VW Bora TDI problem z klimatyzacja

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

VW Bora TDI problem z klimatyzacja

Post autor: Sztomel » śr wrz 22, 2010 07:03

jeśli czujesz obciążenie przy włączaniu klimy to sprzęgło sprężarki działa, wystarczy abyś na wolnych obrotach spojrzał na nie po podniesieniu maski a druga osoba niech wtedy włączy klimę. Przyczyna, że nie chłodzi będzie inna.


Obrazek

traxxprime
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 18:34

VW Bora TDI problem z klimatyzacja

Post autor: traxxprime » śr wrz 22, 2010 20:51

ale nie chodzi o to ze nei chlodzi etylko o to ze tak bardoz spowalnia mi samochod a widze ze zrobil sie z tego powazny problem bo wczesniej byloinaczej a teraz sprawia mi to wielkie problemy bo widze ze samochod sie wyraznie meczy i nie daje mi to spokoju



traxxprime
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz sie 15, 2010 18:34

VW Bora TDI problem z klimatyzacja

Post autor: traxxprime » śr lis 10, 2010 21:56

ok zorbilem diagnoze klimy i pojaiwl mi sie blad 4FA nie dal sie usunac i podejrzewqm ze to walsnie ten blad sprawdzilem i to jakis silniczek od klapy w nawiewie klimy zauwazylem ze po zapaleniu silnika cos tam jest zblokowane i na sile proboje sie ruszyc takze sprawa rozwiazana dziekuje wszystkim za pomoc w moje sprawie



bogiel7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 09:03
Auto: Vw golf4 1.8 t
Silnik: Agu

VW Bora TDI problem z klimatyzacja

Post autor: bogiel7 » czw mar 22, 2012 13:00

Witam mam rowniez problem z klima , ale akurat wiem co ją boli:) . Padła mi sprężąrka . Moja spręzarka ma oznaczenie 1J0820803F . Czy wiecie czy akurat sprężarki oznaczane tym kodem były jakieś felerne? Mam bore z 2000r silnik 1.9 TDi 115km AJM. I wogule czym one się różnią bo znalazłem na allegro w używkach o prawie takim samym kodzie np.1J0820803A 1J0820803K?



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

VW Bora TDI problem z klimatyzacja

Post autor: zikr6 » czw mar 22, 2012 17:21

Wszystkie są zamienne zarówno z literą K i A na końcu



bogiel7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 09:03
Auto: Vw golf4 1.8 t
Silnik: Agu

VW Bora TDI problem z klimatyzacja

Post autor: bogiel7 » czw mar 22, 2012 17:57

a nie wiesz może czy któryś z tych zamiennych jest jakosś lepszy czy to nie ma różnicy??



wojti91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt lut 15, 2011 22:18

VW Bora TDI problem z klimatyzacja

Post autor: wojti91 » ndz kwie 29, 2012 11:58

Słuchajcie, u mnie odpadł elektro magnes i na allegro jest całe sprzęgło z tym ustrojstwem ale o kodzie 1j0820811 u mnie jest włożone 1j0820803A. Jaka jest różnica? Czy tamto sprzęgło podejdzie pod moja sprezarka?



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

VW Bora TDI problem z klimatyzacja

Post autor: zikr6 » pn kwie 30, 2012 09:05

Zapewne różnią się tylko wtyczką.Po przełożeniu wtyczki będzie pasować



xabi alonso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn maja 21, 2012 16:25

Re: VW Bora TDI problem z klimatyzacja

Post autor: xabi alonso » pn maja 21, 2012 17:07

Witam

Jestem posiadaczem pojazdu VW Bora 1,9 TDI rocznik 2001. Od jakiegoś czasu mam problem z klimatyzacją. Otóż zamiast chłodzić grzeje. Pojechałem do mechanika i po podłączeniu do komputera okazało się, że do wymiany są czujniki: promieniowania przeciwsłonecznego oraz temperatury parownika. Dodał, że wymiana tego drugiego jest skomplikowana i będzie wymagała rozebrania deski rozdzielczej. Całkowity koszt naprawy może dojść do ok 1,5 tys zł. Na jednym forum przeczytałem, że istnieje możliwość wymiany tego czujnika bez rozbierania deski rozdzielczej, a mianowicie "

"Czujnik temperatury parownika znajduje się przy prawej nodze kierowcy wystarczy zdjąć dolną pokrywę pod kolumną kierownicy (2 śruby od bezpieczników, 2 od dołu) i jest dostęp. Wykręca się go z obudowy plastikowej kanału wentylacji o 90 stopni i wysuwa - u siebie ostatnio wyciągałem bo padł... :/ Trochę trzeba się nagimnastykować i światło dobre potrzebne ale da radę, powodzenia"

Czy ktoś już miał podobny problem, jeżeli tak to jak go rozwiązał?? z góry dziękuje za pomoc! Pozdrawiam



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

VW Bora TDI problem z klimatyzacja

Post autor: grg474 » pn maja 21, 2012 21:34

xabi alonso pisze: Dodał, że wymiana tego drugiego jest skomplikowana i będzie wymagała rozebrania deski rozdzielczej
co on p...i - wymiana prosta - trwa ok 20 sekund - koszt czujnika 100zł no niech będzie 140


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

xabi alonso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn maja 21, 2012 16:25

VW Bora TDI problem z klimatyzacja

Post autor: xabi alonso » wt maja 22, 2012 10:12

Czyli czujnik temperatury parownika znajduje się przy prawej nodze kierowcy wystarczy zdjąć dolną pokrywę pod kolumną kierownicy?? a ten promieniowania przeciwsłonecznego gdzie się znajduje?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

VW Bora TDI problem z klimatyzacja

Post autor: grg474 » wt maja 22, 2012 12:25

xabi alonso pisze:a ten promieniowania przeciwsłonecznego gdzie się znajduje?
kratki nawiewy na szybę na środku konsoli - pomiędzy kratkami na środku zobaczysz taki wystający półokragły trzpień - jest on wbudowany w kawałek prostokątnej kratki którą wyjmujesz razem z czujnikiem - czyli podważyć prostokąt na środku i wyjąć czujnik - wypiąć wtyczkę, wpiąć nowy
zerknij tu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=301567
xabi alonso pisze:Czyli czujnik temperatury parownika
myślę że gość się myli - czujnik ten jest rzadko montowany w golfie - w modelach 2005 tylko go zobaczyłem, podejrzewam że pomylił go z czujnikiem temperatury wylotu na nogi i jest on tam gdzie ty opisujesz
postaram się wrzucić potem fotki


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

xabi alonso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn maja 21, 2012 16:25

VW Bora TDI problem z klimatyzacja

Post autor: xabi alonso » czw maja 24, 2012 21:50

Sprawdzał komputerem i po tym stwierdził, że jest tu czujnik temperatury parownika. Wg niego nie ma innej opcji wymiany niż rozbieranie deski rozdzielczej co będzie się wiązać z wysokimi kosztami naprawy... nie wiem może poszukać innego mechanika... .

Dzięki za pomoc. Jakby ktoś coś więcej wiedział na ten temat to piszcie. Z góry dzięki



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości