Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Jurek S.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 29, 2014 23:54

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Jurek S. » sob lut 01, 2014 15:19

Krotko zwięźle i na temat ,
czy rozwiązanie problemów z odmą ( podgrzewana puszka odmy wprowadzona pod przepustnicę w kolektorze ssącym ) jakie jest w BBY można zastosować w AUA
Zarazem pytanie do posiadaczy takiego rozwiązania jak BBY ,czy to się sprawdza i nie trzeba często czyścić odmy ( dwa razy do roku to opcja do przyjęcia !) ?
Bardzo proszę o odpowiedź .



tekosz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 21:07
Lokalizacja: Gdańsk

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: tekosz » pn lut 03, 2014 01:52

po przygodach z odmą zeszłego roku, obecnie prawie za każdym razem po odpaleniu silnika po prostu odkręcam korek oleju i *#cenzura#* czy 'psyka' ciśnienie - jak nie, to ruszam w trasę. a jak jest inaczej, to odkręcam odmę (od góry, w ~10 minut, bez zdejmowania obudowy filtra powietrza) i zabieram cały zestaw razem z wężem do domu na czyszczenie.
i w sumie w tym roku zdarzyło się to raz, ok. miesiąc temu kiedy nie było jeszcze tych wielkich mrozów (mieszkam w Gdańsku) i po czyszczeniu na razie jest ok (ostatnio przez prawie 2 tyg. były mrozy po -10 do -15). ale minusem tego rozwiązania jest to, że nie zna się dnia ani godziny.
co do podgrzewanego grzałką węża, to w 1.4 16V AKQ przy stosunkowo niewielkim mrozie, bo ok -3 stopni, syf zgromadzony w rurze odmy zamarzł mi dokładnie na prawie całym odcinku między grzałką, a puszką. więc jeśli ktoś chce w to inwestować, to nie polecam bo skutek mizerny.
i czytając wpisy, że prosty patent z rurką sprawdza się u kilku osób już długi czas, pewnie trzeba pomyśleć nad wdrożeniem tego rozwiązania.



tomko66
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt paź 07, 2011 13:12
Lokalizacja: Konin/Namysłów

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: tomko66 » wt lut 04, 2014 12:45

Witam! Też miałem problemy z zamarzającą odmą. W zeszłym tygodniu jednak nie było problemów. Jakiś czas temu czyściłem obudowę filtra powietrza. Rozebrałem rurkę, która jest wewnątrz, a połączona jest z wężem od odmy. Znajdująca się wewnątrz rurki taka gumowa membrana rozleciała się. Nie założyłem nowej. Zmontowałem wsio do kupy i zauważyłem, że autko dostało jakby mocy. Przy okazji było tam sporo majonezu. Zastanawiam się, czy za owe kłopoty z zamarzaniem winy nie ponosi także owa membrana. Moim zdaniem tak. Gromadzący się tam majonez zamarza i powietrze nie mając odpływu powoduje wywalenie oleju. Jeśli się mylę, to proszę o sprostowanie. Jeśli mam rację, to być może ten tekst przyda się innym. Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
blyskawica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn sie 06, 2012 10:50
Lokalizacja: Rybnik

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: blyskawica » wt lut 04, 2014 18:17

Trzy dni temu powędrowała w silnik, wyczyszczona i pachnaca odma. Po 72h i mrozie do -5 st. C przyszedl czas skontrolować dol silnika.
Zobserwowalam, ze dół odmy jest troszkę mokry od oleju ( tam, gdzie jest polaczenie plastikowej odmy) pomiędzy odma, a silnikiem nie bylo zadnych wyciekow.
Jest to mozliwe, ze mam nieszczelna odme ? Podczas zamarzniecia moglo ja rozerwac ? Dodam, ze podczas czyszczenia wizualnie byla ok. Mial KTOS taki przypadek ?


Grunt to mieć marzenia , podstawa to je realizować !

Jurek S.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 29, 2014 23:54

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Jurek S. » wt lut 04, 2014 18:41

Zrobiłem tydzień temu tak jak napisał tomko66 i też zauważyłem jakąś poprawę , obawiam się tylko że to może zaszkodzić przepustnicy - mam na myśli że szybciej się zabrudzi jednakże test mój nie jest wiarygodny mieszkam pod Wrocławiem a tu zrobiło się jakby wiosennie .

Ciekawi mnie fakt czy rozwiązanie z BBY to znaczy : podgrzewana puszka odmy -nie rurka - wprowadzona do kolektora ssącego pod przepustnicą się sprawdza podobno poprawa wadliwej odmy na tym polegała .
Jeżeli jest ktoś kto tak ma bardzo proszę o informacje jak to się sprawuje ?
Mam zamiar zrobić coś takiego w moim AUA , myślę że wprowadzenie odmy pod przepustnicę ma zalety : nie brudzi przepustnicy , wysysa odmę z wszelkich oparów .
Nie jestem tego pewien są to tylko moje przepuszczenia że takie rozwiązanie może być dobre !
Najlepiej jak wypowie się ktoś kto tak ma !
Pozdrawiam !



tomko66
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pt paź 07, 2011 13:12
Lokalizacja: Konin/Namysłów

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: tomko66 » śr lut 05, 2014 21:48

Jurek S. Też się zastanawiam nad takim rozwiązaniem. Ale co z syfem, który może się dostać do silnika? A może zastosuję jakieś inne rozwiązanie.



yzf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr lip 25, 2012 22:23
Lokalizacja: Rybnik

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: yzf » śr lut 05, 2014 22:32

Byłem w ASO dzisiaj ! Nie wiedzą jak zapobiec tej usterce :banghead: żenada ... Chciałem dać auto nawet do serwisu, ale nikt nie dawał 100%, że sytuacją się nie powtórzy :banghead:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Za ten komplet zapłaciłem 27 PLN tj. uszczelka okrągła, w kształcie D oraz śruby komplet na imbus 5.

Odma o oznaczeniu 036 103 464 AH to odma od silnika BCA a nie BBY :bajer:

Znacie różnice pamiędzy tą odmą od bby a bca ? Zauważyłem w etce, że wąż w bca jest inny coś jeszcze ?



Jurek S.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 29, 2014 23:54

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Jurek S. » śr lut 05, 2014 22:54

tomko66 Skoro takie rozwiązanie jest w BBY to najlepiej było by aby ktoś się z tym zainstalowanym rozwiązaniem wypowiedział.
Sądzę że skoro tak rozwiązał producent ów problem to chyba inżynierowie sprawdzili efektywność tego rozwiązania ,
a na marginesie :
obecne wprowadzenie odmy do filtra powietrza przedłużone wewnątrz obudowy filtra rurką wprost do przepustnicy ( w AUA ) wydaje mnie się bardziej szkodliwe przynajmniej dla przepustnicy .
Wprowadzenie pod przepustnicę eliminuje zwiększenie ilości zabrudzeń przepustnicy ... ,
reasumując czy przez przepustnicę czy nie to co ma się dostać dalej i tak się dostanie ,
Jak wcześniej pisałem zakupiłem już taką odmę z podgrzewaczem puszki (84 zł. z kurierem ) założyłem i ... i zaczęło się zbierać zbyt dużo mazi w butelce do której jest doprowadzona dodatkowa odma z głowicy !
więc powróciłem do oryginału , po czytaniu na wielu forach o odmach z 1,4 16v doszedłem do wniosku że odma z podgrzewaczem musi być wprowadzona do kolektora ssącego pod przepustnicę .
Ma to dodatkowo wspomóc wysysanie z odmy oparów ! , konstrukcja tej z podgrzewaczem trochę się rożni od tej bez - ma jakby wąski kanał przy podgrzewaczu i dlatego chyba jest potrzebne " wspomaganie " w postaci podciśnienia z kolektora ssącego .

Wracając do tematu " gumki, membrany " w rurce obudowy do której podłączona jest odma - dziś sprawdziłem rurkę odmy i jest czysta , ale nie wiem czy to ma związek z tym , miałem dwa razy problem z rozruchem ciepłego silnika wcześniej tego nie było , jutro zajrzę do przepustnicy , ostatnio jak tam zaglądałem była czysta ! zobaczę i napiszę jaki jest jej stan !



JG39
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt sty 31, 2014 14:14

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: JG39 » czw lut 06, 2014 01:45

Zima w odwcie a mojemu koledze w AXP dzisiaj kontrolka oleju daje znaki. :-x .Wywaliło prawie cały olej bagnetem.Odma czyszczona 2tyg.temu z podgrzewaczem montowanym w orginale :banghead: .Powrót do domu bez korka po uprzednim dolaniu oleju i kolejna zamówiona podkładka pod korek z odpowietrzeniem do butelki. :D Ale to jest badziew :rozpacz:



Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: btard » czw lut 06, 2014 12:51

JG39, jak trwoga to do wężyka i butelki :rotfl:



Jurek S.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 29, 2014 23:54

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Jurek S. » czw lut 06, 2014 20:41

JG39 pisze:Zima w odwcie a mojemu koledze w AXP dzisiaj kontrolka oleju daje znaki. :-x .Wywaliło prawie cały olej bagnetem.Odma czyszczona 2tyg.temu z podgrzewaczem montowanym w orginale :banghead: .Powrót do domu bez korka po uprzednim dolaniu oleju i kolejna zamówiona podkładka pod korek z odpowietrzeniem do butelki. :D Ale to jest badziew :rozpacz:
"JG39" Czy ten podgrzewacz jest w puszce odmy , czy tylko na rurce ?
i czy odma jest wprowadzona pod przepustnicę w kolektor ssący ?
"JG39" jak możesz to sprawdź jakie jest zamontowane rozwiązanie i proszę o rzetelną odpowiedź , z góry dziękuje !
Pozdrawiam !



Jurek S.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 29, 2014 23:54

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Jurek S. » czw lut 06, 2014 20:48

" tomko66" dziś sprawdziłem przepustnicę i szczerze nie widziałem tam większych zmian a rzekł bym że nawet jest tak jak i przed tygodniem ,
rurka i separator lekko z mazia w niewielkim stopniu jeżeli możną tak to określić to " mgiełka " a jak jest u Ciebie " tomko66 "?



JG39
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt sty 31, 2014 14:14

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: JG39 » czw lut 06, 2014 21:42

Jurek S. pisze:
JG39 pisze:Zima w odwcie a mojemu koledze w AXP dzisiaj kontrolka oleju daje znaki. :-x .Wywaliło prawie cały olej bagnetem.Odma czyszczona 2tyg.temu z podgrzewaczem montowanym w orginale :banghead: .Powrót do domu bez korka po uprzednim dolaniu oleju i kolejna zamówiona podkładka pod korek z odpowietrzeniem do butelki. :D Ale to jest badziew :rozpacz:
"JG39" Czy ten podgrzewacz jest w puszce odmy , czy tylko na rurce ?
i czy odma jest wprowadzona pod przepustnicę w kolektor ssący ?
"JG39" jak możesz to sprawdź jakie jest zamontowane rozwiązanie i proszę o rzetelną odpowiedź , z góry dziękuje !
Pozdrawiam !
W chwili obecnej nie mogę zerknąć.Będzie kolega w moim garażu w środę to zerknę i odpiszę.Na 100% ma podgrzewacz na rurce(puszki nie pamiętam)odma idzie do filtra powietrza tak jak w większości 1.4 16V.A jeżeli pytasz się o to rozwiązanie z podgrzewaną puszką i odmą pod przepustnicę to powiem że takie rozwiązanie widziałem w AUDI z lpg.Nie pamiętam oznaczeń silnika ale skończyło się remontem dołu silnika po podobnej przygodzie jednego gościa.Wywaliło olej kontrolka zaczeła mrygać zjechał z drogi 100m. :grrr:(obok mojego domu).Tak więc to rozwiązanie jest też zawodne.Z mojego doświadczenia wiem że masełko występuje nagminnie w silnikach z lpg i nie zna się dnia i godz.Same te podkładki do VW 036115302N dostępne są tylko w Niemczech i czeka się na sprowadzenie do 5dni roboczych-takie to popularne.LPG =podkładka.Golf III 1,6 ABU ma podobnie,AEE problem co zima.Oleje różne markowe 10w 40 -5w40.Więc jeśli ktoś twierdzi że u niego jest OK to pewnie jeździ tylko na benzynie i ma podgrzewacz puszki i pod przepustnicę.



Jurek S.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 29, 2014 23:54

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Jurek S. » czw lut 06, 2014 23:20

" JG39" Coś w tym jest co piszesz , lpg na pewno potęguje wilgoć w silniku i tu nie ma o czym dyskutować , jeśli chodzi o podgrzewacz odmy na rurce - to gdzieś przeczytałem że krótki czas serwis skody to montował na gwarancji ale jak problem powracał a klient był " uparty " to przerabiali na wersje z podgrzewaczem puszki wprowadzonym pod przepustnice .

Tak jak piszesz pewności 100 % niema ale podobno w tym rozwiązaniu z BBY ( odma z podgrzewaną puszką z wprowadzeniem do kolektora ssącego) czyszczenie odmy odbywa się dwa razy w sezonie dla mnie zajeb....e - to by była rewelacja w porównaniu z opcją co tygodniową ( każda sobota ) :banghead: .http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... &p=6424038#" onclick="window.open(this.href);return false;
Doszedłem do wprawy czyszczę to w 15 minut : demontaż , czyszczenie , montaż - bez kanału , ale to jest jakieś chore żeby " grzebać " przy aucie non stop to samo -
ży...ć -
się od tego chce !



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości