Rozpadający się przegub wewnętrzny

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kapa13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: ndz sty 10, 2016 14:17
Lokalizacja: Limanowa

Rozpadający się przegub wewnętrzny

Post autor: Kapa13 » czw sty 28, 2016 16:30

Siema. Mam taki problem z przegubem wewnętrznym na lewej półosi (od strony kierowcy). Otóż w ostatnich 4-5 tygodniach wymieniłem go już cztery razy,\ pierwszy jakiś chinol a kolejne trzy markowe. Jeździłem z 2 miesiące na gwincie na średniej glebie (6cm wahaczem do ziemii) no i nagle przy pokonywaniu łuku w prawo przegub się rozpadł. Stwierdziłem że już z starości miał takie prawo więc włożyłem nowy. Po założeniu nowego przegubu zglebiłem sobie Bore 20mm niżej czyli miałem już 4cm wahaczem do ziemii. Zrobiłem z 500km i znowy zakręt w prawo pokonywany szybciej i się rozleciał. Założyłem następny przegub i po przejechaniu 3km od założenia znów na łuku w prawo przegub się rozwalił. Wymieniłem łapę pod skrzynią bo ta się rozpadła z myślą że zaprzestanie to niemal natychmiastowej destrukcji przegubów. Założyłem czwarty już przegub, który zaczął charakterystycznie się tłuc po jakimś czasie ale miałem to głęboko w czterech literach i tak jeździłem. Jadąc pod góre, zredukowałem bieg przed zakrętem w prawo i znowu przegub podziękował za współprace. Założyłem piąty przegub dwa dni temu, podniosłem auto 40mm w góre żeby półoś nie była pod takim kątem i na razie jeździ ale zauważyłem że dalej przy pokonywaniu łuków w prawo występują takie jakby wibracje przenoszone po całej 'budzie' auta. Tak też wibrowało przy poprzednich przegubach po czym te rozwalały się. Przy zakrętach w lewo nic się nie dzieje.

Ktoś miał może podobny problem lub wie co może załatwić sprawę? Nie chciałbym zostać zmuszony do włożenia seryjnej zawiechy z powodu ciągłego uszkadzania przegubów. Zastanawiam się czy nie dźwignąć silnika 2cm żeby półosie nie szły pod takim kątem.



Awatar użytkownika
rotkeh
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 504
Rejestracja: sob cze 13, 2009 13:34
Lokalizacja: Zamość/Grójec

Rozpadający się przegub wewnętrzny

Post autor: rotkeh » czw sty 28, 2016 21:47

Może ułożenie silnika na poduszkach trzeba skorygować. Albo zabezpieczenie przegubu zewnętrznego nie trzyma w efekcie przegub wewnętrzny przesuwa się za bardzo w kierunku do skrzyni biegów. Od sprawdzenia tego bym zaczął . Żeby taki przegub rozerwać to musi bieżna zewnętrzna mijać się z wewnętrzną a kulki znaleźć się na krawędzi obydwu bieżni, wtedy pęka pierścień i wypadają kulki.


Było 259Nm/112KM jest 308Nm /145KM Made in Daron7

Awatar użytkownika
Kapa13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: ndz sty 10, 2016 14:17
Lokalizacja: Limanowa

Rozpadający się przegub wewnętrzny

Post autor: Kapa13 » pt sty 29, 2016 20:18

Właśnie ułożenie silnika jest dobre a zabezpieczenie przegubu zewnętrznego trzyma. To sprawdzałem zaraz po rozwaleniu pierwszego albo drugiego przegubu :grrr:



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Rozpadający się przegub wewnętrzny

Post autor: matisim » pt sty 29, 2016 23:04

Auto nie dawno kupiłeś? Może pół oska jest za długa i rozpycha? Ja tak mam w mk3, poł oska na podniesionym ma luz taki normalny a po opuszczeniu na koła (zawiecha -80) ma tylko kilka mm luzu no i chcąc nie chcąc w ostrym zakręcie czuć wibracje a po czasie zaczyna stukać po koszyk pęka.

napisano ołówkiem Z1



Awatar użytkownika
Kapa13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: ndz sty 10, 2016 14:17
Lokalizacja: Limanowa

Rozpadający się przegub wewnętrzny

Post autor: Kapa13 » sob sty 30, 2016 00:52

Auto mam od początku lipca 2015. Na serii jest normalnie bo dzisiaj ją znowu włożyłem, na gwincie nawet podniesionym dosyć wysoko czuć te wibracje.
Macie jakiś sposób żeby to ogarnąć bo na wiosnę chcę porobionym autem wyjechać a nie wstretną kozą... :grrr: :grrr: :grrr:



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Rozpadający się przegub wewnętrzny

Post autor: grg474 » sob sty 30, 2016 21:42

wychodzi na to, że za krótka półoś - obniżając na zwieszeniu półoś przesuwa się z kierunku skrzyni i pewnikiem tu przyczyna


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Rozpadający się przegub wewnętrzny

Post autor: matisim » ndz sty 31, 2016 22:02

No dokładnie, obniżając przesuwa się do skrzyni więc- za długa :-) ale dziwne bo tu każdy obniżał auto i nie każdemu coś się działo z przegubami.

napisano ołówkiem Z1



Awatar użytkownika
Kapa13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: ndz sty 10, 2016 14:17
Lokalizacja: Limanowa

Rozpadający się przegub wewnętrzny

Post autor: Kapa13 » pn lut 01, 2016 18:35

Nikomu się tak te przeguby nie rozwalały przynajmniej ja się z nikim takim nie spotkałem. Strasznie to dziwne, zostaje jedynie skracanie półosi...



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Re: Rozpadający się przegub wewnętrzny

Post autor: matisim » pn lut 01, 2016 18:38

Musiałbyś zobaczyć jaka długość powinieneś mieć wg katalogu o ile da się to tak sprawdzić. A później pozostaje sprawdzić co masz

napisano ołówkiem Z1



Awatar użytkownika
Kapa13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 480
Rejestracja: ndz sty 10, 2016 14:17
Lokalizacja: Limanowa

Rozpadający się przegub wewnętrzny

Post autor: Kapa13 » pn lut 01, 2016 18:52

Nie wydaje mi się żeby ktoś zmieniał tutaj półoś a jeśli już żeby założył dłuższą niż powina być. Kupie drugą półoś, coś używanego i skróce własnymi metodami, jeśli wytrzyma to będzie a jeśli nie to wróci stara, ori półośka :)



Awatar użytkownika
deluxe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn mar 06, 2017 12:47
Lokalizacja: Lublin

Rozpadający się przegub wewnętrzny

Post autor: deluxe » pt mar 17, 2017 14:22

podepnę się pod ten temat, bo wydaje mi sie, że objawy mam podobne...

pacjent:
bora 2.0 apk
objawy:
tylko przy skręcie w lewo, np. po rondzie z delikatnie wcisniętym gazem, czuć wibracje i słychać "chrobotanie/płużenie" prawego przedniego koła
- łożysko koła wymienione, było podejrzenie zużycia/wady którejś z bieżni, ale wymiana nie pomogła
- przegub zewnętrzny wymieniony, też nie pomogło
- sworznie i tuleje w wahaczach świeże i zdrowe
- amortyzatory nowe

proszę o podpowiedzi i jeśli nie ten dział to o przeniesienie posta :)
pozdrawiam.


oficjalny profil boru :D http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=606927" onclick="window.open(this.href);return false;

piotrek233
Forum Master
Forum Master
Posty: 1177
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 19:09
Lokalizacja: Bielsko

Rozpadający się przegub wewnętrzny

Post autor: piotrek233 » pt mar 17, 2017 21:23

Przy wymianie amortyzator były wymieniane łożyska górę amortyzatora?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Rozpadający się przegub wewnętrzny

Post autor: marcin7x5 » sob mar 18, 2017 14:02

Sprawdź poduchę skrzyni biegów czy czasami nie przesuwa się cały napęd dociskając lub rozciągając przeguby.



Awatar użytkownika
deluxe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn mar 06, 2017 12:47
Lokalizacja: Lublin

Re: Rozpadający się przegub wewnętrzny

Post autor: deluxe » wt mar 21, 2017 11:41

piotrek233 pisze:Przy wymianie amortyzator były wymieniane łożyska górę amortyzatora?
wymienione poduszki i łożyska na nowe
marcin7x5 pisze:Sprawdź poduchę skrzyni biegów czy czasami nie przesuwa się cały napęd dociskając lub rozciągając przeguby.
chodzi o tą poduszke -> Obrazek
czy o tą? -> Obrazek


oficjalny profil boru :D http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=606927" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości