Parowanie szyb a pobieranie płynu chłodzącego

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MarianSŁW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 21:55
Lokalizacja: SŁW (MMZ)
Kontakt:

Parowanie szyb a pobieranie płynu chłodzącego

Post autor: MarianSŁW » wt sie 10, 2010 18:43

Witam
Czy parowanie szyb może mieć związek z pobieraniem płynu chłodzącego przez silnik?
Zauważyłem, że przy deszczowej pogodzie i gdy jadę z pasażerami parują mi szyby i musze włączać klime. Jednocześnie pobiera mi płyn chłodzący. co jakieś 700 km muszę dolewać 1 l płynu chłodzącego. Czy może być uszkodzona nagrzewnica i przez nią ucieka płyn chłodzący a jednocześnie parują szyby?



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Parowanie szyb a pobieranie płynu chłodzącego

Post autor: prezesik25 » wt sie 10, 2010 20:34

Odpowiedziałeś sobie na pytanie - uszkodzona nagrzewnica, która przecieka. Płyn ładuje się do środka pod dywaniki i paruje.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Parowanie szyb a pobieranie płynu chłodzącego

Post autor: Qto » wt sie 10, 2010 21:58

Zobacz czy podłoga pod nogami pasażera nie jest mokra i luknij ten temat http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=144660" onclick="window.open(this.href);return false;



MarianSŁW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 21:55
Lokalizacja: SŁW (MMZ)
Kontakt:

Parowanie szyb a pobieranie płynu chłodzącego

Post autor: MarianSŁW » pn sie 16, 2010 16:56

Koledzy sprawdziłem podłogę. Jest sucha. Może teraz w te upały przy takiej temperaturze ten płyn szybko wyparował z podłogi i dlatego noc nie znalazłem...



MarianSŁW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 21:55
Lokalizacja: SŁW (MMZ)
Kontakt:

Parowanie szyb a pobieranie płynu chłodzącego

Post autor: MarianSŁW » pn sie 16, 2010 19:23

Mam pytanie. Czy jak odkręcę schowek to dotrę do chłodniczki???? Bo tak pomyślałem że chłodniczka może mi przepuszczać ciecz chłodzącą.
I jeszcze pytanie dotyczące odkręcania schowka. Odkręciłem te trzy śruby (tors) pod schowkiem i trzy śrubki po otwarciu schowka. wyciągniełem z prawej strony od drzwi i z lewej od kierowcy i dalej nie mogłem tego schowka wyjąć bo jakiś zatrzask czy coś go trzymało od dołu od strony kierowcy. I tak sobie pomyślałem że aby wyjąć ten schowek trzeba też odkręcić ten plastik, który jest na około drążka zmiany biegów. Czy to jest konieczne? Czy jakoś inaczej da się wyjąć ten schowek?



Awatar użytkownika
mishabest
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 488
Rejestracja: czw mar 26, 2009 18:29
Lokalizacja: kraków

Parowanie szyb a pobieranie płynu chłodzącego

Post autor: mishabest » pn sie 16, 2010 20:24

ja bym zrobił proste doświadczenie, ogrzewanie na razie nie jest ci potrzebne, więc odepnij nagrzewnicę, zrób bypass, i zaobserwujesz czy dalej paruje i czy dalej ubywa. Parowanie nie musi brać się z nieszczelnej nagrzewnicy, u mnie też w deszcz paruje jak szalone a nagrzewnica jest nowa :) (prawdopodobnie filtr kabinowy i niedrożne odwodnienie podszybia... ale sprawdzę w wolnej chwili :) )


Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae

MarianSŁW
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: sob kwie 24, 2010 21:55
Lokalizacja: SŁW (MMZ)
Kontakt:

Parowanie szyb a pobieranie płynu chłodzącego

Post autor: MarianSŁW » pn wrz 13, 2010 18:52

witam panowie ponownie
przewietrzyłem dobrze samochód i szyby przestałym mi parować, jednak płynu chłodzącego nadal ubywa i to coraz więcej
co 2 - 3 dni musze dolewać. Sprawdzałem silnik do okoła i zauważyłem ze płyn sie pojawia na pompie do płynu chłodzącego. Tylko, że widziałem ze osiada on na dole obudowy pompy, spływając po boku pompy. Jak sie dostac do górnej części pompy? a może ją jakoś odkręcić i obejrzeć do okoła? robił to ktoś? może jakieś porady jak to szybko i prosto zrobić?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości