Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: btard » śr sty 23, 2013 13:59

MattiSieradz, brałem w ASO, numer części 036 115 302 N - zapłaciłem 80,23zł, czas oczekiwania 24h :bajer:



yzf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr lip 25, 2012 22:23
Lokalizacja: Rybnik

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: yzf » czw sty 24, 2013 00:47

Uf ... Właśnie przeczytałem cały temat od deski do deski :hmm: 1 godzina :hmm:

Zastosowałem paten ale bez butelki, wężyk skierowany na dół (mam nadzieje że nie zamarznie z dołu - jest tak 2 cm nad hokejem zderzaka).

Obrazek

Napiszcie jeszcze czy takie 6 mm odpowietrzenie w silniku przez korek mu nie zaszkodzi, bo ten patent gdzie wężyk idzie do filtra powietrza daje mi do myślenia tez bardzo mocno... bo skoro jedni mają 80-100 ml wody w butelce to inni mają tyle wody w filtrze :otepienie: ? Niby vw stosowało korek z odpowietrzeniem ale to raptem dziurka 2mm.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/053 ... 4974d.html" onclick="window.open(this.href);return false;

W silnikach o oznaczeniu axp był montowany tylko podgrzewacz węża co idzie do filtra powietrza. Mimo wszystko i tak mi odma zamarzła w grudniu 2012 ...

Będę kontrolował stan wężyka odmy, rurki w górnej pokrywie filtra powietrza i korka. Czekam na mrozy powyżej -15 :hmm:



Awatar użytkownika
blyskawica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn sie 06, 2012 10:50
Lokalizacja: Rybnik

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: blyskawica » pt sty 25, 2013 17:31

Tez bym sie obawiala, ze takie odpowietrzenie moze bardziej zaszkodzic silnikowi niz pomoc. :?


Grunt to mieć marzenia , podstawa to je realizować !

Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: btard » pt sty 25, 2013 18:49

blyskawica, nie zaszkodzi bardziej niż jazda bez oleju :los2:



Awatar użytkownika
Tomaszek21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn paź 08, 2012 18:14
Lokalizacja: Łódź

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Tomaszek21 » pt lut 01, 2013 21:31

A ja miesiąc temu przewierciłem korek i mam święty spokój. Mróz -20 a mój golfik robił dystanse po 2-3km i olej wogóle nie wywala. Zażegnałem problem, na wiosne musze go tylko umyć pod maską bo jest troche oleju jak mi na początku zimy wywaliło bagnetem:)


A gdyby on jeździł na powietrze. . .

Awatar użytkownika
Golf_Ekipa
GOLF BANDA
GOLF BANDA
Posty: 665
Rejestracja: wt maja 26, 2009 22:02
Lokalizacja: kraina KRA

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Golf_Ekipa » sob lut 02, 2013 18:34

Dokładnie też mam silnik 1,4 16V AXP i również jest podgrzewacz seryjny na wężu, który nic nie daje. Pierwszy raz wywaliło mi olej w tamtym roku pod koniec Stycznia, drugi raz jakieś 2 tyg. temu jak opisywałem zresztą w temacie. Autem jeżdzę 5 rok, co ciekawe do Stycznia tamtego roku nie wywaliło ani razu za mojej kadencji, a nie wierzę że syf się wolniej zbierał przez 4 lata niż przez rok.
Też muszę kupić przejściówkę pod korek i robię patent ;) :). Na lato pościągam i znowu na kolejną zimę założę ;) :).

Ps. Wywaliło oczywiście nie kapkę a 3 litry oleju... Hehe dbajmy panowie o te 1.4 żeby zrobił grubo ponad "czysta" i bo się da ;)


VW GOLF MK IV

yzf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr lip 25, 2012 22:23
Lokalizacja: Rybnik

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: yzf » sob lut 02, 2013 20:28

śmigam sobie z adapterem i w wężu odmy jest piękna sytuacja :okej: :

Obrazek



Rychuuu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 14, 2013 17:23

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Rychuuu » czw mar 14, 2013 18:30

Witam Was wszystkie serdecznie, po raz pierwszy na forum :)

Mam do Was pytanie, do czego służy w odmie plastikowa zaślepka/zatyczka znajdująca się w górnej części odmy w miejscu gdzie zakładana jest rura która idzie do filtra powietrza?

Pytam się pod kątem jej konieczności w tym układzie bo dzisiaj przy czyszczeniu połamała mi się część jednej z łopatek.

Dzięki za odpowiedzi.



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Waqa » pn kwie 01, 2013 18:51

Rychuuu pisze:Witam Was wszystkie serdecznie, po raz pierwszy na forum :)

Mam do Was pytanie, do czego służy w odmie plastikowa zaślepka/zatyczka znajdująca się w górnej części odmy w miejscu gdzie zakładana jest rura która idzie do filtra powietrza?

Pytam się pod kątem jej konieczności w tym układzie bo dzisiaj przy czyszczeniu połamała mi się część jednej z łopatek.

Dzięki za odpowiedzi.
jesli dobrze zrozumialem chodzi Ci o zabezpieczenie króćca węża. jest to dość specyficzny element odmy (lubi pękać). Przyznam sie, że jeszcze nigdy tego króćca nie demontowałem, a AKQ jeżdżę już coś ponad 4lata. :hmm:



dalip1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt wrz 21, 2012 09:33
Lokalizacja: Łańcut - Okolice

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: dalip1 » sob paź 05, 2013 16:48

To mój pierwszy post w tym temacie więc na początek witam wszystkich drążących temat zamarzającej odmy :-)

Mam pytanie do kolegi stonefree i do wszystkich którzy mają zainstalowane odpowietrzenie korka wlewu oleju.
Czy to się nadal sprawdza?
Zastanawiam się właśnie nad zamontowaniem takiego zestawu w moim AXP bo zeszłej zimy przy dużym mrozie (-15 stopni) odma mi 2 razy zamarzła. Na szczęście wywalało mi tylko od 0,5 do 1l oleju.
Mam jednak pewne obawy czy takie odpowietrzenie w jakiś sposób nie zaszkodzi silnikowi. Czy przez wężyk nie będzie dostawała się para wodna do wnętrza silnika?

Czy ktoś z forumowiczów ma zainstalowany korek wlewu z odpowietrzeniem? Nr: 030 103 485 AE. Może to być dodatkowe zabezpieczenie w przypadku zamarznięcia tej 6mm rurki?
Obrazek

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
igus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 14:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: igus » ndz paź 06, 2013 13:59

dalip1 pisze:To mój pierwszy post w tym temacie więc na początek witam wszystkich drążących temat zamarzającej odmy :-)

Zastanawiam się właśnie nad zamontowaniem takiego zestawu w moim AXP bo zeszłej zimy przy dużym mrozie (-15 stopni) odma mi 2 razy zamarzła. Na szczęście wywalało mi tylko od 0,5 do 1l oleju.
Mam jednak pewne obawy czy takie odpowietrzenie w jakiś sposób nie zaszkodzi silnikowi. Czy przez wężyk nie będzie dostawała się para wodna do wnętrza silnika?
Witam też mam golfa 2000 AXP to samo co u ciebie wywalał mi olej 0,5 - 1l. Dzięki temu miałem zapas oleju. Gdy już pora Jesienna lepiej czas się przygotować do zimy i dowiedziałem od mechanika który pracował w ASO VW i sam otworzył warsztat. Koszty podgrzewacza kosztuje 215zł plus 100zł robotnicza razem 315zł oraz ewentualnie 50zł coś tam jeszcze, jeśli będzie taka potrzeba. czy to nie kosmiczna cena? inni mówią ze nawet podgrzewaczy nie dają rady. Pytanie podostaje BRAĆ czy NIE BRAĆ podgrzewacz? A tak myślę jak samochody wytrzymują w krajach Skandynawski? na pewno mają golfy IV nie mówcie ze nie mają :chytry:
Pozdrawiam


Była III teraz IV będzie V
Tylko Volkswagen ;)

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: PinkFloyd » ndz paź 06, 2013 21:25

Wrzucają w skandynawii kolektor i podgrzewana odmy od BBY , podgrzewana jest puszka odmy a przewód od puszki jest karbowany i krotki aby podgrzane powietrze sie szybko nie schlodzilo i na dodatek robia odpowietrzenie glowicy



Awatar użytkownika
igus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 14:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: igus » ndz paź 06, 2013 22:02

a powiedzie mi skąd ubywa olej 0,5-1 litra? nie mówimy już o 1000km na 1litrach oleju. Czy jest możliwość podgrzewaną odmę od silnika BBY dołączyć do silnika AXP?


Była III teraz IV będzie V
Tylko Volkswagen ;)

Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Fafik258 » pn paź 07, 2013 08:09

igus pisze:a powiedzie mi skąd ubywa olej 0,5-1 litra?
Miejscem które stawia najmniejszy opór ciśnieniu jakie wytwarza się po zamarznięciu odmy. Zazwyczaj jest to bagnet.
igus pisze:Czy jest możliwość podgrzewaną odmę od silnika BBY dołączyć do silnika AXP?
Odpowiedź znajdziesz w tym temacie :hmm:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości