Kilka drobiazgów do zrobienia

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

crixu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lut 11, 2017 19:09

Kilka drobiazgów do zrobienia

Post autor: crixu » sob lut 11, 2017 19:25

Witam serdecznie,

Od niedawna stałem się posiadaczem golfika MK4, i z każdym dniem odkrywam jakieś wady które chciałbym zrobić.

problem nr1 - Tylne szyby nie działają. Sprawdziłem bezpieczniki są OK, zasilanie w przyciskach do otwierania szyb jest (świecą się obie), kiedy naciskam słychać takie "pstryk" delikatne. Co dziwne nie działają także z konsoli kierowcy, blokada na dzieci tez nic nie zmienia. Co może być przyczyną?

problem nr2 - wyciek z wężyka za zbiornikiem z płynem do spryskiwaczy, cieknie tylko kiedy korzystam ze spryskiwacza tylnej szyby. Przy reanimacji tylnej wycieraczki oraz spryskiwacza zauważyłem ze dosyć mocno leci. Niestety dostęp jest nijaki i nie wiem jak się dostać do tego przewodu aby go uszczelnić. Jakieś pomysły? filmiki jak to zrobić? - próbowałem wyciągnąć zbiornik na własną rękę ale niestety bez instrukcji/filmiku słabo mi poszło. Znacie jakieś filmiki jak to zrobić?

problem nr3 - hamulec ręczny. Poprzedni właściciel chyba za mocno naciągnął hamulec ręczny bo słabo mu trzymał ale problem w tym ze trzyma tylko na lewe koło. Ręczny na prawym kole w ogóle nie trzyma, przy spuszczonym ręcznym słychać tarcie kręcąc kołami. Jakieś pomysły czego to wina i jak to naprawić na własną rękę?

problem nr4 - elektryczne lusterko od strony pasażera przestało działać. Wydaje mi się ze wcześniej działo a w tym momencie zero reakcji, od strony kierowcy jest ok. Gdzie szukać przyczyny?

problem nr5 - zamek tylnej klapy, dołączam zdjęcie tego jak to wygląda. Niestety kiedyś ktoś to próbował reanimować, chyba się ułamało czy coś i zostało związane drucikiem, niestety jestem zmuszony to wymienić jednak nie wiem jakiej części szukam. Ktoś coś?

Obrazek

Siłownik tez chyba nie żyje, albo został odłączony, jak można sprawdzić czy siłownik jest sprawny? bo przy użyciu centralnego nawet nie drgnie, a wiązka z tego co widzę jest podłączona.

problem nr6 - spryskiwacze reflektorów. Niestety nie działa, bezpiecznik niby OK. Włączam światła odpalam spryskiwacz przedniej szyby i powinny odpalić się po jakimś czasie spryskiwacze reflektorów jednak tak się nie dzieje. Jakieś pomysły?

No i na koniec:
Byłbym niezmiernie wdzięczny gdyby byłby mi ktoś w stanie wytłumaczyć czego to wina i ewentualnie jak to zrobić, mile widziane filmiki z racji ze słaby ze mnie mechanik ale jakieś tam podstawowe narzędzia mam wiec zanim oddam do warsztatu wolałbym sam to naprawić aby zaoszczędzić niepotrzebnych wydatków.

Dziękuję za pomoc
Ostatnio zmieniony ndz lut 12, 2017 13:16 przez crixu, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
OskarXXX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz sty 17, 2016 12:45

Kilka drobiazgów do zrobienia

Post autor: OskarXXX » ndz lut 12, 2017 00:44

Co do punktu drugiego też miałem wyciek ale u mnie okazało się że wężyk się zsunął z łączenia z prawej strony zbiorniczka, sprawdź najpierw wężyki :)



crixu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lut 11, 2017 19:09

Kilka drobiazgów do zrobienia

Post autor: crixu » ndz lut 12, 2017 09:18

tak tak, przepraszam złe sprecyzowałem pytanie. Oczywiście wyciek jest z wężyka, który znajduje się miedzy zbiornikiem a nadkolem (chyba w słupku). Próbowałem się do tego dostać ale niestety nie umiem bo nie wiem jak wyciągnąć zbiorniczek z tak małej przestrzeni.



Awatar użytkownika
BartesWZL
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 15:25
Lokalizacja: Lubin/ dolnośląskie

Kilka drobiazgów do zrobienia

Post autor: BartesWZL » ndz lut 12, 2017 23:44

problem nr1- prawdopodobnie linki się zerwały lub silnik elektryczny wyzionął ducha.
problem nr2 - wyciągałem zbiorniczek 5l z lekkim trudem, próbuj powinien wyjść.
problem nr3- sprawdź czy w ogole linka jest podłączoną do zacisku, możliwe że linka się zablokowała i ktoś ściągnął ją z zacisku
problem nr4- sciągnij boczek i sprawdź czy napięcie dochodzi do lusterka, jak tak to lusterko do wymiany,
problem nr6- często ludzie odłączają pompkę ponieważ strasznie lubi płyn, pompka znajduje się przy lampie.


Moje MKIV 2.0 Votex/X3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=578589" onclick="window.open(this.href);return false;

Corrado VR6 <3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=605382" onclick="window.open(this.href);return false;

crixu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lut 11, 2017 19:09

Kilka drobiazgów do zrobienia

Post autor: crixu » ndz lut 26, 2017 11:02

dziękuje za odpowiedz.

problem nr1 - jeszcze nie znalazłem przyczyny.
problem nr2 - wyciek naprawiony.
problem nr3 - linka została ściągnięta z zacisku, powodem uszkodzona linka ręcznego.
problem nr4 - lusterko samo z siebie zaczęło działać.
problem nr5 - zamek wymieniony wraz siłownikiem i działa super dobrze.
problem nr6 - jeszcze nie znalazłem przyczyny.

Z nowym problemów znalazłem:

problem nr8 - prawe lusterko kierowcy, nie działa podgrzewanie lusterka.
problem nr9 - czasowe wycieraczki nie działają. Przy włączeniu raz tylko przejedzie a później stoi.

Gdzieś obiło mi się o uszy że pod kierownicą znajduje się niby jakaś skrzynka z przekaźnikami oraz kilka bezpieczników które mogą pomóc przy rozwiązaniu problemów: nr1, nr6, nr9

###
Update do nr9. Sprawdziłem przekaźnik i okazało się że auto było wyposażone w czujnik deszczu, jednak chyba była zmieniona przednia szyba i niestety została zamontowana już bez czujnika. Stad aby opóźnienie wycieraczek działało w trybie manualnym trzeba zmienić przekaźnik z numeru 192 na 378.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości