padł silnik

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

unt11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 24, 2011 22:52

padł silnik

Post autor: unt11 » sob lut 26, 2011 15:17

Witam wszystkich, może ktoś mi pomoże posiadam golfa3 1.4 benzyna, konieczna jest wymiana silnika na jaki inny mogę wymienic?Ogólnie bardzo ciężko dostac taki silnik jak mój jest to AEX wielowtrysk 8-zaworowy. Mechanik koniecznie chce taki sam i za wymianę liczy 600zł. Jakie są teraz ceny? POMÓŻCIE!!!



Awatar użytkownika
zbyszegk
GTI Edition
GTI Edition
Posty: 749
Rejestracja: pt gru 02, 2005 20:46
Lokalizacja: BT
Kontakt:

padł silnik

Post autor: zbyszegk » sob lut 26, 2011 16:02

unt11 pisze:Mechanik koniecznie chce taki sam
To nie mechanik tylko człowiek który go udaje.. co to za mechanik co potrafi tylko zamieniać podzespoły z zepsutych na nowe takie same.. miałem przyjemność z taki mechanikiem mieć do czynienia jak miałem volvo i też mówił że wszystko musi być takie samo, aż w końcu stwierdził że najlepiej to na złom odwieźć bo to stare auto... chciałem zmienić 2.3 Turbo na wolnossący ale człowieka to przerosło.. nawet mając kompletny drugi pojazd..



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

padł silnik

Post autor: Paweł Marek » sob lut 26, 2011 16:37

unt11 pisze:Mechanik koniecznie chce taki sam
masz dwa wyjścia znaleźć taki sam lub zmienić mechanika. Po prostu wymiana na taki sam zajmuje 2-3 godziny, a na inny może zająć i tydzień bo konieczna jest zmiana całego lub przynajmniej części osprzętu i elektryki na właściwą do zakupionego silnika - i zapewne go to przerasta. Tak czy inaczej znalezienie takiego samego jest również w twoim interesie bo będzie dużo szybciej i taniej.
Tak się zastanawiam, wpisałem sobie w szukajkę na Allegro i proszę, a ty piszesz że ciężko znaleźć? Przecież każdy lepszy sprzedawca przyśle ci go spedycją prosto do warsztatu z gwarancją rozruchową. http://allegro.pl/listing.php/search?ut ... silnik+AEX" onclick="window.open(this.href);return false;


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

unt11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 24, 2011 22:52

padł silnik

Post autor: unt11 » sob lut 26, 2011 23:13

Dzięki bardzo i ja też szukam ale mechanikowi ciągle coś nie pasuje jeden gośc przywiózł od polo 98 ja mam 97 nie pasował(tak twierdzi fachowiec)zresztą jest wystawiony na allegro http://allegro.pl/polo-golf-czesci-siln ... 32916.html" onclick="window.open(this.href);return false;
szukam najczęściej w kuj.-pomorskim z uwagi na niższe koszty i jakby zapadły się pod ziemie.
I tak chłop wymyśla a to musi byc kolektor plastikowy a to rozrusznik z przodu a to pokrywa czy miska aluminiowa !!!Autko stoi u niego 3 tygodnie i nic.



Awatar użytkownika
zerohour
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 320
Rejestracja: śr cze 27, 2007 15:02
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

padł silnik

Post autor: zerohour » ndz lut 27, 2011 12:14

kolego ja parę lat temu wymieniałem z 1.4 ABD na 1.6 w golfie 3 i mojemu mechanikowi zajęło to wszystko max 3-4 godziny :-)
bez żadnych problemów się obyło bo łapy, skrzynia , pół osie wszystko pasowało .
a po zmianie na 1.6 było o wiele lepiej bo auto paliło mi mniej a miałem 25 KM więcej .
Tobie też radzę coś takiego zrobić i zmienić magika bo co to za mechanik który się boi przekładki silnika na inny ?


VW - marka sama w sobie
Obecnie bez VAGa ale wracam do tematu nie bawem :)

waldemar S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 07, 2011 22:37

padł silnik

Post autor: waldemar S » pn lut 28, 2011 01:36

PANOWIE JESTEŚCIE MOCNI W GATCE ALE CZY KTOŚ Z WAS SIĘ ZASTANOWIŁ ŻE WYMIANA SILNIKA NA INNY TO NIE TYLKO SILNIK ALE CZASAMI INSTALACJA ,KOMPUTER ITD. OWSZEM MOŻNA ZMIENIĆ TYLKO KTO ZA TO ZAPŁACI. NAJLEPIEJ JEST TO ZROBIĆ SAMEMU JEŻELI MECHANIOR JEST ZA DROGI .



Michał88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 00:11
Lokalizacja: PGN

Re: padł silnik

Post autor: Michał88 » pn lut 28, 2011 12:13

waldemar S pisze:PANOWIE JESTEŚCIE MOCNI W GATCE ALE CZY KTOŚ Z WAS SIĘ ZASTANOWIŁ ŻE WYMIANA SILNIKA NA INNY TO NIE TYLKO SILNIK ALE CZASAMI INSTALACJA ,KOMPUTER ITD. OWSZEM MOŻNA ZMIENIĆ TYLKO KTO ZA TO ZAPŁACI. NAJLEPIEJ JEST TO ZROBIĆ SAMEMU JEŻELI MECHANIOR JEST ZA DROGI .
czego się wydzierasz :grrr:



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

padł silnik

Post autor: -=ren=- » pn lut 28, 2011 14:39

za wymiane silnika 600 PLN do tego z 1000 za nowy motor do tego jazda szukanie i w sumie nie wiadomo co kupujesz. A jak kupisz używany motor to też trzeba by było zmienić oliwę rozrząd zalać nowym płynem itp... unt11, czy nie lepiej naprawić to co masz uszkodzone w swoim obecnym silniku??


vwlifestyle.pl
Obrazek

salem78
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 11:56
Lokalizacja: Wołów
Kontakt:

padł silnik

Post autor: salem78 » pn lut 28, 2011 20:09

tak jak pisze ren wymiana sie nie opłaca lepiej zrobić remont za kapitalke silnika ( góra i dół ) to z robocizna jakies 1300zł do tego rozrząd 250 zł olej i filtry 200 zł za wszystko jakies 1700zł a przy wymianie to bedzie jakies 600zł robocizna plus 1000zł za silnik rozrząd 250zł i olej i filtry 200zł i wychodzi około 2000zł co przy remoncie wiesz co masz a przy wymianie silnika to loteria i do tego bardziej kosztowna od remontu



unt11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 24, 2011 22:52

padł silnik

Post autor: unt11 » pn lut 28, 2011 22:51

Dzięki tylko że wałek rozrządu do wymiany, pęknięta szklanka,coś z głowicą no i podobno panewki porozrywane więc chyba nie ma wyjścia z tą wymiana silnika ale...
A tak w ogóle to jestem koleżanką raczej nie kolegą :-)



unt11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 24, 2011 22:52

padł silnik

Post autor: unt11 » pn lut 28, 2011 23:10

Jak to jest z tą wymianą, czy jeśli mechanik chce wymienic silnik to musi byc ten sam rocznik? Może ktoś mi podpowie jak to wygląda technicznie. Silniki które są wystawione np. na Allegro, w tytule aukcji napisane jest że pasuję do golfa, polo,ibizy a w praktyce?



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

padł silnik

Post autor: -=ren=- » pn lut 28, 2011 23:51

unt11, najlepiej kiedy silnik będzie ten sam, to znaczy będzie miał to samo oznaczenie literowe i najlepiej gdyby był ze zbliżonego rocznika - wtedy jest wymiana ekspresowa typu Plug'n'Play. Na allegro piszą że pasuje, bo większość aut podobnego segmentu w grupie VAG czyli (VW, Audi, Skoda, Seat) to praktycznie te same konstrukcje tylko inaczej zapakowane, więc silnik pasuje i do golfa i skody i ibizy itp.
Co do koleżkowania, to w starym wyglądzie forum łatwo można było poznać czy mamy do czynienia z kobietą czy mężczyzną i nie było możliwości popełnienia foux pas.
Sama musisz sobie postawić pytanie czy potrzebujesz auta na już od ręki w 3 -4 godziny, no powiedzmy jedno popołudnie. Czy możesz pozwolić sobie na postój kilkudniowy samochodu. DO tego dochodzi czy autem chcesz jeździć dłużej czy chcesz się go pozbyć za dwa miesiące. Druga sprawa to możliwości twojego mechanika, może nie chce się bawić w dłubanie w silniku i po prostu najłatwiej dla niego jest wstawić drugi motor. Ale w takiej sytuacji powinien sam zając się tym aby znaleźć i dopasować motor do twojej gabloty. W końcu to on go będzie przekładał. Nie wiem jak twoje doświadczenie w motoryzacji i naprawach aut, ale ja bym jednak zlecił to zadanie mechanikowi z dobraniem silnika w końcu to człowiek który powinien mieć większe doświadczenie niż Ty i skoro chce się podjąć takiej roboty to można zakładać że kiedyś już to robił. Jeśli nie to należałoby poszukać innego fachowca lub zapaleńca VW.

Swoją drogą jak to się stało że taki bałągan się zrobił w tym silniku?? Wiesz coś na ten temat unt11?? :satan: wałęk rozrządu to koszt od 60 do 150 PLN nie więcej... Szklanki hmmm no nie wiem w sumie może 15 zł za sztukę, całą kompletna głowica z wałkiem to maks może 200 PLN. Szlif wału i dobór panewek to koszt około 300PLN do tego oliwa, płyn uszczelka pod głowicę myślę jakieś 150... I wiesz co masz, a nie jakiś paździerz z allegro, który równie dobrze może się rozkraczyć za 100km, lub mieć wadę ukrytą której nie dostrzeżesz kupując silnik z palety lub garażu.


vwlifestyle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

padł silnik

Post autor: Jessy » wt mar 01, 2011 12:49

Miałem do czynienia z tym silnikiem w Polo, wycierają się krzywki wałka rozrządu, zacierają sie podpory wałka rozrządu, w hydro-popychaczach robią się dziury od krzywek, nadmierne zużyte tuleje cylindrowe 1i2 cyl. Bardziej opłacało się kopic drugi silnik 400pln i z dwóch złożyć jeden silnik :bigok:


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości