Silnik.tylnej wycieraczki

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

markan02
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: śr paź 28, 2009 16:23

Silnik.tylnej wycieraczki

Post autor: markan02 » wt wrz 05, 2017 22:39

Witam
Jeżeli temat założyłem w złym dziale to proszę o przeniesienie.

Mam problem ze swoim samochodem Vw golf mk5.
Otóż przestała działać tylna wycieraczka (spryskiwacz działa normalnie). Chciałbym sprawdzić czy wina leży po stronie silnika czy po stronie elektrycznej. Zacząłem od wymiany bezpiecznika (stary wydawał się być dobry), niestety nic to nie pomogło. Rozebralem tapicerkę klapy zdjalem wtyczkę od silnika. Zauważyłem, że na dwóch pinach prąd jest cały czas (12 V mierzone miernikiem) pozostałe dwa piny są martwe tzn bez napięcia (wtyczka jest 4 pinowa, jeden pin pewnie jest masowy). Nie było.zmian podczas włączania czy wyłączania tylnej wycieraczki. Dopiero po wyłączeniu zapłonu napięcie znikalo. Przed chwilą dopiero mnie olśnilo to, że testy błędnie robiłem na otwartej klapie :D
Jutro wrócę do pomiarów zasilania na zamkniętej klapie, lecz chciałbym wiedzieć na których pinach podczas włączenia wycieraczki powinien być prąd.

Szukałem podobnego tematu na forum lecz.nic konkretnego.nie.mogłem znaleźć ;) z góry dziękuję za pomoc.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości