Wielki problem po wymianie sprzęgła dwumasowego

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pioran
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz lis 01, 2015 08:37

Wielki problem po wymianie sprzęgła dwumasowego

Post autor: pioran » pt wrz 30, 2016 12:00

Witajcie
Nie mogę poradzić sobie z wykryciem przyczyny problemu który dotyczy skody octavii 1,9 tdi ASV 2001r.
Kilka tygodni temu miałem zmienioną kompletną dwumasę LUK. Wymieniona niepotrzebnie bo objawy stuku przy gaszeniu dawała klapa gasząca ( sparciały wężyk podciśnienia). Stare sprzęgło zostawiłem sobie bo luzów nie miało.
Po wymianie podczas przyśpieszania stopniowo pojawiały się drgania nadwozia.
Obecnie drgania te stają się bardzo dokuczliwe ( aż nogawki w spodniach latają).Nieraz jest tak że przyśpieszy bez drgań.
Przy przyśpieszniu drgania odchodzą z nadwozia a przy hamowaniu z nadwozia i przechodzą czasami na kierownicę. Podczas wciśnięcia pedału sprzęgła drgania ustają.Drgania dotyczą wszystkich biegów w zakresie obrotów od 1000obr/min do 4000pbr/min. Nie ma reguły bo nieraz przyśpieszy bez drgań.
Pierwsze podejrzenie padało na przeguby wewnętrzne, ale dziwne, że akurat przegub siadł po wymianie sprzęgła. Obecnie przeguby mam sprawdzone i są w stanie idealnym bez luzów i nie ma się do czego przyczepić.Zawieszenie nie ma luzów.
Poduszki też były sprawdzane. Silnik na wolnych obrotach chodzi bez wibracji.
Czy podczas montażu nowego sprzęgła mógłbyć popełniony jakiś błąd powodujący takie objawy?
Czy zestawy LUK trafiają się wadliwe?


Proszę podpowiedzcie co jeszcze sprawdzić?



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: Wielki problem po wymianie sprzęgła dwumasowego

Post autor: Borys » pt wrz 30, 2016 23:21

pioran pisze:Witajcie
Nie mogę poradzić sobie z wykryciem przyczyny problemu który dotyczy skody octavii 1,9 tdi ASV 2001r.
Kilka tygodni temu miałem zmienioną kompletną dwumasę LUK. Wymieniona niepotrzebnie bo objawy stuku przy gaszeniu dawała klapa gasząca ( sparciały wężyk podciśnienia). Stare sprzęgło zostawiłem sobie bo luzów nie miało.
Po wymianie podczas przyśpieszania stopniowo pojawiały się drgania nadwozia.
Obecnie drgania te stają się bardzo dokuczliwe ( aż nogawki w spodniach latają).Nieraz jest tak że przyśpieszy bez drgań.
Przy przyśpieszniu drgania odchodzą z nadwozia a przy hamowaniu z nadwozia i przechodzą czasami na kierownicę. Podczas wciśnięcia pedału sprzęgła drgania ustają.Drgania dotyczą wszystkich biegów w zakresie obrotów od 1000obr/min do 4000pbr/min. Nie ma reguły bo nieraz przyśpieszy bez drgań.
Pierwsze podejrzenie padało na przeguby wewnętrzne, ale dziwne, że akurat przegub siadł po wymianie sprzęgła. Obecnie przeguby mam sprawdzone i są w stanie idealnym bez luzów i nie ma się do czego przyczepić.Zawieszenie nie ma luzów.
Poduszki też były sprawdzane. Silnik na wolnych obrotach chodzi bez wibracji.
Czy podczas montażu nowego sprzęgła mógłbyć popełniony jakiś błąd powodujący takie objawy?
Czy zestawy LUK trafiają się wadliwe?


Proszę podpowiedzcie co jeszcze sprawdzić?

a jaki numer tego zestawu luk? moze zalozyleś zestaw nie do tego silnika co masz



Awatar użytkownika
pioran
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz lis 01, 2015 08:37

Wielki problem po wymianie sprzęgła dwumasowego

Post autor: pioran » sob paź 01, 2016 01:11

a jaki numer tego zestawu luk? moze zalozyleś zestaw nie do tego silnika co masz
Widać że prawidłowy zestaw LUK 600000600



szymin89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob cze 12, 2010 08:21
Lokalizacja: Augustów/Berlin

Wielki problem po wymianie sprzęgła dwumasowego

Post autor: szymin89 » sob paź 01, 2016 17:53

Moze zamach nie dokrecony... niech mechanik wywala skrzynie i patrzy bo to nie jest normalne zeby tak buda trzeslo.



Awatar użytkownika
pioran
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz lis 01, 2015 08:37

Wielki problem po wymianie sprzęgła dwumasowego

Post autor: pioran » sob paź 01, 2016 19:17

Moze zamach nie dokrecony... niech mechanik wywala skrzynie i patrzy bo to nie jest normalne zeby tak buda trzeslo
Możliwe żeby tak zrobili? Przecież niby nie pierwszy raz to robili.
Dziś jeszcze ustawiona była zbieżność bo była rozbieżność.
Drgania pojawiają się. Wydaje mi się że pozostało tylko sprzęgło.



szymin89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob cze 12, 2010 08:21
Lokalizacja: Augustów/Berlin

Wielki problem po wymianie sprzęgła dwumasowego

Post autor: szymin89 » ndz paź 02, 2016 12:43

Jesli dokrecali na oko a nie jak podaje np. autodata to tak. Mogla tez sie poluzowac srubka od docisku.



Awatar użytkownika
pioran
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz lis 01, 2015 08:37

Wielki problem po wymianie sprzęgła dwumasowego

Post autor: pioran » ndz paź 02, 2016 15:39

Jesli dokrecali na oko a nie jak podaje np. autodata to tak. Mogla tez sie poluzowac srubka od docisku.
Nie było mnie przy wymianie to ręczyć nie mogę czy było kręcone kluczem dynamometrycznym.
Właśnie to jest dziwne bo na starej dwumasie takich drgań nie było.Według mnie odchodzi to nadwozia i czasem przenosi się na kierownicę.
Jak się odpuści gaz to drgania ustępują.Jakby była wina kół 17" to chyba ciągle by drgało. Tak samo tarcze to by drgała tylko kierownica.Skrzynia biegów to by drgało nawet na wciśniętym sprzęgle.Czy się mylę? Już zgłupiałem bo człowiek kupę kasy wrzuca w części a tu na nowych gorzej niż na starych.



Awatar użytkownika
pioran
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz lis 01, 2015 08:37

Wielki problem po wymianie sprzęgła dwumasowego

Post autor: pioran » wt paź 18, 2016 21:25

Odświeżę trochę temat.
Była ustawiona zbieżność- zero poprawy
Zdejmowane i przeglądane półosie i przeguby- niby wszystko Ok
zmieniłem koła na zimówki 15"- trzęsie trochę mniej, ale w dalszym ciągu to występuje.
Na tą chwilę mechanik zmienił mi lewą półoś z innego samochodu i zobaczę jak się jeżdzi, póżniej wymieni prawą i zobaczymy jak będzie.
Jak to nie pomoże to zostaje sprzęgło.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości