Problem z zamykaniem/otwieraniem obiegu klimatyzacji

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

crixu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lut 11, 2017 19:09

Problem z zamykaniem/otwieraniem obiegu klimatyzacji

Post autor: crixu » czw lip 20, 2017 18:16

Witam,

Mam błąd klimatyzacji 4FA, znalazłem na forum ze to przez niedomykającą się klapkę otwierania/zamykania obiegu bądź tez samego silniczka. Z dmuchawy kiedyś wydmuchało mi jakieś śmieci małe kawałki gąbki czy coś podobnego i wydaje mi się, że coś mogło utknąć w tej klapce co blokuje ją i nie może się do końca zamknąć bądź też otworzyć.
Po przekręceniu zapłonu słychać jak silniczek cały czas pracuje (tak jakby otwierał i zamykał klapki), nic nie trzeszczy, nic nie zgrzyta tylko sobie otwiera i zamyka :D

I teraz chciałbym się do tego dobrać, niestety jednak nie mogę znaleźć żadnej instrukcji (filmiku youtube) jak się dobrać do tych klapek, wiem że jest to gdzieś pod schowkiem ale do końca nie wiem gdzie ani tym bardziej jak się do tego dobrać.

Zdjęcie podglądowe zapożyczone z forum.
Obrazek

Czy ma ktoś może jakąś instrukcje jak dobrać się do tych klapek? najlepiej jakby był jakiś filmik bo ja jestem taki mniej mechaniczny aczkolwiek narzędzia mam więc może będę w stanie sam to zrobić.

Dziękuję i pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z zamykaniem/otwieraniem obiegu klimatyzacji

Post autor: Qto » czw lip 20, 2017 20:32

crixu pisze:Zdjęcie podglądowe zapożyczone z forum
z tematu w którym jest wszystko opisane...
Silniczek widać po demontażu schowka ale na upartego można go zdemontować bez wyciągania schowka.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości