Olej z osłony przegubu wewnętrznego

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tom33k
...
...
Posty: 1407
Rejestracja: pn lip 26, 2010 15:55
Lokalizacja: Stare Pole/Malbork

Olej z osłony przegubu wewnętrznego

Post autor: tom33k » pn mar 03, 2014 18:12

Witam mam nietypowy problem od dłuższego czasu dość mocno spod osłony (gumy) przegubu wewnętrznego od krótkiej półosi leci olej zaznaczam że nie jest to smar tylko normalny olej, jak to możliwe co mogło się stać ? możliwe że flansza jest uszkodzona i leci olej ze skrzyni na przegub a potem przez osłone wylatuje ? Skrzynia 4T .



Awatar użytkownika
tomek mk2 BDE
sex cylinder
sex cylinder
Posty: 527
Rejestracja: śr cze 16, 2010 22:06
Lokalizacja: Głomno

Olej z osłony przegubu wewnętrznego

Post autor: tomek mk2 BDE » pn mar 03, 2014 19:16

Uszkodzona została zaślepka flanszyObrazek
zaznaczona czerwoną strzałką na foto. Trzeba odkręcić przegub i wymienić zaślepkę z tym że nie jestem pewien czy takie zaślepki występują osobno czy nie trzeba kupić zestawu naprawczego ale to już sobie sprawdzisz. Pozdro



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Olej z osłony przegubu wewnętrznego

Post autor: Paweł Marek » wt mar 04, 2014 00:56

kiedyś kupowałem jakieś 10 lat temu do mk2, powinny być bez problemu. Pamiętaj potem o kontroli poziomu oleju w skrzyni i nowym smarze do przegubu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
tom33k
...
...
Posty: 1407
Rejestracja: pn lip 26, 2010 15:55
Lokalizacja: Stare Pole/Malbork

Olej z osłony przegubu wewnętrznego

Post autor: tom33k » sob mar 08, 2014 19:04

Faktycznie była uszkodzona ta zaślepka i przez nią leciał olej, dzisiaj ogarnąłem już temat . Kupiłem cały zestaw za 15 zł bo jak pytałem o sama zaślepke patrzyli na mnie jak na wariata. Olej dolany, smar uzupełniony. Ogólnie wyglądało jakby półos uszkodziła zaślepke nie wiem jak to możliwe . Temat można usunąć pozdrawiam :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości