Piszczący pasek klinowy

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotreldiablo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: sob lip 11, 2009 22:16
Lokalizacja: Włocławek

Piszczący pasek klinowy

Post autor: piotreldiablo » ndz mar 24, 2013 21:01

Witam, mam śmieszne pytanie wiem. Poprzednio miałem auto z paskiem klinowym naciąganym alternatorem i spoko. Teraz mam bore TDI i piszczy mi pasek przy włączonych światłach, bez mniej i przy przyśpieszaniu. Tu jest jakiś napinacz, jak napiąć ten pasek żeby nie piszczał ? Pasek ma ok rowki i nie pokazuje zużycia. Łożyska pryskane wd40 i bez polepszenia.


PIOTR

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Piszczący pasek klinowy

Post autor: Qto » ndz mar 24, 2013 21:28

piotreldiablo pisze:jak napiąć ten pasek żeby nie piszczał ?
Pytanie czy piszczy bo źle napięty czy piszczy bo tak mu się podoba. W pierwszym przypadku wymiana napinacza, w drugim paska.



gkliszcz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sie 22, 2010 20:44
Lokalizacja: LWL

Piszczący pasek klinowy

Post autor: gkliszcz » ndz mar 24, 2013 21:34

Ten napinacza się nie reguluje, piszczeć może jego rolka, ewentualnie napinacz może skakać po pasku i piszczeć z powodu padniętego koła alternatora. zerknij czy napinacz chodzi normalnie po pasku czy nie ma wibracji.


Passat vr5 2.3 AZX 170ps

ALBINERO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr mar 27, 2013 13:29

Piszczący pasek klinowy

Post autor: ALBINERO » śr mar 27, 2013 14:15

Proponowałbym na początek wymienić pasek , kup ori . Podróbki nawet nowe potrafią piszczeć. Przyjrzyj się napinaczowi podczas pracy silnika czy rolka nie skacze . Jeśli ma duże skoki to do wymiany . tutaj sam nic nie regulujesz (naciągasz ) .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości