Silnik BXE Urwany korbowód

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mrp
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 16:47

Silnik BXE Urwany korbowód

Post autor: mrp » wt kwie 24, 2012 22:31

Witam,
Przeglądałem forum, nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, więc zakładam nowy wątek. Wyczytałem na innych forach, że zdarza się urwanie korbowodu w silnikach BXE. Wyczytałem o Skodach Octaviach, Seacie Toledo. Ponoć przyczyną jest urwana śruba złe montowanie silnika (mogłem coś przekręcić...). Nigdzie natomiast nie znalazłem informacji by zdarzyło się to w Golfie. Czy znany jest Wam taki przypadek w Golfach? Jeżeli tak, to czy można jakoś temu zaradzić, np zawczasu wymienić śruby mocowania?
Trochę się niepokoję, nie wiem czy nie na wyrost... Mam taki sam silnik :kac:


Obrazek

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Silnik BXE Urwany korbowód

Post autor: Haki » śr kwie 25, 2012 00:10

http://www.auto-conrad.pl/Forum/phpBB-3 ... f=3&t=3359" onclick="window.open(this.href);return false;

zdarza się to wszędzie i w każdej marce ,,, zależy jak kto dba o motor ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
mrp
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 16:47

Silnik BXE Urwany korbowód

Post autor: mrp » śr kwie 25, 2012 06:18

Tylko dlaczego to dzieje sie właśnie w BXE? W większości przypadków przyczyną była urwana śruba. Czy ktoś z Was wymieniał profilaktycznie te śruby? Mogę przecież dbać o motor (tak zresztą robię), a i tak może mnie spotkać wymiana całego silnika z powodu urwania się śruby... :shock: Tym bardziej, że nie wiem jak poprzedni właściciel dbał o silnik...


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości