Ubywa płynu chłodniczego VW Bora

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Ubywa płynu chłodniczego VW Bora

Post autor: riccardoa » pn sty 12, 2015 16:37

daro2 pisze:Dobra wymienię korek koszt niewielki ale co w tym korku może się zepsuć?
Zaworek upuszczający nadmiar ciśnienia?



adam1.9tdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn kwie 08, 2013 18:27

Ubywa płynu chłodniczego VW Bora

Post autor: adam1.9tdi » czw sty 22, 2015 01:07

ja mam znowu taki dziwny objaw (dziwny dla mnie): zasysa mi płyn chłodniczy w zbiorniku wyrównawczym. Dzisiaj odpalałem i miałem czerwona kontrolkę od temp płynu. Wiec otwieram maskę i sprawdzam co z tym płynem. Poziom płynu na minimum, wiec odkręcam korek, duży syk i płyn wraca do poziomu czyli na połowę zbiorniczka. Dzisiaj wieczorem, po zrobieniu 15km znowu sprawdzam i to samo tylko poziom nie zszedł na minimum ale troche mniej niz polowa. Po odkreceniu tez syk i płyn wyskoczył na odpowiedni stan.
To normalny objaw? Czy ma coś z uszczelka głowicy?



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Ubywa płynu chłodniczego VW Bora

Post autor: pironet » czw sty 22, 2015 18:46

płyn pod wpływem temp rozszerza sie i wytwarza ciśnienie.Pod wpływem ciśnienia rozszerzają się choćby przewody elastyczne a co za tym idzie zwiększa się objętość układu chodzenia więc poziom w zbiorniczku powinien trochę opaść.


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: Ubywa płynu chłodniczego VW Bora

Post autor: amatorek » czw sty 22, 2015 21:45

Płynu raczej powinno przybyć. :bajer:

adam1.9tdi w nakrętce zb. wyrów. jest otwór[odpowietrzenie]może jest zapchany.,stąd ten syk .



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

Ubywa płynu chłodniczego VW Bora

Post autor: Tomos15 » czw sty 22, 2015 22:08

Jak tak bulgocze po nocnym postoju to kolejny przypadek uszczelki pod głowicą :D Po nocy nie powinno być w ogóle ani grama syku.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

adam1.9tdi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn kwie 08, 2013 18:27

Re: Ubywa płynu chłodniczego VW Bora

Post autor: adam1.9tdi » pt sty 23, 2015 19:22

Tomos15 pisze:Jak tak bulgocze po nocnym postoju to kolejny przypadek uszczelki pod głowicą :D Po nocy nie powinno być w ogóle ani grama syku.
no własnie a jak go tak zassie to go trzyma póki nie odkręcę. Wiec to zassanie stad, że ssie mi płyn na tłok i wali go w wydech od razu? Bo oleju nie przybywa i mazi pod korkiem nie mam. Z tego co zauważyłem to przy mrozach mi ubyło ze 200ml. Przy temperaturach na plusie potrafi ubyć 100ml przez 600-800km przebiegu.
Gdzieś na dniach podjadę do znajomego mechanika na pomiar zawartości spalin i ciśnienia na tłokach.

Dziwne z tym robieniem podciśnienia, zazwyczaj wali kompresje w układ a u mnie odwrotnie wychodzi na to

edit dla potomnych: mój problem to jednak UPG. Na dwóch garach były minimalne przedmuchy. Głowica poszła do regeneracji (280zł) w tym uszczelniacze zaworowe, zawory ogólnie głowica zrobiona na 0. Przy okazji wymieniony tez kompletny rozrząd, obecny miał juz 90kkm nalatane wiec postanowilem wymienic. Gbyby nie wypalona uszczelka spokojnie bym zrobil jeszcze 30kkm. Przy okazji wyczyszczony syf na kolektorze ssącym, zaślepiony egr i odma puszczona pod silnik. Dużo syfu miałem w ssącym.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości