[mk4] Rozrusznik urwany przewód - brak reakcji

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

akswery
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr mar 07, 2018 09:46
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Rozrusznik urwany przewód - brak reakcji

Post autor: akswery » wt lip 14, 2020 21:19

Witam.

1.9TDI 110KM Automat 2000r

Próbując uruchomić przekręciłem stacyjkę -> zakręciło 1,5 obrotu i koniec. Teraz przekręcając kontrolki palą się normalnie, radio wycieraczki itd działają, ale po przekręceniu do końca nic się nie dzieje. Nic nie tyka ani nie puka. Kontrolki dalej świecą normalnie.

Sprawdziłem rozrusznik i zauważyłem urwany przewód. Czy to jest przyczyną ? Czy jestem w stanie odpalić w jakiś sposób, żeby dojechać do mechanika (automat).


Obrazek



myszazro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: ndz maja 28, 2017 11:22
Lokalizacja: Zwierzyniec
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Re: 1.6 16v BCB - check engine - egr i sonda lamda

Post autor: myszazro » wt lip 14, 2020 21:34

Zjarała się plecionka od szczotek,regeneracja rozrusznika i będzie chodził,jak automat to holowanie



Awatar użytkownika
Dansli
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: czw lut 25, 2010 15:27
Lokalizacja: Wisła
Auto: GOLF4 4mot. ARL; GOLF 6R CRZA

[mk4] Re: Rozrusznik urwany przewód - brak reakcji

Post autor: Dansli » śr lip 15, 2020 07:29

mimo wszystko powinno delikatnie cykać.
Zapewnij sobie pomoc drugiej osoby, połącz dwa urwane końce ze sobą tak, by był dobry styk ( możesz nawet palcami :hihi: ) odpal i dojedź do warsztatu, by uniknąć kosztów za lawetę...


Montaż i serwis ogrzewań postojowych WEBASTO. Adaptacje, kodowania itd.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 816
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

[mk4] Re: Rozrusznik urwany przewód - brak reakcji

Post autor: Maszan » śr lip 15, 2020 11:25

Nie cyknie bo przez ten przewód do masy ma przejście zdaje sie cewka bendixa . Zewrzyj ten kabel ale nie palcami bo możesz się poparzyć ale jakoś kombinerkami albo połącz kawałkiem rurki miedzianej zagniecionej tak żeby odpalić . Oczywiście to jest plus więc trza to tak zrobić żeby się nie zwarlo z jakimś elementem metalowym czyli obudowa rozrusznika, silnikiem etc.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

akswery
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr mar 07, 2018 09:46
Auto: Volkswagen Golf

[mk4] Re: Rozrusznik urwany przewód - brak reakcji

Post autor: akswery » śr sie 26, 2020 15:15

Wracam do tematu.
Próbowałem go uruchomić i przytykając dwie końcówki w pewnym momencie zaczęło ostro się iskrzyć. Czy wtedy właśnie trzymać i odpalać? - nie zabije prąd ? :)
Albo jak połączyć? Rurką miedzianą ciężko raczej bo w środku tej plecionki jest ten przewód



Maszan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 816
Rejestracja: pn wrz 02, 2013 16:30
Lokalizacja: Skawina, malopolska

[mk4] Re: Rozrusznik urwany przewód - brak reakcji

Post autor: Maszan » śr sie 26, 2020 16:54

Najpierw złącz te plecionkę - możesz ja lekko oczyścić papierem ściernym ( najlepiej przed zdejmij ujemna klemę). W sumie jakbyś ja złączył krótkim miedzianym drutem 2.5mm2 ( takim odizolowanym z przewodu instalacji ściennej) okręcając ścisłe i zagniatając kombinerkami, to może odpalenie by wytrzymało i auto dojechałoby do elektromechanika. Odłącz do tych działań aku najpierw - w razie zwarcia z jakaś obudowa/ nadwoziem/ silnikiem będzie taki luk jak przy spawaniu.


VW Bora 1.9TDI 01' ASV+sprzedany.
VW Golf 4 1.4 99' LPG -sprzet zony :)
Seat Leon 1.6 16 05' LPG

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk4 (1997 - 2005)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości