ucieka plyn przez zbiorniczek wyrownawczy

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jano 61
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pt sty 29, 2010 17:21
Lokalizacja: Zakroczym

ucieka plyn przez zbiorniczek wyrownawczy

Post autor: jano 61 » czw sty 19, 2012 17:14

No to do dzieła kolego i powodzenia. A tak na marginesie, to nie będziesz planował głowicy? Ja prawie zawsze to robię po uszczelce, ale szczerze mówiąc raz wymieniłem tylko uszczelkę i auto śmigało do sprzedaży jakieś 40kkm i kupiec dalej śmiga bez żadnych problemów. Jak to jest z tym planowaniem? Czy konieczne jest przy każdej wymianie np wydmuchanej uszczelki? Są różne szkoły i każdy mówi coś innego. Nadmieniam,że nie jestem mechanikiem samochodowym i daleko mi od fachowości. Tak sobie kombinuję i jakoś jeżdżę czterema samochodami, które sam serwisuję, między innymi przy pomocy kolegów z różnych forów. Pozdrawiam. Janusz :okej:



Marcinekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt lut 02, 2010 16:36
Lokalizacja: Polska

ucieka plyn przez zbiorniczek wyrownawczy

Post autor: Marcinekk » czw sty 19, 2012 18:31

nie.nie planuje glowicy. tylko wymiana uszczelki. a mam takie pytanie czy po samej wymianie uszczelki mozna odrazu normalnie uzytkowac samochod czy przez kilka km trzeba delikatnie jezdzic?


Marcin

Awatar użytkownika
piotrek gti_abf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: śr lut 23, 2011 01:32
Lokalizacja: okolice Wielunia

ucieka plyn przez zbiorniczek wyrownawczy

Post autor: piotrek gti_abf » czw sty 19, 2012 18:49

Ja tam wolałbym planować, ale to już Twoja wola, to chociaż sprawdź czy ta głowica jest prosta. Ja tam swojej fury nie oszczędzałem szczególnie po wymianie uszczelki i już przejechałem ładne parę tysięcy km i nic się nie dzieję :D Gdyby była to wymiana pierścieni, panewek, robione szlify to owszem trzeba by było z nim ostrożniej, ale to już inna bajka :-)



Marcinekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt lut 02, 2010 16:36
Lokalizacja: Polska

ucieka plyn przez zbiorniczek wyrownawczy

Post autor: Marcinekk » czw sty 19, 2012 19:24

dzieki jutro odbieram samochod od mechanika. a czy trzeba jechac na regulacje gazu po takiej wymianie?


Marcin

Marcinekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt lut 02, 2010 16:36
Lokalizacja: Polska

ucieka plyn przez zbiorniczek wyrownawczy

Post autor: Marcinekk » śr sty 25, 2012 17:59

uszczelka wymieniona plynu nie wygania ale teraz slabo dziala ogrzewanie.dlaczego?


Marcin

motokos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pn paź 19, 2009 20:43
Lokalizacja: kędzierzyn koźle
Kontakt:

ucieka plyn przez zbiorniczek wyrownawczy

Post autor: motokos » śr sty 25, 2012 19:18

Witam

czytam wasze wypowiedzi i widzę że masz "podtlenek LPG"
na 90% masz zapowietrzona nagrzewnice. Tam są obejmy i na zimnym silniku ponaciskaj przewody wchodzace i wychodzace.
a druga sprawa gaz ochładza płyn ( ponieważ płych ogrzewa gaz ) takze nigdy nie bedzie gorąco.

Mówie na swoim przykladzie, auto z LPG trudniej odpowietrzyć, ale da sie. Ja to nazywam gnieceniem węży ;)


daj znać jak poszło.
pozdrawiam


Każdy dzień przynosi zmiany :)

Marcinekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt lut 02, 2010 16:36
Lokalizacja: Polska

ucieka plyn przez zbiorniczek wyrownawczy

Post autor: Marcinekk » śr sty 25, 2012 19:23

ale przedtem bylo caly czas dobrze przed wymiana nagrzwenicy. moze mechanik zle odpowietrzyl uklad ? przewody do nagrzewnicy gorace. dolny waz od chlodnicy lekko cieply.


Marcin

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

ucieka plyn przez zbiorniczek wyrownawczy

Post autor: -=ren=- » śr sty 25, 2012 21:28

Marcinekk, jak narazie to widać dwie rzeczy... mechanik słabiutki, skoro po wymianie uszczelki nie potrafi odpowietrzyć układu, a druga to to że masz banalne problemy, po siedemnastokroć rozwiązane na forum, tym jaki i kilkunastu innych, defacto które każdy meches powinien rozwiązać w 20 minut, z czego 15 to nagrzewanie auta... Użyj szukajki, sprawdzaj to co tam napisane i tyle...
motokos pisze:druga sprawa gaz ochładza płyn ( ponieważ płych ogrzewa gaz ) takze nigdy nie bedzie gorąco
bez przesady, ale nie redukuje się w takich ilościach żeby ze 100 stopni spadło do 40...


vwlifestyle.pl
Obrazek

Marcinekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt lut 02, 2010 16:36
Lokalizacja: Polska

ucieka plyn przez zbiorniczek wyrownawczy

Post autor: Marcinekk » pt sty 27, 2012 12:33

samochod odpowietrzony. co moze byc przyczyna slabego ogrzewania?


Marcin

Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

ucieka plyn przez zbiorniczek wyrownawczy

Post autor: -=ren=- » pt sty 27, 2012 17:16

-=ren=- pisze:Użyj szukajki, sprawdzaj to co tam napisane i tyle...
nie gryzie! nie bój się... poświęce się i zmarnuje 7 sekund życia na to, a jak napiszesz że nadal słabo grzeje i twój przypadek jest jeden na milion, to stracę wiarę w ludzką inteligencje... :panna:
http://www.google.pl/custom?hl=pl&clien ... .vwgolf.pl" onclick="window.open(this.href);return false;


vwlifestyle.pl
Obrazek

Marcinekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt lut 02, 2010 16:36
Lokalizacja: Polska

ucieka plyn przez zbiorniczek wyrownawczy

Post autor: Marcinekk » sob lut 04, 2012 18:27

nagrzewnica wymieniona i jest problem. temperature trzyma, jest troche cieplej ale nie tak jak powinno byc. gdy wyrzucam z gorki na luz zaczyna chlodne powietrze leciec. wrzucam bieg zaczyna lekko grac. dolny waz od chlodnicy jest lekko cieply a powinien byc chyba goracy. czy to wina termostatu? dodam ze te objawy sa nawet po przejechaniu 200 km. czemu tak jest? pozd.


Marcin

Awatar użytkownika
Sokol9185
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 823
Rejestracja: sob gru 10, 2011 16:17
Lokalizacja: Gęstowice

ucieka plyn przez zbiorniczek wyrownawczy

Post autor: Sokol9185 » sob lut 04, 2012 19:04

Marcinekk, nie wiem dla czego ale wydaje mi się po tych ostatnich słowach od ciebie że pada ci pompa wody także sprawdź jej poprawność działania


Masz ochotę zajrzyj i zostaw coś po sobie :):)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=459809" onclick="window.open(this.href);return false;

kupie wzmocnienia zderzaków przód + tyl pod szeroki zdeś tylko ori wchodzi w grę

Marcinekk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt lut 02, 2010 16:36
Lokalizacja: Polska

ucieka plyn przez zbiorniczek wyrownawczy

Post autor: Marcinekk » sob lut 04, 2012 19:52

jak sprawdzic?pompa ma dopiero 13 tys


Marcin

Awatar użytkownika
Sokol9185
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 823
Rejestracja: sob gru 10, 2011 16:17
Lokalizacja: Gęstowice

ucieka plyn przez zbiorniczek wyrownawczy

Post autor: Sokol9185 » sob lut 04, 2012 20:35

możesz odłączyć od zbiorniczka przelewowego odłączyć ten wąski przewód idący do niego i zobaczyć czy przelewa się przez niego paliwo..
a jeszcze jedno ty mówisz że jak przejedziesz nawet 200km masz chłodne węże a dokładniej jak wszystkie czy np ten górny od chłodnicy czy dolny jak to jest ??
bo spotkałem się z takim czymś jak termostat z dziurkami dookoła i wtedy autko ma cały czas otwarty duży obieg tak jak by miał otwarty termostat
a czy tak jest to sprawdź w ten sposób że nie jeździj tylko rozgrzej autko na postoju i zobacz jak się wszystkie węże zachowóją


Masz ochotę zajrzyj i zostaw coś po sobie :):)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=459809" onclick="window.open(this.href);return false;

kupie wzmocnienia zderzaków przód + tyl pod szeroki zdeś tylko ori wchodzi w grę

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości