Uszczelnienie i mocowanie rury kolektorowej z kolektorem

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MagnuuM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 15:28
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Uszczelnienie i mocowanie rury kolektorowej z kolektorem

Post autor: MagnuuM » czw paź 18, 2012 21:11

Witam. Niedawno wymieniałem uszczelkę pod głowicą i regenerowałem całą głowicę w silniku 1.8 RP wszystko przebiegło bez problemu i jakichkolwiek komplikacji lecz co mnie ździwiło to to, że poległem na zamontowaniu wydechu do kolektora :O A więc tak udało mi się to raz zamontować lecz były przedmuchy z każdej możliwej strony łączenia i dodatkowo objemy były dość luźne, a przy rozbieraniu musiałem się sporo namęczyć aby to zdjąć. Tak więc zdjąłem to wszystko kupiłem nowy pierścień i pastę do uszczelniania i przy montażu okazało się, że za żadne skarby nie potrafię założyć obejmy pod kolektorem na dodatek jest bardzo utrudniony dostęp od góry nie ma w cale, a od dołu jest, ale też nie ma dużo miejsca, podpierałem wszystko lewarkiem kombinowałem z łańcuszkiem żeby jakoś tą obejmę naciągnąć i ni hu hu nie da rady. W końcu podparłem wszystko na sztywno lewarkiem żeby sprawdzić czy nie ma przedmuchu i nadal jest. Nie mam już więcej pomysłów co z tym fantem zrobić. Może ktoś z was już to kiedyś robił i ma jakiś sposób żeby to założyć i przy okazji nie poodzierać sobie wszystkich palców :)



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Uszczelnienie i mocowanie rury kolektorowej z kolektorem

Post autor: Michał_1977 » pt paź 19, 2012 06:16

MagnuuM, w tych klamrach są otwory.Są one po to,żeby włożyć jakiś sztywny,mocny śrubokręt i metodą na dźwignię ciągniesz klamrę do góry i zakładasz.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
MagnuuM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 15:28
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Uszczelnienie i mocowanie rury kolektorowej z kolektorem

Post autor: MagnuuM » pt paź 19, 2012 09:38

Mhm To właśnie tak robiłem lecz jednak to jest silniejsze ode mnie dzisiaj załatwię normalny nie przeciekający lewarek hydrauliczny i spróbuję jeszcze raz.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Uszczelnienie i mocowanie rury kolektorowej z kolektorem

Post autor: jhosef » pt paź 19, 2012 10:03

Michał_1977 pisze:MagnuuM, w tych klamrach są otwory.Są one po to,żeby włożyć jakiś sztywny,mocny śrubokręt i metodą na dźwignię ciągniesz klamrę do góry i zakładasz.
Wg mojej teori są ode raczej do specjalnego narzędzia :bigok: . Rozpiera ono te klamry, znacznie ułatwia to montaż. Ale jak sie nie ma to trzeba metoda siłową.
Jak nie miałem tego narzędzia to rozciągałem w imadle i zapierałem jakąś śrubę w środku. Później trzeba było ją wybić. Dawało radę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości