Golf IV - uciekający płyn chłodniczy

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
xREDZIx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pn lis 07, 2011 21:06
Lokalizacja: Mława; obecnie Gdansk

Golf IV - uciekający płyn chłodniczy

Post autor: xREDZIx » pn sty 20, 2014 00:06

ja tylko i wylacznie sylikon w sprayu nie pamietam marki ale ok 13 zl chyba a działa swietnie a co do parowania szyb to polecam smieszna ale dobrą metode która mi bardzo sie przydała konkretnie : sciereczka szampon do włosów troche go nakładamy i wcieramy w szyby aż nie bedzie widoczny aha wszystkie szyby można tak robić tylko przednią nie bardzo bo w nocy światła innych aut bardzo przeszkadzają . Pozdro



Grechuta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 14:20

Golf IV - uciekający płyn chłodniczy

Post autor: Grechuta » pt sty 24, 2014 20:06

Niestety dzisiaj zapaliła się kontrolka od płynu chłodniczego, więc zbiorniczek nie był na 100% winny ;/
Szukamy dalej, chyba bez kanału się nie obędzie.



Damus899
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: sob kwie 20, 2013 13:39
Lokalizacja: Wielkopolska

Golf IV - uciekający płyn chłodniczy

Post autor: Damus899 » sob sty 25, 2014 22:48

Ja mam troche inne pytanie , u mnie akurat plyn trzyma stan. Ale jestem ciekaw jak jest u innych w Golfie zwlaszcza zima , jak szybko wam temperatura rosnie do 90 stopni?



Grechuta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 14:20

Golf IV - uciekający płyn chłodniczy

Post autor: Grechuta » ndz sty 26, 2014 03:43

Kwestia od 5 do 10 minut tak na oko od ruszenia (przynajmniej u mnie), jak chcesz to odliczę dokładnie czas bo o ~3:30 będę wyjeżdżał :)



Awatar użytkownika
xREDZIx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: pn lis 07, 2011 21:06
Lokalizacja: Mława; obecnie Gdansk

Golf IV - uciekający płyn chłodniczy

Post autor: xREDZIx » ndz sty 26, 2014 15:14

wszystko zależy od stylu jazdy jesli doginasz ile fabryka dała to i w 5 do 7 min a jesli normalnie to do 15 min zależne też od mrozów a jak na luzie stoi to hu.. wie :hehe:
Do tego zależy czy benzyna czy diesel



Grechuta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 14:20

Golf IV - uciekający płyn chłodniczy

Post autor: Grechuta » sob lut 22, 2014 14:43

Dobra, mechanik stwierdził że to wina kolejnego zbiorniczka wyrównawczego, kupiliśmy nowy z nowym korkiem i podobno po testach ciśnieniowych nie cieknie, wszędzie sucho.
Zobaczymy co pokaże trasa i testy po mieście :)

Przy okazji poprosiłem o zrobienie przeglądu, to był zły pomysł bo w najbliższym czasie trzeba będzie zainwestować grubo ponad tysiaka, może nawet niecałe dwa, także chciałbym Was zapytać o producentów których warto brać pod uwagę przy zakupie części:
* Klocki i tarcze (Przód + Tył) - ATE chyba dominuje, zapytałem o Brembo to powiedział, że to już nie to samo co kilka lat temu i często piszczą.
* sinenbloki wahaczy poziome + pionowe, gumy stabilizatora, łączniki, poduszki + łożyska mcpersona
* sworznie wahaczy prawy + lewy
* poduszka skrzyni

Do tego muszę kupić w najbliższym czasie belkę zawieszenia przód (sanki) i osłonę podsilnikową :D

Jestem laikiem w tych sprawach, więc liczę na pomoc osób które wiedzą co i jak :)
Dzięki z góry!



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

Golf IV - uciekający płyn chłodniczy

Post autor: Tomos15 » sob lut 22, 2014 14:58

A jesteś pewien że to zbiorniczki są walnięte, a nie to że płyn wywala przelewem (tak rurka wychodząca z boku zbiorniczka)? Mi też płyn ucieka, wymieniłem korek. zbiorniczek, termostat i niestety uszczelka do roboty.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

Grechuta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 14:20

Golf IV - uciekający płyn chłodniczy

Post autor: Grechuta » sob lut 22, 2014 15:20

No właśnie nie, dlatego muszę pojeździć trochę i zobaczymy czy znów zaświeci się kontrolka, mechanik powiedział że to raczej nie uszczelka :)



Awatar użytkownika
Tomos15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 446
Rejestracja: pn sie 19, 2013 17:47
Lokalizacja: Oleśnica

Golf IV - uciekający płyn chłodniczy

Post autor: Tomos15 » sob lut 22, 2014 17:23

Na 90% ucieka Ci właśnie tamtędy, jeśli masz mokro pod samym zbiorniczkiem na podłużnicy. Robi się duże ciśnienie w układzie i wywala, to tego pewnie Ci się trochę pieni płyn.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 6#p6275086" onclick="window.open(this.href);return false; <---- Mój Borat

Grechuta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz sty 12, 2014 14:20

Golf IV - uciekający płyn chłodniczy

Post autor: Grechuta » sob lut 22, 2014 17:50

Płyn się nie pieni, więc to chyba dobrze, zobaczymy na dniach czy dalej kontrolka będzie męczyła.
Póki co proszę o pomoc w doborze odpowiednich części wymienionych wyżej :)



Awatar użytkownika
stafik0454
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: wt kwie 08, 2014 20:10

Re: Golf IV - uciekający płyn chłodniczy

Post autor: stafik0454 » wt sty 19, 2016 14:09

Mimo że temat już długo nie aktywny to może ktoś tutaj mi pomoże :)Otóż problem w moim golfie taki jak w temacie"wywalanie płynu przez zbiorniczek wyrownawczy".Co zauważyłem?Olej taki jak być powinien,plyn wywala od razu jak tylko pojawi się 140km/h jeśli jadę spokojnie 100km/h problemu nie ma,problemu pojawia się jak tylko wyjadę na autostradę...leje się po podłużnice-zresztą po całym spodzie auta :( Wymieniony zbiorniczek wyrownawczy wraz z korkiem na ori kupiony w VW w Holandii,wymieniona nagrzewnica.Zauważyłem jeszcze jedna rzecz,podczas jazdy po przejechaniu 20km conajmniej z włączonym nawiewiem ciepłego powietrza temperatura nigdy nie dojdzie mi do 90 stopni,po przejechaniu kilkunastu km jak postawie auto pod domem i dam nawiew na 4 to temperatura spada drastycznie w dół prawie o połowę wskaźnika.Auto to golf 4 1.9tdi 115km ajm.Jakieś rady? :)


https://m.facebook.com/VW-Golf-mk4-by-s ... 857185934/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Golf IV - uciekający płyn chłodniczy

Post autor: marcin7x5 » wt sty 19, 2016 14:35

Zbadaj płyn pod kątem obecności spalin w nim. Zachowanie podobne jak do uszkodzonej uszczelki pod głowica.



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Golf IV - uciekający płyn chłodniczy

Post autor: XV2 » śr sty 20, 2016 23:26

Czasami przecieka rurka metalowa jak zardzewiej lub z pompy wody widać jak z dolnego koła wycieka.


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

spawes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pt sty 22, 2016 23:33

Golf IV - uciekający płyn chłodniczy

Post autor: spawes » wt sty 26, 2016 17:48

u mnie w seacie też ubywało lekko płynu szukałem wszędzie i wszędzie niestety było sucho
po rozmowie ze znajomym dowiedziałem się że u niego w bmw też tak było no i pomogło ;) wystarczyło nie dokręcać do końca korka od zbiorniczka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości