[mk4] brak reakcji na pilota - awaryjne / alarm caly czas migaja, nie odpala

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

userojojo_vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn wrz 19, 2016 18:24

[mk4] brak reakcji na pilota - awaryjne / alarm caly czas migaja, nie odpala

Post autor: userojojo_vw » pn mar 27, 2023 15:52

Ostatnio rzadko jeżdze Golfem - ehh. Po ok 2 miesiecznej przerwie - podpielem akumulatro do Golf-a - Nowy - wczesniejszy rozladowywal sie po 2-3 tygodniach nie jezdzenia. Auto klasycznie ożyło, zaczely migac kierunkowskazy - jak w alarmie- tez znany klasyk ... noramlnie wylaczalem alarm z pilota ... ale nie moge wylaczyc alarmu/ awaryjnych z pilota.
Dodatkowo auto nie odpala - krecilem kilka razy, dolalem paliwa - nic nie pomoglo.
Ikonka Immobilizera swieci sie przed chwile i znika - wiec to nie Immobilizer. Mam dwa piloty - auto nie reaguje na oba. Wymienilem baterie w pilocie na nowa (nie firmowa ale nowa z blistra) - dalej nie reguja - jedyne co zauwazylem - ze przy wcisnietym przycisku na pilocie swiatlo przestaja migac (wiec jest jakas komunikacja z autem) - ale po puszczenie przycisku na pilocie wszystko wraca do normy. Podpielem VCDS-a klasyczne bledy (rocznik 1998 modelowo 1999) zostal bląd F220 - ale auto reaguje prawidlowo na otwieranie/ zamykanie drzwi (swiatla w srodku sie gaszą, wlaczaja, buzzer przy wlaczonych swiatlach i otwartych drzwiach. Ikona otwartych/ zamknietych drzwi na full FIS)
Moze piloty sie rozkodowaly - niestety mam modul komfortu 1J0959799Q - i nie mam opcji programowania pilota przez VCDS-a - z tego co wiem moge tylko przeprowadzic parowanie "manualnie". Testuje 3 sposoby manualne - bez powodzenia ;/
Jakies pomysły?

- Wymiana modulu komfortu na obslugujacy adaptacje zdalna pilota - jak 1J0959799J i wrzucic kodowanie obecnego tj 04092 - i probowac dalej adaptowac zdalnie jak nie moge manualnie
- Sprawdzenie kluczyka z jeszcze jedna nowa baterią (jakas "firmowa" tym raze)?
- Moze mam jakis nie ori alarm - hmm - mam takie dosztukowywany 2 przyciskowy brelok - ale mysle to sposob na 2 piloty do starego typu kluczyka 2W HAA - ma jest na ukladzie hcs301 i pracuje na 433mhz

Gdzie mogłbym dalej diagnozowac problem - np komunikacja auta z pilotem przez VCDS
Dzieki za pochylenie za wszelkie konstruktywne sugestie


Golf IV APF 1.6 Variant 1998 modelowo 1999

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

[mk4] Re: brak reakcji na pilota - awaryjne / alarm caly czas migaja, nie odpala

Post autor: marcin7x5 » pn mar 27, 2023 17:10

Wygląda jakby był dokładany alarm i stąd problem z uruchomieniem auta. Popatrz dobrze w komorze silnika czy tez nad nogami kierowcy czy nie ma tam czegoś co nie posiada loga vw oooo



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości