[mk4] Zwarcie w liczniku

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Michau78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 13:29
Lokalizacja: Zagnańsk/Kielce
Kontakt:

[mk4] Zwarcie w liczniku

Post autor: Michau78 » sob gru 19, 2020 14:18

Witajcie, bardzo proszę Was o pomoc, bo jesteście moją ostatnią szansą. Mam problem z moim Golfikiem 4 2.0 2001r. Od jakiegoś czasu jak postoi na dworze i troche złapie wilgoci szaleje licznik, zerują się zegary, słychać że jest gdzieś zwarcie, a na dodatek miga światło wewnętrzne w samochodzie. Nie trwa to długo i najczęściej pojawia się na desce błąd poduszki. Z odczytanych kodów błędów wynika że to błąd komunikacji czy coś takiego.
Ok, samochód oddałem do elektryka, podobni poprawił styki mas, wymienił licznik, moduł komfortu i kazał wymienić akumulator ... i nadal nic, a gość mnie zbywa i widać że nie ma pomysłu co dalej robić.
Wydaje mi się, że jak pojawia się zwarcie słyszę jakiś przekaźnik że pyka ale nie wiem czy to oznacza zwarcie w tym obwodzie czy po prostu podaje zasilanie na licznik :/


[img]http://i456.photobucket.c...eGWIAZDOR-1.gif[/img]

władek111
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt sty 06, 2012 16:40
Lokalizacja: DSW

[mk4] Re: Zwarcie w liczniku

Post autor: władek111 » sob gru 19, 2020 14:30

A kostka stacyjki była zmieniana? Miałem taki przypadek że wszystko migało i kostka właśnie to powodowała.



Awatar użytkownika
Michau78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 13:29
Lokalizacja: Zagnańsk/Kielce
Kontakt:

[mk4] Re: Zwarcie w liczniku

Post autor: Michau78 » sob gru 19, 2020 14:37

Nie, nie była zmieniana. Nie kojarzę tego ze stacyjką bo to nie zawsze dzieje się po załączeniu zapłonu, czasem przejadę kilka kilometrów i wtedy robi się dyskoteka.
Czy z wymianą kostki stacyjki jest problem ?? czy to prosty zabieg?? dam radę sam??


[img]http://i456.photobucket.c...eGWIAZDOR-1.gif[/img]

władek111
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt sty 06, 2012 16:40
Lokalizacja: DSW

[mk4] Re: Zwarcie w liczniku

Post autor: władek111 » sob gru 19, 2020 16:13

Było opisane kilka razy i naprawdę tak ciężko poszukać? Zdejmujesz kierownice później obudowę stacyjki i masz kostkę na wierzchu odkręcasz małą śrubkę co ją trzyma i wysuwasz kostkę ze stacyjki



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[mk4] Re: Zwarcie w liczniku

Post autor: grg474 » ndz gru 20, 2020 13:35

daj spokój i nie ruszaj stacyjki. To nie stacyjka zeruje licznik. Skoro związane jest to z wilgocią to wyjmij akumulator, odkręć podstawę akumulatora i odkręć, wczyść i przykręć przewody masowe


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości