VW Golf 2 2.0 16V 9A problem z regulacją silnika.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Golf22.016V9A
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 22, 2016 15:34
Lokalizacja: Milicz

VW Golf 2 2.0 16V 9A problem z regulacją silnika.

Post autor: Golf22.016V9A » czw gru 22, 2016 15:51

Witam, jestem nowy na forum ale od dłuższego czasu szukam rozwiązania i nie tylko na waszym forum. Mam golfa MK2 w którym ktoś kiedyś zrobił swap'a na 2.0 16V kod 9A. Silnik gdy kupiłem auto miał przepaloną uszczelkę pod głowicą zużyte uszczelniacze zaworowe i przytartą panewkę na 4-cylindrze. zrobiłem remont silnika. ogarnąłem temat węży od podciśnień bo ktoś jeździł na gazie który od razu wywaliłem po zakupie auta. Mechaniczny wtrysk był uszkodzony, wymieniłem na inny z szrotu i auto ożyło. Auto moc ma ale są z nim problemy. na początku szarpał - wymieniłem kable palec kopułkę świece i cewkę i już po problemie. jednakże nie idzie ustawić wolnych obrotów bo auto gaśnie. dzisiaj rano gdy odpalałem auto to na początku miało 1200obr. w miarę z wzrostem temperatury obroty wzrastały zamiast maleć. przy 90 stopniach płyny chłodzącego auto stoi na 2500obr. wydaję mi się ze ssanie działa odwrotnie ale nie wiem jak to zrobić. Druga sprawa przy silniku mogę jednocześnie odpiąć czujnik położenia przepustnicy czujnik stuków wału silnik krokowy i sondę. i nic to nie zmienia auto jeździ tak samo co mi się nie mieści w głowie. Proszę o pomoc bo muszę przegląd zrobić niedługo a tak to nie przejdzie.



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Re: VW Golf 2 2.0 16V 9A problem z regulacją silnika.

Post autor: Borys » pn gru 26, 2016 22:20

Golf22.016V9A pisze:Witam, jestem nowy na forum ale od dłuższego czasu szukam rozwiązania i nie tylko na waszym forum. Mam golfa MK2 w którym ktoś kiedyś zrobił swap'a na 2.0 16V kod 9A. Silnik gdy kupiłem auto miał przepaloną uszczelkę pod głowicą zużyte uszczelniacze zaworowe i przytartą panewkę na 4-cylindrze. zrobiłem remont silnika. ogarnąłem temat węży od podciśnień bo ktoś jeździł na gazie który od razu wywaliłem po zakupie auta. Mechaniczny wtrysk był uszkodzony, wymieniłem na inny z szrotu i auto ożyło. Auto moc ma ale są z nim problemy. na początku szarpał - wymieniłem kable palec kopułkę świece i cewkę i już po problemie. jednakże nie idzie ustawić wolnych obrotów bo auto gaśnie. dzisiaj rano gdy odpalałem auto to na początku miało 1200obr. w miarę z wzrostem temperatury obroty wzrastały zamiast maleć. przy 90 stopniach płyny chłodzącego auto stoi na 2500obr. wydaję mi się ze ssanie działa odwrotnie ale nie wiem jak to zrobić. Druga sprawa przy silniku mogę jednocześnie odpiąć czujnik położenia przepustnicy czujnik stuków wału silnik krokowy i sondę. i nic to nie zmienia auto jeździ tak samo co mi się nie mieści w głowie. Proszę o pomoc bo muszę przegląd zrobić niedługo a tak to nie przejdzie.

ciezki temat z mechanicznym wtryskiem, wiekszości fachowców szukac na cmentarzu a i cześci nowych nie za wiele już, zabytek, swoje juz wyjeździło



Golf22.016V9A
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 22, 2016 15:34
Lokalizacja: Milicz

VW Golf 2 2.0 16V 9A problem z regulacją silnika.

Post autor: Golf22.016V9A » śr gru 28, 2016 19:50

okej ogarnąłem już większość pozamieniane wtyczki były, muszę wymienić jeszcze sondę lambda bo jest uszkodzona mechanicznie. no i został mi jeszcze jeden kłopot, mianowicie brak napięcia na 5 wtrysku od ssania ktoś wie jak to naprawić?



Awatar użytkownika
KoguT
I am the Stig
I am the Stig
Posty: 2048
Rejestracja: wt lis 14, 2006 21:07
Lokalizacja: Dębica
Auto: VW Golf MK4 Cabrio
Silnik: ABF
Kontakt:

VW Golf 2 2.0 16V 9A problem z regulacją silnika.

Post autor: KoguT » pt lut 03, 2017 21:03

To nie jest wtrysk od ssania tylko rozruchowy.
On podaje paliwo podczas odpalania silnika.
Jeśli chcesz zobaczyć jak to działa to wykręć go z kolektora, skieruj do przodu i niech Ci ktoś zakręci rozrusznikiem przez 2 sekundy :bigok: . Poda pare dawek paliwa i tyle.
Jeśli się nie mylę to działa on również przy maksymalnym otwarciu przepustnicy (podlewa dodatkowo benzyną).

9A nie posiada czujnika położenia przepustnicy tylko switche. Jeden załącza się przy zamkniętej przepustnicy a drugi przy maksymalnym otwarciu.



mafia117
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 02, 2017 22:54

VW Golf 2 2.0 16V 9A problem z regulacją silnika.

Post autor: mafia117 » ndz mar 12, 2017 11:32

witam,jestem ty nowy. Prosze o wyrozumialosc przybieram sie do montazu wtrysku paliwa digifant II z silnika 1.8 gti pf do silnika 2.0 16v i mam pytanie listwa wtryskowa od abf-A? podejdzie zamiast tej od pf? czy tulejki wystarczy dorobic do tej z pf?



mafia117
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 02, 2017 22:54

VW Golf 2 2.0 16V 9A problem z regulacją silnika.

Post autor: mafia117 » ndz mar 12, 2017 11:33

bo mam na oku listwe z wtryskami kpl za grosze od abf wiec myslalem ze nie ma sensu dorabiac tulejek



mafia117
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 02, 2017 22:54

VW Golf 2 2.0 16V 9A problem z regulacją silnika.

Post autor: mafia117 » ndz mar 12, 2017 11:34

prosze o odpowiedz i nie usuwanie mojego postu,bo szukalem i nie znalazlem odpowiedniegfo tematu wiec przylaczylem sie tu



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości