[inny] Audi 80 1.6PP - Modyfikacja na MonoMotronic - szukam ECU

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Tektronic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 13, 2013 14:50
Lokalizacja: Brzezinko (kuj pom)

[inny] Audi 80 1.6PP - Modyfikacja na MonoMotronic - szukam ECU

Post autor: Tektronic » czw lip 23, 2020 18:08

Cześć :)

Kilka dni temu ukończyłem przerabianie silnika z elektronicznie sterowanym gaźnikiem (Ecotronic) na wtrysk jednopunktowy z Golfa 3 (1.8 AAM) :bajer: :bigok:

Wstępnie wszystko zostało ustawione tak, że silnik pracuje poprawnie, lecz wymaga dokładnej regulacji. Aktualnie silnik pracuje pod sterownikiem Bosch'a 0 261 200 701, problem polega na tym iż ta wersja sterownika jest tak uboga, że nie mam dostępu nawet do bloków pomiarowych by odczytać podstawowe parametry i dostroić całość, jedyne co można zrobić to odczytać/skasować błędy.

Wiem, że sterownik od 1.8ABS jest bardziej rozbudowany lecz również posiada różne wersje (literka na końcu). Prosiłbym o informacje jeśli ktoś posiada 1.8ABS o kilka screenów z VCDS lub VAG z wyświetlanym numerem sterownika oraz grupami pomiarowymi tak bym mógł dobrać odpowiednią wersję (im bogatsza tym lepiej :smoke: ), wersje z 6 pinowym regulatorem biegu jałowego odpadają.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości