Buczy coś w czasie jazdy

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

urbas91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn paź 05, 2015 19:17

Buczy coś w czasie jazdy

Post autor: urbas91 » śr lut 08, 2017 20:09

Witam
Panowie mam taki drobny problem ze swoim Golfem IV 1.9 TDI 110KM. Otóż od jakiś dwóch tygodni podczas jazdy po prostej drodze coś dziwnie buczy, według mnie ten dziwny dzwięk pochodzi od kół a dokładnie od prawego koła.
Dzisaj podczas normalnej jazdy z predkością 80-100km/h po prostej drodze dzwięk buczenia jest wyraźnie słyszalny, po ruszeniu kierownicą o kilka stopni (2-5stopni) w PRAWO podczas jazdy prostą drogą dzwięk ustaje i jest okej, po powrocie kierownicy do normalnego położenia dzwięk buczenia jest ponownie słyszalny. Dzwięk USTAJE TYLKO WTEDY GDY KIEROWNICĘ SKRĘCĘ W PRAWO, natomiast przy skręceniu kierownicy o kilka stopni w lewo nic to nie daje, dzwięk jest tak samo słyszalny.

Buczenie to pojawiło się prawdopodobnie po wymianie rozrządu przez mechanika, wcześniej nie zwracałem na to uwagi, kilka dni temu zaczęło mi to doskwierać.

Wiecie co może być przyczyną ?



rafcio908
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 20:20
Lokalizacja: Goworowo [WOS]

Buczy coś w czasie jazdy

Post autor: rafcio908 » śr lut 08, 2017 20:29

Witaj,
na pierwszy ogień sprawdź czy łożysko w prawym kole nie uległo zużyciu, najlepiej podnieść prawą stronę samochodu aby oderwało się koło i zakręcić nim jak najmocniej.
Ewentualnie możesz skorzystać z pomocy drugiej osoby, która odpali samochód, rozpędzi do niedużej prędkości i zgasi go a Ty zweryfikujesz czy coś słychać.
Jak będzie szum, buczenie to łożysko do wymiany.



urbas91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn paź 05, 2015 19:17

Buczy coś w czasie jazdy

Post autor: urbas91 » śr lut 08, 2017 21:09

Dziękuję za odpowiedz :)
Jutro podjadę na wulkanizację i zerkną na te łożyska.

A tutaj mówimy tylko o łożyskach z przodu czy również z tyłu może być uszkodzone ?
I orientuje się może ktoś jaka jest cena takiego łożyska na przednie koło + wymiana ?



rafcio908
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 20:20
Lokalizacja: Goworowo [WOS]

Buczy coś w czasie jazdy

Post autor: rafcio908 » czw lut 09, 2017 21:21

Może być również z tyłu bo to się niesie po karoserii i z wewnątrz ciężko dokładnie stwierdzić.

Koszt różny w zależności od producenta.
Przód od 70zł w górę
Tył od około 200 bo jest tam łożysko razem z piastą.



urbas91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn paź 05, 2015 19:17

Buczy coś w czasie jazdy

Post autor: urbas91 » pn lut 13, 2017 21:38

Witam
A więc uszkodzone było u mnie łożysko w przednim prawym kole.
Kupiłem łożysko firmy SKF dzisaj zawiozłem auto do warsztatu w celu wymiany i po odebraniu auta mam z nim problem otóż kierownica podczas jazdy na wprost stoi z lekka w lewo, po wyprostowaniu kierownicy do właściwego położenia auto odbija delikatnie w prawo, przy maksymalnym skręceniu kierownicy w prawo, coś tam szmera przy kole.
Wiecie co może być przyczyną ?



7O6I4S19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 24, 2017 19:18

Buczy coś w czasie jazdy

Post autor: 7O6I4S19 » pn lut 13, 2017 22:29

Musisz ustawić zbierzność kół .i



urbas91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn paź 05, 2015 19:17

Tomcio91

Post autor: urbas91 » pn lut 13, 2017 23:43

Fachowcy co robili stwierdzili że nie trzeba ustawiać zbieżności.



Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Buczy coś w czasie jazdy

Post autor: Łuki_79 » wt lut 14, 2017 19:33

urbas91 pisze:Fachowcy co robili stwierdzili że nie trzeba ustawiać zbieżności
Twoi "fachowcy" zapewne przy demontażu piasty koła odkręcili sworzeń na tych trzech śrubach przy wahaczu i przy ponownym montażu nie ustawili tak jak było tylko przestawili na tych otworach/fasolkach we wahaczu do regulacji kąta pochylenia sworznia i tym samym rozregulowali geometrię kół.

Wjedź na kanał lub odkręć koło i sprawdź od spodu wahacza czy te trzy śruby łączące sworzeń z wahaczem nie są przestawione - będzie widać odciśnięte ślady po poprzednim ich mocowaniu.


Obrazek

rafcio908
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 20:20
Lokalizacja: Goworowo [WOS]

Buczy coś w czasie jazdy

Post autor: rafcio908 » wt lut 14, 2017 19:47

Kolega wyżej ma rację, musisz ustawić nie tyle zbieżność co kąt pochylenia koła, który reguluje się właśnie na 3 śrubach dolnego sworznia,
"Fachowcy" zamiast wyjąć sworzeń z zwrotnicy poszli na łatwiznę i wysunęli sworzeń z wahacza.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości