Uszczelka pod głowicą - test - niejednoznaczny wynik

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

RadzikKG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 00:06

Uszczelka pod głowicą - test - niejednoznaczny wynik

Post autor: RadzikKG » śr paź 12, 2016 14:33

Cześć wszystkim,

Od 2 miesięcy jestem posiadaczem Golfa 4, auto zadbane, jednak planuje nim jeździć najbliższe lata, dlatego sprawdzam wszystko co jestem w stanie.
Początkowo miałem kłopoty z uciekającym płynem chłodniczym - znalazłem, po prostu chłodnica puszczała, została wymieniona na nową.

Od tamtej pory zrobiłem około 2000 km i ostatnio dolałem płynu (niewiele, było między minimum a maximum, dosłownie kapkę, no ale jednak dolałem).

Silnik nie wykazuje mi żadnych niepokojących objawów, pali na dotyk, ma moc, olej jest w porządku, nie rzuca kłębami dymu. Znajomi się śmieją, że szukam problemu na siłę... no ale wolałbym jednak mieć świadomość czy auto jest w pełni sprawne.

Zrobiłem test na obecność spalin w układzie chłodzenia. Nie chcę skłamać, ale przyłożyłem się do niego i trwał z dobre 45 minut. Najpierw na jałowym, potem w granicach 2500-3000 obrotów, później cisnąłem go już >5000 obrotów.

Odczynnik nie wygląda jak ten, który wlałem z buteleczki, jednak nie jest on też ani żółty, ani zielony, daleko mu to takich wyników, które widziałem w internecie. U mnie jest jakby "wyblakły" niebieski. Płyn reakcyjny jest w porządku, bo gdy płucami dmuchnę od dołu to w kilka chwil zmienia się w żółty.

Jak powinienem interpretować taki wynik? Nie jestem specjalistą, ale na logikę wydaje mi się, że taki płyn w ogóle nie powinien się odbarwić gdy w układzie chłodzenia nie ma CO2? Prawda?
Czy powinienem się martwić czy jeździć i dolewać te odrobinę płynu co kilka tysięcy kilometrów?Obrazek



Awatar użytkownika
Azgorath
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: czw kwie 18, 2013 11:09

Uszczelka pod głowicą - test - niejednoznaczny wynik

Post autor: Azgorath » śr paź 12, 2016 18:33

Nie masz się czym martwić, a tym testerom bym nie wierzył tak do końca, szczególnie w starszych pojazdach. Widziałem już przypadek, gdy owy tester pokazał obecność CO2 w silniku po wymianie UPG :bigok:



RadzikKG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 00:06

Re: Uszczelka pod głowicą - test - niejednoznaczny wynik

Post autor: RadzikKG » pn paź 17, 2016 11:38

Hej, odkopie delikatnie temacik.

Dzisiaj stało się coś dziwnego i zdarzyło się to pierwszy raz. Masełko pod korkiem oleju. Sprawdzam to regularnie i pojawiło się dopiero dzisiaj po dwóch krótkich odcinkach.
Faktem jest, że jest aktualnie bardzo zimno i autem dojeżdżam na uczelnie i znowu pod dom, są to odcinki po 1,5-2km gdzie nawet mi się samochód dobrze nie zagrzał.

Możliwe, że to przez to? Plamy takie jednak wskazują w jakiś tam sposób na wodę w oleju, a to nie wygląda zbyt przyjemnie...Obrazek



Kml89955
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: sob lis 29, 2014 21:22

Re: Uszczelka pod głowicą - test - niejednoznaczny wynik

Post autor: Kml89955 » pn paź 17, 2016 18:02

Normalka , zrobiło się zimno to zaczyna się pojawiać masełko, zwłaszcza jak robisz krótkie odcinki , postaraj się dać silnikowi trochę dłużej popracować , aby rozgrzał się w miarę dobrze to nie powinno się pojawiać masło , zimą trzeba uważać na odmę , bo jeśli się zapcha masłem i zamarznie to może ci wywalić olej np. bagnetem.



Awatar użytkownika
grzechotek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: śr kwie 15, 2015 21:24
Auto: Golf MK6
Silnik: BSE

Uszczelka pod głowicą - test - niejednoznaczny wynik

Post autor: grzechotek » pn paź 17, 2016 19:37

RadzikKG pisze:Silnik nie wykazuje mi żadnych niepokojących objawów, pali na dotyk, ma moc, olej jest w porządku, nie rzuca kłębami dymu. Znajomi się śmieją, że szukam problemu na siłę... no ale wolałbym jednak mieć świadomość czy auto jest w pełni sprawne.
Miałem dokładnie tak samo na początku jak kupiłem. Też wszystko sprawdzałem, gdyż jestem perfekcjonistą (nie 100%). Ojciec ze mnie śmiał że sam szukam usterek których nie było. Mam jeszcze parę rzeczy do poprawy, ale na razie mam inne wydatki. Nawet wstawiłem sobie FIS'a bo to ładnie wygląda.
RadzikKG pisze:Zrobiłem test na obecność spalin w układzie chłodzenia. Nie chcę skłamać, ale przyłożyłem się do niego i trwał z dobre 45 minut. Najpierw na jałowym, potem w granicach 2500-3000 obrotów, później cisnąłem go już >5000 obrotów.

Odczynnik nie wygląda jak ten, który wlałem z buteleczki, jednak nie jest on też ani żółty, ani zielony, daleko mu to takich wyników, które widziałem w internecie. U mnie jest jakby "wyblakły" niebieski. Płyn reakcyjny jest w porządku, bo gdy płucami dmuchnę od dołu to w kilka chwil zmienia się w żółty.

Jak powinienem interpretować taki wynik? Nie jestem specjalistą, ale na logikę wydaje mi się, że taki płyn w ogóle nie powinien się odbarwić gdy w układzie chłodzenia nie ma CO2? Prawda?
Czy powinienem się martwić czy jeździć i dolewać te odrobinę płynu co kilka tysięcy kilometrów?

Też robiłem test na obecność CO2, u mnie kolor nie wyblakł, cały czas był taki sam. Trudno powiedzieć czy ten test jest wiarygodny. Odkąd kupiłem golfa czyli z pół roku temu to ani kropli płynu chłodzącego nie dolałem cały czas jest na połowie a zrobiłem już coś koło 6000km.
Też mam masło po korkiem jak małe odcinki robię, ale jak pojadę na studia zaoczne mam prawie 100km i po powrocie sprawdzę to korek czysty. Także tu nie ma się czym martwić.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Re: Uszczelka pod głowicą - test - niejednoznaczny wynik

Post autor: norek111 » wt paź 18, 2016 22:25

Azgorath pisze:Nie masz się czym martwić, a tym testerom bym nie wierzył tak do końca, szczególnie w starszych pojazdach. Widziałem już przypadek, gdy owy tester pokazał obecność CO2 w silniku po wymianie UPG :bigok:
ponieważ nieszczelność dalej występowała


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

RadzikKG
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 00:06

Re: Uszczelka pod głowicą - test - niejednoznaczny wynik

Post autor: RadzikKG » sob paź 22, 2016 16:49

Kml89955 pisze:Normalka , zrobiło się zimno to zaczyna się pojawiać masełko, zwłaszcza jak robisz krótkie odcinki , postaraj się dać silnikowi trochę dłużej popracować , aby rozgrzał się w miarę dobrze to nie powinno się pojawiać masło , zimą trzeba uważać na odmę , bo jeśli się zapcha masłem i zamarznie to może ci wywalić olej np. bagnetem.
No faktycznie, miałem okazję i konieczność przejechania 150 km teraz i na korku tym razem czysto, więc teoria się potwierdza :bigok: Obrazek



Sebcio_mk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt paź 21, 2016 18:05
Lokalizacja: Dobrucowa

Uszczelka pod głowicą - test - niejednoznaczny wynik

Post autor: Sebcio_mk2 » śr paź 26, 2016 01:51

Najpierw poszukał bym ewentualnych wycieków dopiero pozniej myślał nad UPG .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości