: Klaudek » ndz mar 26, 2017 21:40

Indeks to nie jest 0-200... To jest tylko skalowanie tarcz.

Indeksem w tych modelach jest numer WGSZ / DPN. Jak go odczytać znajdziesz na forum. Musisz przejśc w tryb serwisowy żeby to odczytać. To jest właśnie ten tryb co masz obrotomierz, na pozycji pierwszej masz numer wgsz. Żeby wskazywanie prędkości i dystansu się zgadzało nowy licznik musi mieć ten sam numer.

Poza tym liczniki od seata w zależności od wersji miały różne opcje dodatkowe, np. wersja z czujnikiem zużycia klocków hamulcowych - będzie świeciła kontrolka hamulca ręcznego i trzeba zmasować jeden pin we wtyczce, wersja z absem - trzeba wyjąć żarówke bo golf ma to na osobnym panelu tak jak i kontrolkę tylnego przeciwmgielnego...

Podaj rocznik golfa i kod silnika to powiemy Ci czego szukać. :bigok:

Pozdro



Awatar użytkownika
Rool AEX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz sty 29, 2017 18:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Zegary Ibiza/Cordoba do Golfa 3

Post autor: Rool AEX » ndz mar 26, 2017 22:00

U!! No cóż... Myślałem że skala 0-220 km/h jest ważna :D no ale.... Jutro powalczę z tym WGSZ / DPN :hehe:
Tak na marginesie ten sam numer można znaleźć na obudowie licznika?? Czy trzeba go wpiąć do instalacji i przez kod serwisowy się sprawdza??

O Seacie wiem ino tyle że to seat w PB z bodajże 1995/6roku i miał 1.6 pod maską...

Rocznik mojego Gulfa to 1996 silnik 1.4 AEX :chytry: istny szatan na drodze :rotfl:


...I ujrzał Pan pracę Moją i był zadowolony, a potem zapytawszy o silnik. Usiadł i zapłakał....

Z listu św. Pawała Apostoła do Gazownika

Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Zegary Ibiza/Cordoba do Golfa 3

Post autor: Klaudek » pn mar 27, 2017 11:18

No właśnie nie sprawdzisz tego bez podpięcia i w tym ten problem :helm: Chociaż czasami idzie trafić. np. ze silników 1.4 i 1.6 od 95 do końca produkcji miały często obrotomierz skalowany do 6500 obrotów. Chociaż to nie reguła.

Według moich domyśleń powinieneś mieć w swoim wgsz/dpn (poz 1 menu) 4151... Dosyć często spotykany w silnikach 1.4 i 1.6.

Czy tak jest sprawdź.

a jeszcze jako ciekawostke dodam że na pozycji 3 masz skalowanie pokazane. np. 32265 (licznik 0-220 obroteomierz 0-6500), 32055 (0-200, 0-5500 obrotów), 32470 (0-240, 0-7000 obr), 12000 (licznik starszy od 20 do 200 kmh, i bez obrotomierza tylko z dużym zegarem).

No i jeszcze upierdliwość że czasami w licznikach seata zegar cyfrowy nie był 24 godzinny tylko 12... ale jeśli nowy licznik który chcesz wsadzić jest firmy vdo to możesz się cieszyć kontrolką rezerwy i włączonych świateł pozycyjnych....



shuzzly
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn mar 27, 2017 16:15
Lokalizacja: Strzelin

Zegary Ibiza/Cordoba do Golfa 3

Post autor: shuzzly » pn mar 27, 2017 17:07

Witam

Tez dołączam się do postu i też chciałbym wymienić zegar na seata, w moim w zegarze cyfrowym ile przejechanych nie widać, nie wyświetla 2 ostatnich cyferek.

Więc mój Golf3 to 1.6 benzyna z roku 1994.

Podaję fotke znacznika starego licznika: http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/7bae02a714759110 skala prędk. 0-220, obrot. 0-70

Chciałbym licznik od seata z możliwością działania, podświetlenia ''rezerwa''

Dzięki, pozdrawiam



Awatar użytkownika
Rool AEX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz sty 29, 2017 18:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Zegary Ibiza/Cordoba do Golfa 3

Post autor: Rool AEX » pn mar 27, 2017 17:14

Klaudek Masz Pan rację 4151 to identyfikacja mojego licznika :cool: Ale zapodam więcej info
Pozycja:
Nr. 1 - 4151 (identyfikacja licznika)
Nr. 2 - 1 (co to jest??)
Nr. 3 - 32265 (skalowanie licznika)
Nr. 4 - 4 (cylindry)
Nr. 5 - XXX (przebiegu nie zerkałem :rotfl: a ciekawi Mnie czy pokarze tyle co mam na blacie :smiech3: )
Nr. 6 - Prędkość
Nr. 7 - Obroty
Nr. 8 - 5,1 Trip (przebieg czasowy?? Czy co, bo przed wyjęciem licznika zdaje mi się że był większy :grin: )


Szkoda że (na sucho) nie dam rady sprawdzić identyfikacji licznika z Seata... więc będę musiał celować czy to to co oferują, czy też i nie.... :shock:


...I ujrzał Pan pracę Moją i był zadowolony, a potem zapytawszy o silnik. Usiadł i zapłakał....

Z listu św. Pawała Apostoła do Gazownika

Awatar użytkownika
Rool AEX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz sty 29, 2017 18:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Zegary Ibiza/Cordoba do Golfa 3

Post autor: Rool AEX » pn mar 27, 2017 17:18

shuzzly Z tego co ja dałem radę wyłuskać z sieci to w Golfie 3 też była kontrolka rezerwy ale zaklejona taśmą. W budzikach z VDO i bodajże skalowane od 0-220 km/h.


...I ujrzał Pan pracę Moją i był zadowolony, a potem zapytawszy o silnik. Usiadł i zapłakał....

Z listu św. Pawała Apostoła do Gazownika

shuzzly
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn mar 27, 2017 16:15
Lokalizacja: Strzelin

Re: Zegary Ibiza/Cordoba do Golfa 3

Post autor: shuzzly » pn mar 27, 2017 17:57

Rool AEX pisze:shuzzly Z tego co ja dałem radę wyłuskać z sieci to w Golfie 3 też była kontrolka rezerwy ale zaklejona taśmą. W budzikach z VDO i bodajże skalowane od 0-220 km/h.
Też to kiedyś wyczytałem z sieci i sprawdziłem... nie było zaklejone, wymieniłem na sprawną żaróweczkę i nadal nie działało.
Ale zmniejsza z tym. Chcę wymienić zegar bo jak pisałem mam uszkodzone wyświetlacz od licznika przejechanych, brak dwóch ostatnich cyferek.



Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Zegary Ibiza/Cordoba do Golfa 3

Post autor: Klaudek » pn mar 27, 2017 21:18

shuzzly, z tego co pokazałeś to widze że masz licznik skalowany od 20 a nie od zera. Jak Ci się chce to rozkręć go i przeczyść gumkę pod wyświetlaczem - elastometr. Najlepiej przemyj alkoholem.

Rool AEX, dwójka to kodowanie zegarka tego pod obrotomierzem, 1 to chyba 24 godziny a 3 to 12 czy jakoś tak. Piątka to test wyświetlaczy - zapala wszystkie segmenty, a ósemka to wersja softu w procesorze (na naklejce na obudowie masz ver. to samo właśnie co tu). Pokaż fotkę licznika to zobacze co to może być. Albo jakie tarcze szukasz może u mnie się coś znajdzie.



shuzzly
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn mar 27, 2017 16:15
Lokalizacja: Strzelin

Re: Zegary Ibiza/Cordoba do Golfa 3

Post autor: shuzzly » pn mar 27, 2017 21:35

Klaudek Czyściłem gumkę i też zamieniłem od drugiego zegara i jest to samo.

Licznik jest od 0 załączam fotkę.
http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/ac82755fe3b29752



Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Zegary Ibiza/Cordoba do Golfa 3

Post autor: Klaudek » pn mar 27, 2017 22:02

shuzzly, to tamto co wklejałeś naklejke to nie jest od tego, motometer od zera był lutowany. 1HO to liczniki od zera, 1H6 liczniki od 20.

To co żeś teraz pokazał to pachnie mi TRW, jak już tak się tu stało to czyszczenie tutaj nie pomoże...



shuzzly
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn mar 27, 2017 16:15
Lokalizacja: Strzelin

Zegary Ibiza/Cordoba do Golfa 3

Post autor: shuzzly » pn mar 27, 2017 22:06

To co, podróbka, ktoś przekleił naklejkę?



Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Zegary Ibiza/Cordoba do Golfa 3

Post autor: Klaudek » pn mar 27, 2017 22:13

Na to wychodzi albo przełożył obudowe, chociaż troche dziwne do te starsze miały czarne tło i napis producenta na środku. U Ciebie tego nie ma... Coś tu jest nie tak. Jak go kiedy wyjmiesz to zrób zdjęcie całości.

Na szybko znalazłem zegar z naklejki, tak wyglądał:

Obrazek



Awatar użytkownika
Rool AEX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz sty 29, 2017 18:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Zegary Ibiza/Cordoba do Golfa 3

Post autor: Rool AEX » pn mar 27, 2017 22:25

Klaudek
Dzięki Panie za objaśnienie :)

Gulf to wersja Movie z tego co wiem są oryginalne metalowe srebrne tarcze...
https://images83.fotosik.pl/464/0bb802a3e378b865.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

A to kod z tych zegarów :
https://images83.fotosik.pl/464/1dac10a ... 1490645660" onclick="window.open(this.href);return false;

Powiem że raczej cały licznik by mnie interesował :smirk: Zaś same tarcze jakoś mi się nie widzi przekładać, gdyż wyczytałem w necie że Motometry są ciężkie w rozbieraniu (??) :rozpacz:
A i mam ochotę porzeźbić, to i drugi budzik był by idealny :hehe:


...I ujrzał Pan pracę Moją i był zadowolony, a potem zapytawszy o silnik. Usiadł i zapłakał....

Z listu św. Pawała Apostoła do Gazownika

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości