Problem z centralnym zamkiem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rajcus17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 20:19

Problem z centralnym zamkiem

Post autor: rajcus17 » sob cze 03, 2017 16:42

Witajcie :)

problem polega na tym że centralny zamek działa na wszystkich drzwiach , lecz nie działa na klapie , na wtyczce klapy nie ma zasilania bo sprawdziłem wcześniej , co możę być powodem ? jak myślicie?



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Problem z centralnym zamkiem

Post autor: Mavrick » sob cze 03, 2017 17:43

Uszkodzone przewody w gumowej przelotce pomiedzy buda a klapa.



Awatar użytkownika
stingear
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob paź 31, 2015 20:56
Lokalizacja: Herne

Problem z centralnym zamkiem

Post autor: stingear » pn cze 12, 2017 20:19

Witam,
Też miałęm ten problem i tak jak kolega wyżej napisał, u mnie były to przerwane przewody w peszlu. Przewody znajdują się w gumowym peszlu po prawej stronie klapy. Tapicerkę zdejmiesz bez problemu zaczynając od szyby w dół. Najpierw jednak odkręć 2 śruby w rączkach w tapicerce, są głęboko w środku, potem odczep te "dzyndzle", na które zaczepia się sznurki od półki tylnej. Odczepisz je zwykłymi kombinerkami najpierw wyjmując bolec ze środka, potem cały dzyndzel - tak jak w bagażniku montowana jest tapicerka. Potem dosyć mocno pociągnij za plastik przy wycieraczce. Trzyma bardzo mocno, ale to tylko metalowa zawiasy i puszczą. Nie połamiesz tego. Da się zdjąć tylko osłonę dolną, ale lepiej zdjąć całość, żeby mieć jak poluzować przewody do ich naprawienia.
Ja u siebie póściłem nowe przewody podłączając się do starych i miejsce połączenia wepchnąłem do wnętrza karoserii uprzednio to dobrze izolując. Zapobiegnie to rozerwaniu i ułatwi całą robotę.
Przewody są 3. Brązowy gruby od ogrzewania szyby oraz zielony i niebieski od siłownika zamka.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości