Czy to uszkodzona głowica czy termostat ?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Czy to uszkodzona głowica czy termostat ?

Post autor: bioly05011 » pt lis 27, 2015 16:49

kolego sprawdź bezpieczniki na aku tak by dobrze łączyły jak nie łączą tak sie dzieje nie ważne że sprawny nie spalony,ma dobrze łączyć,możesz sprawdzić również kostkę przy pompie,jak również vagiem abs zdiagnozować jak czytają czujniki...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Czy to uszkodzona głowica czy termostat ?

Post autor: Eyk88 » pt lis 27, 2015 18:32

Jaki dokładnie błąd wywala sprawdź. Mi też kiedyś pompę wywaliło, był problem ze skasowaniem błędu ale udało się za którymś razem i nie wróciło :)



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Czy to uszkodzona głowica czy termostat ?

Post autor: Sztomel » sob lis 28, 2015 22:30

Skoro chcesz porady w kwestii również ABS to bez odczytu błędu się nie obędzie. Też mam problem z czujnikiem ABS'u (prawy tył) i również w identycznym temacie podałem swoje błędy i podejrzenia i czekam na relację kolegi. Oczywiście mógłbym się zabrać od razu za demontaż tylnego prawego koła i tarczy hamulcowej (bo inaczej się do nich nie dostanę by sprawdzić czy nie są zawalone opiłkami - a wszystko na to wskazuje - tym bardziej, że wymiana czujnika ABS wiąże się z jego trwałym uszkodzeniem). Nie jestem oblatany w każdym temacie więc chętnie też skorzystam z doświadczenia i porad kolegów w temacie czujników ABS'u. Nie mam nadmiaru kasy więc nie będę zaczynał naprawy od podmiany czujnika na nowy.
Z tego co opisujesz to na razie problemy z ubytkiem płynu chłodzącego Ci ustały ale zobaczymy z czasem. Wg. mnie masz lub miałeś problem z uszczelką głowicy a czy tak faktycznie jest lub było/będzie to czas pokaże - oby nie.


Obrazek

Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Czy to uszkodzona głowica czy termostat ?

Post autor: pironet » ndz lis 29, 2015 09:26

Jeśli łapie błąd po rozpędzeniu auta to ewidentnie uszkodzony czujnik któregoś koła.Pompa raczej jest ok.


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości