Ustawienie rozrządu - przestawiony

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

fujimoto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt maja 22, 2012 13:11
Lokalizacja: Gdynia

Ustawienie rozrządu - przestawiony

Post autor: fujimoto » czw lis 01, 2012 22:10

Cześć,
dzisiaj sprawdzałem ustawienia znaków w moim Golfie 1.6 ABU ( monowtrysk, pompa wody, nie ma napinaczy).

Gdy Górny znak jest w dobrej pozycji na dole widać że rozrząd jest przestawiony o dokładnie całą szerokość tego "okienka".
Czytam wszystkie wątki o ustawieniu rozrządu i nie mogę doszukać się dokładnej instrukcji jak to przestawić tak by się zgrywały wszystkie znaki ze sobą.
Auto muli.

Jak to zrobić?


pozdrówka
Fujimoto.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Ustawienie rozrządu - przestawiony

Post autor: Paweł Marek » pt lis 02, 2012 00:40

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=242649" onclick="window.open(this.href);return false; nie bardzo rozumiem, przecież tu jest najprostszy rozrząd do ustawienia bo tylko dwa kółka do zgrania, prościej być nie może. Jeśli powyższy temat ci nie pomoże to google grafika pokazują setki rysunków tylko wpisz typ silnika w zapytaniu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

fujimoto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: wt maja 22, 2012 13:11
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ustawienie rozrządu - przestawiony

Post autor: fujimoto » pt lis 02, 2012 00:57

Paweł Marek pisze:http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=242649 nie bardzo rozumiem, przecież tu jest najprostszy rozrząd do ustawienia bo tylko dwa kółka do zgrania, prościej być nie może. Jeśli powyższy temat ci nie pomoże to google grafika pokazują setki rysunków tylko wpisz typ silnika w zapytaniu.
Ten post wyjaśnia jak sprawdzić czy znaki się zgrywają.. u mnie się nie zgrywają.. moje pytanie to co dalej.. z tym zrobić .. w jakiej kolejności co odkręcić, przekręcić i poskręcać by się zgrywały


pozdrówka
Fujimoto.

Awatar użytkownika
paxstor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 15:26

Ustawienie rozrządu - przestawiony

Post autor: paxstor » pt lis 02, 2012 01:45

fujimoto, ustaw znak na wale ze znakiem na obudowie - poluzuj pompę wody - zdejmij pasek z wałka rozrządu - ustaw znak na wałku ze znakiem na obudowie - załóż pasek - naciągnij - dokręć pompę wody - załóż obudowę :jezor:


Obrazek

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9227
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Ustawienie rozrządu - przestawiony

Post autor: wesol » pt lis 02, 2012 07:40

wykrec swiece by łątwiej silnikiem bylo krecic. Ustaw wal korbowy idealnie na znaku ( to bardzo wazne by bylo idealnie bo to kolo dolne ma mniejsza srednice o polowe wiec lekka pmylka to tak ajak duza pomylka na gornym kole). po ustawieniu dolu, ustaw walek rozrzadu na zanku. Załóż pasek i naciagnij pompą. Zaklec walem 720 stopni czyli dwa obroty i kontrola znaków. Jesli masz watpliowsc co do ustawienia to sie nie czaj tylko powtroka. Jesli nie jestes pewny to na prawie 100% jest zle ustawione- wierz mi.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości