Świst prawdopodobnie ze skrzyni biegów?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

marko125-90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: czw lip 09, 2009 12:58
Lokalizacja: Jarosław

Świst prawdopodobnie ze skrzyni biegów?

Post autor: marko125-90 » czw sie 12, 2010 14:23

Witam! Borykam się z następującym problemem. Na wszystkich biegach szumi skrzynia. Lecz to nie wszystko. Podczas jazdy przy wciskaniu sprzęgla słychać taki gwizd. Dzisiaj podczas jazdy przy przyśpieszaniu również coś zaczęło gwizdać :(

Teraz pytanie: coś ze sprzęgłem? ze skrzynią czy co? Sprzęgło wymienione jakieś 6tys. km temu, niekatowane, olej również dolewany do skrzyni jakieś 6tys. km temu bo było sucho. Przed wymianą sprzęgła również było takie gwizdanie przy zmianie biegów.

Mam nadzieję, że to tylko skrzynia biegów bo i tak myślę o wymianie ze względu na szumy. Tylko to świszczenie podczas zmiany biegu i przyśpieszania :(

Jest jakaś skrzynia 5biegowa do tego silnika? Bo mam 4biegową póki co.

GOLF II 1.3 wielopunkt.



ZbyszekGolf
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 522
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 19:24
Lokalizacja: Danków
Kontakt:

Świst prawdopodobnie ze skrzyni biegów?

Post autor: ZbyszekGolf » czw sie 12, 2010 17:56

witam mi to wygląda na uszkodzone łozyska w skrzyni albo na zle załozoną tarcze sprzęgłowa



Awatar użytkownika
thebeast
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 10:44
Lokalizacja: Przedbórz
Kontakt:

Re: Świst prawdopodobnie ze skrzyni biegów?

Post autor: thebeast » czw wrz 09, 2010 10:45

U mnie podobnie ze skrzynią... Zaczęła mi świstać. Ze skrzyni znknęło 1,1 l oleju :grrr: Nie zniknął on od razu. Prawdopodobnie wybierakiem uciekał powoli. Teraz mi też śwista, mimo tego że jest olej :grrr: Chyba łożyska w skrzyni się popierniczyły, po obejrzeniu schematów skrzyni i po przeczytaniu "literatury" na forach stawiam, że to łożyska igiełkowe :crazy: Czekam na zastrzyk kasy i zajrze z tym do mechanika. Ehh wyciąganie skrzyni... Co do skrzyni to ja mam 1.3 MH i miałem 4 biegi, teraz mam skrzynie 5 biegów od polo 1.4 ;) 3 miesiące pojeździłem i gdyby nie uciekł mi olej byłbym dalej z niej zadowolony. Spalanie jest bardzo podobne, prędkość max ta sama. Ponieważ skrzynia 5 ma krótsze przełożenia a silnik do mocnych nie należy auto jest żwawsze.



marko125-90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: czw lip 09, 2009 12:58
Lokalizacja: Jarosław

Świst prawdopodobnie ze skrzyni biegów?

Post autor: marko125-90 » czw wrz 09, 2010 14:05

Skrzynia. Miałem to samo ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości