Szarpanie podczas jazdy

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

janusz_78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lut 04, 2008 23:47
Lokalizacja: oświęcim

Szarpanie podczas jazdy

Post autor: janusz_78 » pt mar 22, 2013 01:48

Witam mam problem z moim MK3. Parę dni temu podczas jazdy do pracy zaczęło szarpać autem i obroty skakać. W takim stanie ujechałem jeszcze parę km i było coraz gorzej w końcu zgasnął (poszła cewka). Wymieniłem ją i przy okazji kable wysokiego napięcia, przeczyściłem świece i było ok do dziś. Zrobiłem do tego czasu 450 km i problem powrócił szarpie a obrotomierz szaleje i trochę paliwem zaczęło paliwem śmierdzieć.
Dziękuje z góry za pomoc.



Awatar użytkownika
JaskoDZA
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pt gru 07, 2012 17:27
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie/Ciepłowody

Szarpanie podczas jazdy

Post autor: JaskoDZA » pt mar 22, 2013 16:26

może z pompką paliwa coś? Patrzyłeś czy nie ma żadnego wycieku? To że cawka wtedy się spaliła to mógł być przypadek(ale nie musiał) może auto paliwa nie dostaje tyle ile trzeba i szarpie. Ja bym sprawdził filtry czy którys nie blokuje przepływu paliwa :-)



janusz_78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lut 04, 2008 23:47
Lokalizacja: oświęcim

Re: Szarpanie podczas jazdy

Post autor: janusz_78 » sob mar 23, 2013 00:36

Miałem raz problemy z pompą paliwową, ale objawy miałem takie że gasną często. Potem wymieniłem na nową.(to było już parę lat temu) Ale co z obrotami że tak skaczą? Jechałem nim wczoraj i szarpało chyba że na trzecim biegu i 3000 obr. to było ok.
Sprawdzę jutro z rana i napisze.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Szarpanie podczas jazdy

Post autor: Paweł Marek » sob mar 23, 2013 00:58

jeśli obrotomierz skacze mimo że obroty silnika są w miarę stałe do zepsuł się czujnik halla w aparacie zapłonowym albo jego okablowanie. O ile masz silnik jak w profilu, bo jeśli inny i ma czujnik położenia wału - to ten czujnik pada.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

janusz_78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lut 04, 2008 23:47
Lokalizacja: oświęcim

Szarpanie podczas jazdy

Post autor: janusz_78 » sob mar 23, 2013 01:13

Silnik posiadam taki jak w profilu.
Obroty skaczą np. 1000 do 2000 szybko, a silni w tym momencie szarpie



Awatar użytkownika
GutekMK2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 29, 2013 22:32

Szarpanie podczas jazdy

Post autor: GutekMK2 » sob mar 23, 2013 10:24

Jeżeli jeździłeś na rezerwie,to możliwe,że pompka paliwa ściągneła syf i zawalił się filtr paliwa.Taka jest moja sugestia;)



janusz_78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lut 04, 2008 23:47
Lokalizacja: oświęcim

Szarpanie podczas jazdy

Post autor: janusz_78 » ndz mar 24, 2013 18:58

A więc tak sprawdziłem wszystko jeszcze raz.
Czyli kable, świece, kopułkę, ładowanie,wyczyściłem silniczek krokowy i przepustnice.
Wymieniłem filtr paliwa, powietrza, czujnik Hella.
Pojechałem na komputer - zero błędów.
Autem dalej szarpie :banghead: mam dość
Jeszcze myślę o sprawdzeniu ciśnienia paliwa ale nie mam gdzie (chyba że jakiś domowy sposób ktoś zna)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Szarpanie podczas jazdy

Post autor: Paweł Marek » pn mar 25, 2013 00:29

Powtarzam. Jeśli jedziesz ze stałą szybkością i sprzęgła nie wciskasz to mimo że poszarpuje rzeczywiste obroty silnika nie mogą skakać w dużym zakresie, jeśli w takiej sytuacji obrotomierz mocno skacze to szwankuje czujnik halla, a jeśli nie on bo wymieniłeś to jego okablowanie albo rzadko sterownik silnika.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Szarpanie podczas jazdy

Post autor: rysiektr » śr mar 27, 2013 15:06

Kolega miał ostatnio podobnie w mk3, winny był hall.
Wymień halla albo od razu cały aparat zapłonowy kup używany i podmień.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

BOBI21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 28, 2012 01:30

Szarpanie podczas jazdy

Post autor: BOBI21 » ndz mar 31, 2013 02:08

SPRÓBUJ POKRĘCIĆ APARATEM ZAPŁONOWYM MOŻE PRZESKOCZYŁ NA ZĘBACH ROZRZĄDU .PRZEWAŻNIE PRZY PRZYSPIESZONYM ZA MOCNO ZAPŁONIE SZARPIE. A JAK Z MOCĄ WYGLĄDA?



janusz_78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lut 04, 2008 23:47
Lokalizacja: oświęcim

Szarpanie podczas jazdy

Post autor: janusz_78 » pn kwie 01, 2013 13:45

Na początku jest tak zwana dura a potem idzie. Rozrząd sprawdzałem i aparat też. Nie podoba mi się że śmierdzi paliwem.(czasem)



MAW68
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt lis 29, 2005 14:09
Lokalizacja: Lublin

Szarpanie podczas jazdy

Post autor: MAW68 » sob maja 18, 2013 11:41

W moim aucie mam podobny problem (1.6 AEA B+G). Dodatkowym czynnikiem było zalewanie silnika i śmierdziało paliwem. Wymieniłem sondę lambda. Była bardzo okopcona, a VAG pokazywał zwarcie do masy. Zalewanie ustało. Niestety czuje się w czasie spokojnego dodawania gazu takie poszarpywanie... Wymieniłem świece, kable, podstawę wtrysku, palec rozdzielacza, kopułkę, czujnik temperatury cieczy chłodzącej i jakiś czas temu pompę paliwa (bo stara padła). No i nowa sonda lambda. A rebus pozostał. Poszarpuje dalej. Jest to bardzo frustrujące bo w tym aucie nie ma zbyt dużo elektroniki... A ja nie mam kasy na wymienianie kolejnych podzespołów. Samochód więc stoi sobie na parkingu i z kawalerii przeszedłem do piechoty ;-\. Mam nadzieję, że Tobie uda się zwalczyć problem. Powodzenia!


Pozdrawiam
Marek W.

elAntonio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt lis 13, 2012 21:02

Re: Szarpanie podczas jazdy

Post autor: elAntonio » wt lut 24, 2015 22:44

Paweł Marek pisze:Powtarzam. Jeśli jedziesz ze stałą szybkością i sprzęgła nie wciskasz to mimo że poszarpuje rzeczywiste obroty silnika nie mogą skakać w dużym zakresie, jeśli w takiej sytuacji obrotomierz mocno skacze to szwankuje czujnik halla, a jeśli nie on bo wymieniłeś to jego okablowanie albo rzadko sterownik silnika.
Mam pytanie w temacie.
Golf MK3
a jeśli szarpie po odciśnięciu sprzędła.
czasami podczas zmiany z 1 na 2 bieg

kopułka kable, swiece, filtry, gaźnik (silniczek krokowy) oraz rozrusznik wymieniłem w listopadzie.

Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości